Konsultacje w sprawie elewacji kamienic

5
Barbara Maliszewska - Own work. Licensed under CC BY-SA 3.0 pl via Wikimedia Commons.

W siedzibie Urzędu Miejskiego odbędą się jutro konsultacje w sprawie koncepcji kamienic oraz „plomby” w paczkowskim Rynku.

Burmistrz Gminy Paczków zaprasza na konsultacje dotyczące przygotowywanej koncepcji elewacji kamienic oraz zagospodarowania „plomby” w paczkowskim Rynku z udziałem studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie.

Konsultacje odbędą się jutro (środa, 10 czerwca) o godz. 15.00 w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego.

Wstępna koncepcja elewacji rynkowych kamienic została opracowana przez młodych adeptów architektury z Nysy przebywających w naszym mieście na warsztatach zorganizowanych przez władze Paczkowa. Towarzyszyli im studenci Politechniki Opolskiej, których zadaniem było z kolei opracowanie koncepcji płyty Rynku. O efektach pracy studentów będziemy informować na bieżąco.

5 KOMENTARZE

  1. Nareszcie znalazł się inicjator problemu, który istniał już od lat 60-tych, lecz dotąd był niezauważony. Chwała każdemu, którego działania doprowadziły do momentu wskrzeszenia działań zmierzających do rewitalizacji całego kompleksu kamienic i odbudowy w postaci plomb brakujących kamienic. Stan obecny rynku i nie tylko moim zdaniem odstrasza turystów.

    • Czy będzie dobry zobaczymy raczej nie teraz robi się za kase wspólnot a przedtem brało się czynsz i gdzie szła kasa . Wszyscy wiemy ??????????? .

  2. Ahh zeby bylo tak jak dawniej kiedy oglada sie te ksiazki dla turystow o paczkowie. A nie brud i ubostwo. Jeszcze pamietam ten budynek miedzy piekarnia jak stal na rynku a tetaz dziura… tak samo na wroclawskiej az strach isc pod tym blokiem gdzie kiedys pyszne buleczki kupowalan gdy sxlam do szkoly. Tylko czekac az komus dach na leb spadnie….

Dodaj komentarz