Jakie zmiany czekają paczkowskie szkoły?

71
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Paczkowie

1 września rusza reforma edukacji. Sprawdź jakie zmiany czekają paczkowskie placówki oświatowe.

 

[ads1]

 

Przywrócenie ośmioklasowych szkół podstawowych i likwidacja gimnazjów to największe zmiany, przed jakimi stanie paczkowska oświata wraz z początkiem września. To efekt reformy zaplanowanej przez Ministerstwo Edukacji. Urząd Miejski opracował już nowy model sieci szkół uwzględniający jej założenia.

Uchwała w sprawie  projektu dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego w Gminie Paczków została podjęta 16 lutego podczas sesji Rady Miejskiej. Jak informuje Urząd, prace nad projektem trwały od połowy ubiegłego roku i zostały poprzedzone konsultacjami z dyrektorami szkół, nauczycielami oraz Kuratorium Oświaty w Opolu.

 

“Trójka” prawdziwym gigantem

Zgodnie z założeniami uchwały, wszystkie sześcioletnie szkoły podstawowe z terenu gminy zostaną przekształcone w ośmioletnie podstawówki – dotyczy to zarówno szkół miejskich nr 2 i nr 3, jak i wiejskich w Kamienicy i w Trzeboszowicach.

Największe zmiany czekają samo gimnazjum, które od 1 września ma zostać “wchłonięte” przez Szkołę Podstawową nr 3. Co za tym idzie, pracownicy Gimnazjum Publicznego wraz z początkiem września mają stać się pracownikami “Trójki”. W budynku obecnego gimnazjum przy ul. Sienkiewicza będą uczyć się wyłącznie uczniowie klas VII i VIII.

Po zmianach “Trójka” stanie się prawdziwym gigantem – największą placówką oświatową w gminie, w której naukę będzie pobierać 500 uczniów i gdzie pracować będzie ok. 60 nauczycieli.

Jedna ze szkół do zamknięcia?

Póki co, paczkowskie podstawówki mają zatem funkcjonować w trzech budynkach, jednak, jak sugerują urzędnicy, za kilka lat może się to zmienić. Jak pokazują dane demograficzne, w perspektywie 5 lat liczba uczniów uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 3 ma spaść z pół tysiąca do 340. Już dziś z Urzędu docierają głosy, że taka liczba uczniów może pomieścić się w jednym budynku. Takie podejście oznaczałoby konieczność opuszczenia któregoś z obiektów.

W rozmowie z NTO burmistrz Artur Rolka zapewnia, że decyzja, o tym, który budynek miałby to być jeszcze nie zapadła, jednak jak twierdzi, dużo zależy od tego, czy gminie uda się pozyskać dofinansowanie do termomodernizacji “Trójki”. Zdaniem burmistrza, jeśli się uda, obiekt stanie się tani w utrzymaniu i może pomieścić wszystkie dzieci w mieście, choć, jak podkreśla, gimnazjum też ma swoje zalety, jak Orlik, czy nowy dach.

71 KOMENTARZE

 1. i bardzo dobrze!
  „3” jest budynkiem wybudowanym w PRL ale z od poczatku miała być szkołą!!!!

  Jest najnowocześniejszym budynkiem w gminie jeśli chodzi o SZKOŁY.

  i przypomnijcie sobie niektórzy tu piszący…. w „3” było Nas ponad 500 w jednym budynku i wszystko jakoś działało!

  P.s.: czekam na lament Pana ministra edukacji gminy Paczków i jego ….

  • Budynek szkoły nr 3 to budynek najnowszy, ale na pewno nie najnowocześniejszy, a wręcz przeciwnie – w najgorszym stanie technicznym. Tu wszystko wymaga remontu. Z całą pewnością budynek szkoły podstawowej nr 2 jest w lepszym stanie, nie mówiąc już o budynku gimnazjum,łącznie z klasopracowniami, orlikiem, systemem alarmowym i monitoringu, itd. W te dwa budynki nie trzeba wkładać nic, a budynek szkoły nr 3 miliony – sama termomodernizacja milion złotych (na stronie urzędu mozna poczytac), a gdzie reszta?. Czy Paczkow na to stać, a nawet jeżeli tak to po co? W tym budynku sanepid zamknął już niektóre pomieszczenia, także świetlicę.

   • Szkoła nr 3 i żadna inna, włożyć trochę kasy i będzie najlepszą szkołą w całej gminie pod każdym względem. A co do pozostałych, to jeszcze się zgłosi jakiś właściciel po „swoje” , tak jak w innych miastach. Może się okazać,że pani prezydent stolicy przedstawi dokumenty, że to należało do jej rodziny.

