Filmowa sonda: jak chciałbyś spędzić Wielkanoc?

Sonda uliczna z mieszkańcami Paczkowa

Ząbkowickie studio przeprowadziło sondę wśród mieszkańców Paczkowa.

Firma Lotnia Studio przeprowadza eksperyment społeczny, w ramach którego będzie publikować materiały filmowe o charakterze sondy. W kolejnych odcinkach pochodzący z Ząbkowic Śląskich filmowcy, jak sami zapowiadają, będą pytać, badać i eksperymentować z ludźmi w różnych sytuacjach.

W pierwszym filmie autorzy wzięli „na warsztat” Paczków i jego mieszkańców pytając ich jak chcieliby spędzić nadchodzącą Wielkanoc.

Lotnia Studio to ząbkowickie studio filmowe zajmujące się realizacją m.in. teledysków, spotów reklamowych czy reportaży.

[ads1]

32 KOMENTARZE

 1. I po co to było? W koło Macieju to samo. Święta są indywidualną sprawą każdego z nas. Jeden spędza tak inny srak. Jeden zbiera znaczki drugi odznaczenia. Bez sensu

 2. A co NAM Pan proponuje Burmistrzu ! Czekamy na Pana pomysły !!!!!!!!
  A co Pan zaproponuje seniorom , ludziom biednym , niepełnosprawnym ,samotnym !
  Podejrzewam , że Pan nie odpowie, bo nie ma Pan ” żadnych ” pomysłów .

 3. a może by tak wspólnie – u nas w wiosce ludzie by się spotkali, w dzień wszyscy w pracy w nocy śpią i ludzie razem mieszkają ale się nie znają…

 4. Pan Burmistrz powinien zorganizować śniadanie świąteczne w Domu Plastyka dla Seniorów , bo właśnie Oni nie mają pieniędzy i zaprosić również osoby samotne . To jest właśnie dobry pomysł dla Paczkowa na święta , aby ludzi widzieli , że Pan Burmistrz szanuje starszyznę !
  Pan Burmistrz , ciągle twierdzi , że dba o ludzi starszych . To widać jak dba !!!!!
  A może radni coś wymyślą , jak Pan Burmistrz nie ma do tego talentu . Czy ktoś wreszcie o nas pomyśli ?Moja córka przyniosła z Urzędu gazetkę GŁOS PACZKOWA ! Uważam , że ta gazetka jest propagandowa PO. Wszystko prawie o wioskach a o Paczkowie malućko !
  Samochwalenia Burmistrza moc !
  Jedynie zainteresował mnie artykuł o wnioskach na dofinansowanie ……………. na stronie 4.
  Radni obudźcie się , przecież wybraliśmy Was abyście mogli zgłaszać swoje zobowiązania wobec wyborców , bardzo ważne są naprawy dróg w naszym miasteczku , bo ulice są POD PSEM !
  W zeszłym tygodniu córka wiozła mnie na zastrzyk do Medicusa przez ulicę Okrzei i Witosa i uszkodziła sobie podwozie . Te ulice to wielki wstyd dla miasta , takich ulic jeszcze nie widziałem , same głębokie dziury !
  Przeczytałem 15 wniosków i i tak naprawdę to sam kit!
  W punkcie Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej – ale gdzie ? W Paczkowie czy na wioskach świetlice , szatnie dla wiejskich klubów ?
  W punkcie Remont Ratusza Miejskiego w Paczkowie – czy pokoje dla urzędników ?
  Jednym słowem wszystko ogólnikowo a nic konkretnie !
  Pierwsze Panie Burmistrzu to ulice , potem remont starówki , następnie remont kamienic ZUKIM- u na ul. A. Krajowej .
  Dobrze że ,wspomniałem tą ulicę , bo wizytówka tej ulicy przy wjeździe do miasta to wzbudza obrzydzenie !
  Tak , tak ! Obrzydzenie !
  Widać wyremontowaną wieżę wrocławską a obok zniewalające brzydotą i brudem kamienice !
  Czas przedświąteczny proszę poświęcić poważnym myśleniu o naszym miasteczku !

 5. A może Pan Burmistrz zainteresował by się zakładami które jeszcze istnieją w Paczkowie, zrobił zebranie z dyrektorami zapytał jak sobie radzą, ile ludzi zatrudniają ile zarabiają w tym biednym mieście, a nie tylko ściągać podatki . Czy Pan wie ile jest zakładów na terenie Paczkowa ?

