Spacerem po Paczkowie. EDD 2016 [fotorelacja]

8
Europejskie Dni Dziedzictwa 2016, foto: Bruno Bednarz

Za nami tegoroczne obchody Europejskich Dni Dziedzictwa. Obejrzyj fotorelację z tego wydarzenia.

 

[ads1]

 

W sobotę 17 września odbyła się kolejna, 24 edycja Europejskich Dni Dziedzictwa. Tym razem miasto wspólnie z biurem podróży TeraTour oraz Muzeum Gazownictwa, Winnicą Poraj Hople i OKiR zorganizowało zwiedzanie Paczkowa z przewodnikiem.

Wyjścia na trasę zaplanowano na godz 10, 12 i 14. Każdy uczestnik mógł skorzystać z pełnej trasy i kolejno zwiedzić Rynek, wejść na wieżę ratuszową, Kościół pw. Św. Jana Ewangelisty, mury obronne wraz z przyległymi plantami i wieżami, Wieżę Wrocławską, kościół pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy, wystawę pamiątek w Domu Kata, Muzeum Gazownictwa oraz Metamuzeum; lub wybrać pojedynczą atrakcję.

Jak relacjonują organizatorzy, frekwencja była spora, a goście przybyli m.in. z Opola, Nysy, Ozimka, Nowego Tomyśla, Krakowa, Wałbrzycha i Bielska Białej. Nie zawiedli również mieszkańcy samego Paczkowa.

Zwieńczeniem obchodów EDD miał być zaplanowany na godz. 17 koncert w sali Ośrodka Kultury i Rekreacji pt. „Own lid – wieczorna pieśń”- wieczór pieśni żydowskich. Niestety ze względu na chorobę artystki występ został odwołany. Wszystkie atrakcje były darmowe.

Foto: Bruno Bednarz

8 KOMENTARZE

  1. Frekwencja była spora? No nie żartuj sobie…………………może i była by spora jakbyś
    zamieścił info o wydarzeniu na stronie parę dni wcześniej,a tak wyszło jak wyszło !

    • Poprawka, brak informacji o WSZYSTKICH wydarzeniach, jeżeli mają być jakieś „dożynki” czy inne gówno to oczywiście dadzą informację ale już jak ma być coś dla ludzi za DARMO to nie dadzą żadnych informacji z wyprzedzeniem :/.

  2. Jasne,wiele razy się spotkałem,że jest relacja=reportaż=fotorelacja „Z” ale przydałby się krótki podtemat „wydarzenia” np. nadchodzące wydarzenia w gminie”, na dwa-trzy tygodnie do przodu. Przecież to jest rozpropagowanie i rozreklamowanie wydarzenia a tym samym zwiększenia popularności, frekwencji itd.gminy, regionu. Hej

  3. A tak na wesoło-kto dzisiaj ogląda plakaty? W gminie pracują widocznie/których nie można zwolnić/ ludzie z PRL-u i trzymają się swoich praktyk. Na ulicy większość młodych ma spuszczony wzrok na smartfony -trzeba ruszyć mózgownicą-dać darmowy hot-spot na ratuszu- ale z reklamami które go sfinansują-regionalnymi, miejscowymi czy wręcz reklamujące miejscowe sklepy czy firmy.Hej

Leave a Reply