    • Oczywiście – milion złotych termomodernizacja, drugi milion remont pomieszczeń w szkole i boisko – bo wszystko jest w tragicznym stanie. I oczywiście kto za to zapłaci – gmina, a jak gmina to jej mieszkańcy. Radni podniosą podatki, a my je zapłacimy. Lepiej te środki zainwestować np. w turystykę, remont kamienic, rynku. Pieniądze włożone w budynek szkoły nr 3 to pieniądze wyrzucone w błoto.

    • Ale co z tego, że nie jest własnością szkoły. Uczniowie w godzinach przedpołudniowych korzystają z tego obiektu, a pozostałe boiska szkolne pamiętają co najmniej stan wojenny, a chyba jeszcze lata wcześniejsze.

   • Dyrektor Szkoły Nr. 3 jest do kitu !!!!!!!!!!
    I taka jest prawda !
    Narzekają też nauczyciele tej szkoły , to chyba w tym coś jest .

 2. W radiu Nysa pan Rolka wypowiadał się na temat planowanych zmian związanych z likwidacją gimnazjum na terenie naszej gminy.
  Priorytety, którymi kieruje się burmistrz są dla mnie niezrozumiałe, nielogiczne i mało ekonomiczne.
  GDZIE W TYM WSZYSTKIM JEST DOBRO NASZYCH DZIECI.
  Burmistrz powiedział, że są plany aby zostawić młodych nauczycieli, a starszych wysłać na wcześniejsze świadczenia emerytalne.
  Młodzi czy starzy ? A jakie to ma znaczenie, co to za różnica !!! Powinni zostać po prostu NAJLEPSI nauczyciele, pedagodzy z prawdziwego zdarzenia !!!
  Ciężko wybrać ?
  Przecież chyba każdy w Paczkowie kto ma dziecko w szkole wie, który nauczyciel jest wartościowy, a, który nie, przecież my rodzice rozmawiamy między sobą na te tematY. „Oj żeby tylko nie trafić na tą nauczycielkę , bo niczego nie nauczy” Zasięgnąć po prostu języka, tylko bez kolesiostwa.
  Priorytety burmistrza to ilość, a my dla naszych dzieci chcemy JAKOŚCI
  CHCEMY EDUKACJI NA NAJLEPSZYM POZIOMIE.
  A tak na marginesie uważam, że budynek „trójki” rzeczywiście jest najbardziej dostosowany do pełnienia funkcji szkoły, ale szkoła ta najlepiej funkcjonowałaby tylko i wyłącznie pod skrzydłami Pani dyrektor z „dwójki” :-)

   • Pani dyrektor z dwójki to cudowna, zaradna, przedsiębiorcza, opiekuńcza kobieta. Fachowiec w swojej dziedzinie, świetny zarządca i marketingowiec, a przede wszystkim pedagog traktujący uczniów jak swoje dzieci, a szkołę jak swój dom. Więcej takich nauczycieli a szkolnictwo nie będzie kuleć. Brawo !!!
    Mam nadzieję, że będzie pracowała jak najdłużej.

  • Trzeba zgodzić się, że pomysł na oświatę w Paczkowie jest niezrozumiały, nielogiczny, a co najważniejsze całkowicie nieekonomiczny. Wielu mieszkańców Gminy Paczków zarzucała poprzednikom ( w tym również w kampanii wyborczej), że błędem było wyremontowanie basenu, bo przecież można było te pieniądze zainwestować np. odrolnienie gruntów rolnych wokół obwodnicy na inwestycje, aby powstały tu nowe miejsca pracy. I może to i racja – Paczków potrzebuje nowych miejsc pracy, choć oczywiście zwolennicy remontu basenu odpowiedzą, że kultura fizyczna oraz zdrowie to rzeczy niepoliczalne. Niestety nie widać ani inwestycji, ani nowych miejsc pracy i zapewne ich nie zobaczymy.
   Jednak wtedy wyremontowano ruiny starego basenu i jest nowy basen, co wydaje się zrozumiałe, logiczne i ekonomiczne.
   W Paczkowie mamy teraz trzy budynki oświatowe, budynek szkoły podstawowej nr 3 – można napisać – ruina (stary basen) oraz budynek szkoły podstawowej nr 2 i budynek gimnazjum – (patrząc na budynek szkoły podstawowej nr 3 – nowe baseny). Jak wynika z artykułu, jeżeli przejdzie projekt termomodernizacji to gmina zainwestuje środki w stary basen, a nowy basen (czytaj budynek gimnazjum) zostanie najprawdopodobniej przeznaczony na inne cele, choć ten budynek, jak twierdzi władza jest w najlepszym stanie. Może tak być, że docelowo na inne cele zostanie również przeznaczony i drugi nowy basen (budynek szkoły podstawowej nr 2).
   Nowy basen powstał na ruinie starego (nie było nowego) i to było dla wielu z nas wydawało się niezrozumiałe, nielogiczne i nieekonomiczne.
   Nowa szkoła powstanie na ruinie starej (budynek szkoły nr 3), a budynki gimnazjum i szkoły podstawowej nr 2 (nowe baseny) najprawdopodobniej zostaną przeznaczone na inne cele. I to rozwiązanie ma być zrozumiałe, logiczne i co najważniejsze ekonomiczne. O co w tym wszystkim chodzi?