 6. Krytykować i oceniać jest najłatwiej drugą osobę. Drodzy Państwo kiedy zostałam wybrana do Rady Miasta zmieniłam zdanie co do rządzących naszą gminą . Poznałam od środka te wszystkie problemy finansowe i problemy mieszkańców i nigdy więcej nie skrytykuje żadnej osoby ,która bierze odpowiedzialność za naszą gmine. Nasz budżet jest niestety bardzo mały a my jako Radni nie jesteśmy w stanie w ciągu roku naprawić wszystkich dziur ,które latami były zaniedbywane. Bardzo proszę o cierpliwość bo nasze wnioski składane są regularnie o naprawę dróg,chodników ,elewacje kamienic itp. Nic nie zrobimy bez funduszy i każdy z nas wie o tym doskonale, dlatego dziwią mnie tego typu komentarze i krytyka. Człowiek stara robić się coś dla miasta dla całej gminy ale słysząc takie słowa zastanawiam się nad tym dlaczego nikt z Was nie podjął się wyzwania i nie podał swojej kandydatury do Rady Miasta? Drodzy Państwo proszę zapoznać się głębiej z problemami naszej gminy i naszą pracą a potem krytykować nas Radnych. Życzę każdej gminie takich osób w Radzie Miasta z jakimi współpracuję bo są bardzo sumienni,uczciwi a przede wszystkim są wspaniałymi ludźmi również borykającymi się na codzień ze swoimi problemami . Więcej tolerancji ,szacunku i zrozumienia dla drugiej osoby,tego życzę wszystkim .

  • Pozwolę sobie na odpowiedź do tej poruszającej wypowiedzi gdyż to ja głównie poruszałem tu temat dziur w drogach. Wnioskuję, iż jest Pani Radną Pana Burmistrza (nie ważne czy z jego listy Pani startowała ważne że działa Pani według jego polityki którą Pani popiera i broni), i używa Pani części tak lubianego zwrotu przez Pana Burmistrza „DRODZY PAŃSTWO”,Pan Burmistrz podczas kampanii mówił że takie drobne rzeczy jak załatanie dziury w drodze czy porządek Nam Mieszkańcom Paczkowa się po prostu należy, i co ??? dziura w ul. Sienkiewicza (pod górke koło sali LO) i w ul. Narutowicza (za wieżą koło sklepu spożywczego Pani P. o innych nie wspomne) od jesieni !!! powtórze OD JESIENI ma sie bardzo dobrze, to ile czasu na to potrzebujecie??? Rok ???, następne to psie kupy, chodzicie do urzędu a na kocich łbach nawalone aż miło cały rok na okrągło, też się nie da nic zrobić, dalej Wasze inwestycje dobrze że parę razy się napisało tutaj o „porządku” koło „nowego”cmentarza to w końcu się ktoś za to wziął i to porządkuje – to Wasza pierwsza inwestycja a druga??? Ratusz??? Zegar popsuty a inwestycja zakończona, czemu o tym Pani nie napisze??? Jak do tego doszło??? A o reszcie obietnic wyborczych nie wspomnę o „MIEJSCACH PRACY” „DOTACJACH” „POMNAŻANIU ZŁOTÓWKI” „INWESTYCJACH” co??? Półtora roku i za mało czasu było ??? A tym że dziury są zaniedbaniem wielu lat to już przeszła Pani szczyt szczytów winę za dziury od jesieni zwala Pani na byłego burmistrza którego nie ma od 2014 roku a kończy się teraz marzec 2016, KUPA ŚMIECHU jak Wam coś nie wyjdzie to zwalajcie wine do końca świata na poprzednią władzę albo na nas bo krytykujemy

   • Nikogo nie krytykowałam i nie krytykuję . Proszę przeczytać uważnie moją wypowiedź a potem mnie krytykować za to że wyraziłam swoje zdanie. Nie będę komentować Pana wypowiedzi bo każdy ma prawo do własnej opinii. Chcę tylko zaznaczyć ,że nie startowałam z listy obecnego Pana Burmistrza a to że zwróciłam się z kulturą do czytelników chyba o czymś świadczy ….Zapraszam jutro na sesję o godz.10 może Pan zabrać głos odnośnie tego wszystkiego o czym Pan wspomniał ,zapewne odpowiemy na każde pytanie. Pozdrawiam serdecznie i życzę Zdrowych ,Spokojnych Świąt Wielkanocnych.

    • Mietek wróg publiczny nr 1, taaaaak Mieciu idź idź na sesję już tam się tobą władza zaopiekuje, :))))))))))) Jeden Ci już napisał poniżej

   • Droga pani Radna. Ma Pani 100 procent racji, pisząc to co Pani napisała w obu tekstach. Proszę także nie przejmować się głosami malkontentów i ignorantów, którzy chcą zaszkodzić za wszelką cenę ( z tytułu posiadanych cech charakteru) tym którzy ciężko pracują. Tak to już jest na tym świecie, że są ludzie którzy próbują coś zrobić i tacy, którzy cieszą się z byle potknięcia tych pierwszych. Zawsze to lepiej obserwować czyjąś pracę niż się samemu robotą skalać. Zawsze lepiej stać w cieniu i bezmyślnie krytykować czyjeś działania, często nie rozumiejąc tematu, niż pomóc w dobrej wierze, w działaniu.
    Proszę dalej robić swoje, wszystkich rad słuchać, te mądre wykorzystywać, natomiast pyskówki ludzi niemądrych i kłótliwych „olewać”, w myśl zasady „psy szczekają, a karawana jedzie dalej”…

