Konsultacje w sprawie elewacji kamienic

5
Barbara Maliszewska - Own work. Licensed under CC BY-SA 3.0 pl via Wikimedia Commons.

W siedzibie Urzędu Miejskiego odbędą się jutro konsultacje w sprawie koncepcji kamienic oraz „plomby” w paczkowskim Rynku.

Burmistrz Gminy Paczków zaprasza na konsultacje dotyczące przygotowywanej koncepcji elewacji kamienic oraz zagospodarowania „plomby” w paczkowskim Rynku z udziałem studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie.

Konsultacje odbędą się jutro (środa, 10 czerwca) o godz. 15.00 w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego.

Wstępna koncepcja elewacji rynkowych kamienic została opracowana przez młodych adeptów architektury z Nysy przebywających w naszym mieście na warsztatach zorganizowanych przez władze Paczkowa. Towarzyszyli im studenci Politechniki Opolskiej, których zadaniem było z kolei opracowanie koncepcji płyty Rynku. O efektach pracy studentów będziemy informować na bieżąco.

5 KOMENTARZE

  1. Nareszcie znalazł się inicjator problemu, który istniał już od lat 60-tych, lecz dotąd był niezauważony. Chwała każdemu, którego działania doprowadziły do momentu wskrzeszenia działań zmierzających do rewitalizacji całego kompleksu kamienic i odbudowy w postaci plomb brakujących kamienic. Stan obecny rynku i nie tylko moim zdaniem odstrasza turystów.

    • Czy będzie dobry zobaczymy raczej nie teraz robi się za kase wspólnot a przedtem brało się czynsz i gdzie szła kasa . Wszyscy wiemy ??????????? .

  2. Ahh zeby bylo tak jak dawniej kiedy oglada sie te ksiazki dla turystow o paczkowie. A nie brud i ubostwo. Jeszcze pamietam ten budynek miedzy piekarnia jak stal na rynku a tetaz dziura… tak samo na wroclawskiej az strach isc pod tym blokiem gdzie kiedys pyszne buleczki kupowalan gdy sxlam do szkoly. Tylko czekac az komus dach na leb spadnie….

Leave a Reply