 3. Także jest jakby w centrum Paczkowa, gdzie dzieci miałyby trochę bliżej (Kolejowa, Cisiecka ), na dodatek wśród zieleni i spokoju od samochodów.

  • No to masz problem, bo tak rzeczywiście jest. Dwójka świeci przykładem. Tylko mądry człowiek powinien brać przykład, a nie krytykować.
   W trójce wiecznie zmieniający się dyrektorzy, doprowadzili do tego, że już od kilku lat rodzice chcą posyłać dzieci właśnie do dwójki.

 4. Zamknąć wszystkie szkoły w pis** niech dojeżdżają sobie, bo to co się dzieje to porażka… Za te kilka lat nie będzie szkół bo nie będzie dzieci i Paczków stanie się miastem meneli, alkoholików i rencistów.

 5. A nauczyciele do cegielni za 1600zł. 200 godz w miesiącu pracy i 26 dni urlopu w roku w zapaleniu kurzu i chaĺasie bez urlopu zdrowotnego i pracować do 67 lat!!!!!!!!!Skończyć w reszcie z przywilejami!!!!

 6. Też uważam, że powinni pracować 40 godzin tygodniowo. Mają w końcu:wakacje,ferie zimowe, ferie świąteczne, rekolekcje, płatne urlopy zdrowotne. Ja również mam 40 godzinny system pracy i nikt się mną nie przejmuję, że pracuję po godzinach pracy w czynie społecznym, chcesz pracować to musisz się z tym zgadzać-taką odpowiedź często słyszymy i nikogo to nie obchodzi. O urlopie w lecie często można pomarzyć, a dobrze wiem ile zarabiają, płaczą, ale nie mówią ile dostają na rękę poza podstawową pracą. Poza tym jeszcze korepetycje, których nikt nie narzuca. W szkołach decydują jakie książki trzeba dzieciom kupić, a potem gdy już rodzice kupią, okazuje się, że nie były w ogóle potrzebne. Ćwiczenia puste, bo po co się przemęczać. A najgorzej wkurza mnie fakt, że uważają że pozjadały wszystkie rozumy. Innym radzą, żeby się przebranżowili, jak mówią o swoich problemach w pracy, a same nic innego nie potrafią innego robić, tylko roszczenia i narzekania jakie to są biedne i poszkodowane. A tak naprawdę, niewielu jest w obecnych czasach nauczycieli z powołania, którym chylę czoła. Ponadto z racji wykonywanego zawodu, powinny mieć w sobie więcej empatii i rozumieć dzieci i rodziców, którzy nie pracują po 4-5 godzin jak nauczyciele i nie mają czasu z byle pierdem lecieć do szkoły, bo nauczycielowi, pedagogowi tak się podoba, a tak na prawdę to mają problem ze sobą, że nie potrafią poradzić sobie z dzieciakami, zainteresować ich na tyle, aby nie chciało im się przeszkadzać na lekcjach. Powinien być w klasach monitoring i możliwość odsłuchania tego , co nauczyciele mówią i czego uczą. Mojego syna uczy Pani, która karze uczniowi czytać książkę A sama wychodzi z klasy . Takich sytuacjach i tak nauczyciel ma rację. Poza tym jak tak im się źle powodzi, to skąd mają kasę na samochody, którymi podjeżdżają do pracy, drogie kosmetyki i markowe ciuchy. A dokształcać się muszą wszyscy nie tylko nauczyciele. Jak im się nie podoba praca,to przecież mogą się przebranżowić, proponuję na pielęgniarkę w oddziale szpitalnym, ratownika medycznego czy sprzedawcę w markecie. Świątek piątek i niedziela. Urlop w listopadzie, dowiedzą się wtedy prawdy o prac

  • A ile wydaje ci sie, ze pracuja? o podrecznikach nie decyduje nauczyciel. Smiechu warte, zaden nauczyciel, ani jeden, nawet wuefista, nie pracuje 4-5 h dziennie. Po twoim komentarzu juz wiem, ze masz niewychowanego, roszczeniowego dzieciaka, ktory stwarza problemy w szkole, bo w domu mu brakuje uwagi albo po prostu sobie z nim nie radzisz, ze nie ma szacunku do nauczycieli, pewnie zreszta do nikogo. Sama sobie wybralas swoja droge zycia, twoje decyzje doprowadzily cie tam, gdzie jestes, nikt nie stal z batem. Pogodz sie z tym moze. Zal dupe sciska.
   A wakacje, sa dla dzieci, bo nie dadza rady 'na etcie’ caly rok, nie dla nauczycieli; to raczej skutek uboczny, chyba, że synka najchętniej bys w domu nie miała cały bity rok. Chcesz, idz na studia, zostan nauczycielem, tez bedziesz miec wolne. Znasz takie przeklenstwo. „obyś obce dzieci uczył!”? Moze poznasz.

 7. No nareszcie ktoś wreszcie pisze normalnie .W całym zamieszaniu wcale wcale nie chodzi o dzieci tylko o grupę uprzywilejowanych ludzi którzy powinni pracować tak samo jak inni ludzie . Do władz gminy wszystkie szkoły w gminie przekształcić w niepubliczne i wtedy zobaczycie jak głęboki oddech finansowy pomoże naszemu miastu.

 8. Pani pracownico! łatwo przychodzi pani mowic o innych, jezeli nie ma się co powiedzieć o sobie.Nie jestem nauczycielem i niechcialbym nim być. Dlaczego? Poniewaz wychowywać inne dzieci z pewnością nie jest łatwo. A co do drogich samochodów to teraz każdy moze je mieć.

 9. Pani Romanie!!!Wychowanie dziecka to nie tylko nauczanie i krztalcenie na odpierdziul.Dziecko wychowuje sie od urodzenia przedewszystkim wspiera się je,pilęgnuje no i utrzymuje.Może,kiedyś byli tacy nauczyciele.Rodzice WYCHOWUJĄ!!!!!!!!Nauczyciel w dzisiejszych czasach to tylko zawód!

  • I tu się drogi Romciu mylisz bo do zawodów które wymieniłeś bez protekcji wuja,ciotki czy znajomego z branży ciężko się dostać.

   • śmieszne. Nie jest ciężko zostać nauczycielem. Nikt nikomu nie broni. A jak się nie ma wiedzy i kwalifikacji, to można sobie tylko poszczekać na forum.

    • Jeżeli chodzi o wiedzę to nie masz racji ! To dlaczego nasze dzieci są tak słabe z nauki ?
     Moje dziecko , które ma dobre stopnie , musi brać korepetycje , bo ma do d… nauczyciela matematyki , to dlaczego 80 % maturzystów nie zdało matury ,
     wiadomo bo mają do d… nauczycieli . Dzisiaj nauczyciele mają wiadomości na poziomie tej klasy , w której uczą a powinni mieć poziom przynajmniej studiów wyższych . Spytaj matematyczki chociaż coś z historii to uczniowie z podstawówki je zaginają na poziomie podstawówki i lepiej lol nie rób z siebie pośmiewiska .

 10. Nooooo co się dzieje, brakło Wam pomysłów jaka ta 'trójka” to ruina??? Do roboty najlepsza kadro „dwójki”!!
  A o pani dyrektor już nie wiecie co pisać,jaka to Ona naj,naj,naj….. ?

  • Po pierwsze , nie pisze kadra , tylko rodzice. Po drugie nie musisz chlapać jadem. Nie martw się Twojego dyrektora nikt nie zwolni. Czyż to właśnie nie kto inny jak on startował na radnego z listy obecnego burmistrza ;-) krzywdy mu nie zrobi.

   • Tak oczywiście, że startował z listy Pana Burmistrza, a potem Pan Burmistrz zrobił go dyrektorem szkoły.
    Ale dlaczego ma ktoś kogoś zwalniać – przecież to najlepszy dyrektor szkoły w gminie – kompetentny, zaradny, przedsiębiorczy, prawdziwy manager.

    • I super jeśli taki jest. Ja jadem sypać nie będę, bo to nie jest jakaś konkurencja, konkurs czy zawody na najlepszego dyrektora w mieście.

 11. Tu nie chodzi o dyrektorów czy nauczycieli ale o dzieci. Z 5 szkół ma zostać tylko jedna. Więc dzieci będą musiały chodzić na zmianę. Ci którzy mają dzieci w,, trójce ” wiedzą że część klas zostało przerobione na świetlicę czy salę zabaw. Dojeżdżające dzieci będą siedzieć znowu wszystkie w jednym pomieszczeniu. I te 7 letnie i te 14 letnie. Autobus będzie jeździł jeszcze później niż teraz bo będzie system zmianowy. Zastanówmy się czy tego chcemy dla naszych dzieci?

 12. Kuratorium nie przyjęło uchwały i na kazano zmierzyć odległość pomiędzy jedna a druga strona. Prawdopodobnie wg obliczeń pracowników jest 900 metrów. Czy dzieci mają taką odległość pokonywać?

 13. A tak na marginesie , czy to prawda , że przeciętna pensja nauczyciela w Paczkowie to 4500 tysiące ??????????????
  Przepraszam , czemu o tym nie dyskutujecie ?
  Pracują tylko po kilka godzin dziennie i ciągle chcą podwyżek .
  Może wreszcie Pan Burmistrz przestanie ich forować !
  Młode nauczycielki pogonić do pracy , starsze nauczycielki zostawić te które dobrze uczą swojego przedmiotu ,
  Dyrektora Szkoły Nr. 3 wywalić , bo jego kwalifikacje to tylko piłkarskie . Jest naprawdę niekompetentny !
  Wybierając Go , Panie Burmistrzu to pana ogromny błąd . Gada wszystkim jak nawiedzony o meczach piłkarskich siatkówki , że jeździ na mecze ZAKSY do Kędzierzyna !
  Niech lepiej zorganizuje jakieś koła zainteresowań dla naszych dzieci , bo nic tam się nie dzieje !
  Chyba przeniosę swoje dzieci do Szkoły Nr.2 , bo tam widać ,że ta szkoła żyje , dzieci mają tam moc fajnych zajęć .
  Jeżeli chodzi o Dyrektorkę Szkoły Nr .2 to wspaniała nauczycielka i pedagog a przede wszystkim kochają ją dzieci , jest ciepłą osoba .
  Zresztą Pan Burmistrz sam może to potwierdzić , bo swoje dzieci tam posyła do szkoły !
  I nie piszcie tu pierdół , bo czytać się tego nie da !
  Spodobała mi się wypowiedź Magie i pracownicy , taka niestety jest prawda . Macie ode mnie po 100 plusików ! Pozdrawiam .

  • Chory jesteś człowieku? Zazwyczaj nauczyciele pracują po 7-8, albo i więcej godzin. Poza tym, biorą pracę do domu, codziennie. Powiem Ci tak, twoja pensja 1500 czy ile tam, kosztuje pracodawcę prawie 5 koła. No i co, nie chcesz podwyżki? Protestuj o zmniejszenie podatków, bo stawki brutto się nijak mają do rzeczywistości. Nikt ci nie bronił szukać lepszej roboty, kształcić się, wyjechać, próbować, sam się ograniczasz albo ograniczony jesteś inaczej, a potem BUL komorowski, bo nie zarabiasz tysięcy miesięcznie. Niestety, przed samym sobą trzeba umieć przyznać, że nie jest się orłem. A szkoła nr 2 uwielbia zamiatać problemy pod dywan i poziom pozostawia bardzo wiele do życzenia. Wiadomo, że rodzice się cieszą, że dzieci mają świetne stopnie, a potem idą wyżej i szooook, zbierają same dwójczyny i jedynki.

  • No cóż coraz więcej słychać głosów mówiących o nie kompetencyjności Pana Dyrektora nr 3, więc chyba coś jest na rzeczy. Niestety to widać, słychać i czuć. ale trzeba pamiętać o jednym – ten Pan startował na radnego z listy Pana Burmistrza, i tu robi się problem. Pan Burmistrz zrobił go dyrektorem, jak widać Pan Burmistrz takie ma kadry. Może być niekompetentny, ale za to bardzo wierny.

 14. Zamiast budować dwójce nowe boisko czy salę gimnastyczną, co wyniesie miliony, lepiej tą kasę włożyć w trójkę. Szkoła nr 2 to budynek, który nie powinien być szkołą, małe, nieprzystosowane pomieszczenia, segregacja dzieci wg zarobków rodziców albo ich stanowisk, zawyżone oceny, nie poparte umiejętnościami dzieci (co wychodzi, np w liceum, gimnazjum; albo ostatnio nawet przy zmianie nauczycielki z matematyki na młodszą- stopnie najlepszych uczniów poleciały na łeb, na szyję), ukrywanie problemów, unikanie konfrontacji, dyrekcja i kadra pamięta Gierka i to nie z lat swojej młodości, można wymieniać i wymieniać. Jakby tam wpadła kontrola z kuratorium, to by było wesoło. Nieporozumieniem jest cała ta „szkoła”, czy raczej twór „szkołopodobny”, którego, jakimś cudem (może tam jakieś macki się oplatają w zażyłym uścisku z Ratuszem?). A teraz pocałujcie mnie w d.

   • Ale po co wkładać pieniądze, przecież w budynku gimnazjum są dwie sale gimnastyczne i orlik, klasopracownie przedmiotowe i cała szkoła jest wyremontowana. Inwestowanie w szkołę nr 3 to wyrzucenie pieniędzy w błoto.

  • Jakim debilem trzeba byc by pisac o rzeczach o ktorych nie ma się pojecia starsza Pani z matematyki przeszla na emeryture bo sama tego chciala i takie miała prawo a mlodsza znasz że oceniasz bo z tego co mi wiadomo z doswiadczeniem albowiem uczyla w najlepszej na dzien szisiejszy szkole ponadgimnazjalnej w Nysie.Jejku ludzie czytajac wszystko to co jest napisane jestem w szoku jakim zgorzkniałym człowiekiem trzeba byc jakim roszczeniowym popatrzcie na siebie kim sie staliscie i na wasze dziecki kim sie staną majac takich rodziców.jestescie naprawde żałośni

  • Wskaz choc jedną klasę w ktorej ucza sie dzieci placzone ze soba tym ze pochodza z bogatych rodzin w ktorej jest uzaleznienie od sytuacji materialnej czy stanowisk rodzicow wskaz idioto a póżniej siej propagandę i kłamstwa jejku jak mozna byc taką żmiją z takim jadem.wszyscy zli ty ideal .wskaz czekam.

 15. Jestem za szkołą Nr 2 , przecież tam jest hala sportowa , która świeci do południa pustkami , ale jest tam możliwość wybudowania basenu krytego .
  Trzeba tylko zmienić Dyrektora Hali Sportowej , bo nie umie zagospodarować tego obiektu w jakiś sensowny sposób .
  I jeszcze jedno .
  Tylko musi być Pan Dyrektor w pracy a nie ciągle co piątek trasa , zakupy w Biedronce z żoną a potem odwóz do Kamienicy .
  Nie widzę tu też Dyrektora w Szkole Nr.3.
  Drugi z najgorszych wariantów to zostawić szkołę Nr 3 a na to stanowisko powołać Panią Dyrektor ze Szkoły Nr .

 16. Pani Minister Edukacji wczoraj zapowiedziała , że szykują podwyżki od kwietnia dla nauczycieli , nie wiem co o tym myśleć ? Chyba ich pogięło , co chce PiS kupić nauczycieli . Przecież to PO-wcy całą gębą ! A czym pachnie PO to my już wiemy . Pani Minister do zwolnienia ! Nauczycieli wysłać do szkół , aby sami się jeszcze dokształcali !
  Jeżeli to prawda , że tak dużo zarabiają to wypieprzyć połowę nauczycieli , bo dzieci nie ma . Ale to i tak niedługo się stanie !

 17. Powiem Wam najprawdziwsza prawdę o zarobkach nauczycieli w poniedziałek , bo mam koleżankę – przyjaciółkę w Urzędzie , która mi powie prawdę .

 18. Zajmują się tym co nie potrzeba , a o rzeczy ważnych odciągają , system niemiecki kupili sprzed drugiej wojny światowej i bajki opowiadają , mam lepszy ,niech królowie i Hierarchowie, życie oddadzą za naród i parafian, bo owieczki przestały się strzyc.

 19. Reformy, a za dwadzieścia lat 50% bezrobocie, kraj bez rezerwy nie mówiąc o rozwoju intelektualnym, a o bogaceniu narodu zapomnieć można, bo tu są same zabezpieczenia socjale, szkodliwe i mało mają wspólnego z pomocą.

Leave a Reply