    • Mietek i reszta poniżej dobrze napisali !!! A Ty co WIELKI Demontatorze ??? Wykładnia sukcesu i pracowitości kim jesteś że jedziesz tu ludziom od ignorantów i malkontentów ??? Ty sie lepiej zastanów co piszesz, skąd wiesz co ten człowiek robi i kim jest ??? Co ??? Że od razu taki pojazd po nim. Ja Ci też powiem głośno i wyraźnie żebyś zrozumiał Moim skromnym zdaniem to niedługo połowa kadencji i co narobiliście wielcy demontatorzy ??? studencka płyta Rynku, dziury, popsuty zegar na Ratuszu i gazetka z rozkładówką burmistrza na każdej stronie, i za co Wam klaskać ??? I lepiej nie obrażaj tutaj ludzi bo za tymi nickami kryją się mieszkańcy tej Gminy, ignorancie społeczeństwa zapatrzony w jedyną słuszna osobę Pana Burmistrza

     • Mietek/Kryspin /Sylwek. Ta sama składnia, te same niemądre argumenty… Bez względu jakiego „Nicka” nie użyjesz, piszesz o tym samym. Ja ciebie chłopczyku, kimkolwiek jesteś „demontować” nie muszę. Sam to robisz… W kółko, to samo…zepsuty zegar, dziura w drodze i studencka płyta Rynku… Bla, bla bla. Wymyśl coś innego wreszcie, bo w swoim marudzeniu robisz się monotonny. Zero argumentów, tylko takie „KOD-owskie” ujadanie. Nie rób z siebie też trybuna ludowego, bo ja także jestem mieszkańcem Paczkowa, i także widzę co się tutaj dzieje. I strzeż Panie Boże przed takimi jak ty przedstawicielami mieszkańców. Tam gdzie ty dostrzegasz „dziurę w całym”, ja staram się dostrzec całokształt, i to nas różni. Gadasz o zepsutym zegarze? To ci napiszę, że ja widzę w pierwszej kolejności pięknie odrestaurowany budynek urzędu i wieżę ratuszową, która nigdy za mojego życia lepiej nie wyglądała. Widzę naprawioną iglicę, której brak przez dwa lata straszył. Widzę tarczę zegara, której przez 16 lat twoi koledzy nie potrafili dojrzeć. Zegar nie działa? To doczytaj w dostarczonej dla ciebie gazetce, że mechanizm jest naprawiany. Gdybyś tylko umiał czytać ze zrozumieniem. Wiedziałbyś to. A może to doczytałeś? Może o tym wiesz, lecz coś próbujesz dla siebie ugrać na przyszłość? Stąd to kopanie pod obecnymi władzami? Czepiasz się dziury w drodze? Jasne, masz racje. Pewnie jest z kilka. Napiszę ci jednak, że na przestrzeni minionego roku, na własne oczy obserwowałem łatanie dziur w tym mieście. W niektórych miejscach położono nową nawierzchnię, dokonano regulacji studzienek. Ty tego nie widzisz? To co? Drzazgę w oku bliźniego można, ale belki we własnym to już trudno? Swoją drogą pokaż mi jedno! Dosłownie jedno okoliczne miasto w którym nie znajdziesz dziury! Piszesz o płycie Rynku? Że studenci projektowali? I znowu masz rację, tylko znowu pomijasz szczegół, że to studenci pod kierownictwem profesora architektury i doktorów architektury, ale jak się psa chce uderzyć to się kij zawsze znajdzie. Nie prawda? Dalej piszesz, że gazetka? Z tej gazetki dowiedziałem się kilka ciekawych rzeczy. Choćby to że nasza gmina, po raz pierwszy od , jak tam napisano, 10 lat nie wzięła kredytu! O !? To jednak można? Doczytałem też o zakupie nowego wozu strażackiego dla Kamienicy, o zakupie nowej śmieciarki i jeszcze kilka innych ciekawostek. I tak sobie myślę. To jednak się dało to zrobić w okresie- jak to obliczyłem – jednego roku i pięciu miesięcy rządów, nowych radnych i burmistrza. Dlatego też, mam wszelkie podstawy uważać, że teksty jakie wypuszczasz, podszyte są wyłącznie złą wolą i chęcią zaszkodzenia. Jak ci pisałem wcześniej, łatwiej kłody rzucać komuś pod nogi niż samemu się do roboty wziąć. Na koniec do Pani radnej i pozostałych radnych. Tak trzymać. Powoli, do przodu, swoje robić Są jeszcze w tej gminie ludzie dostrzegający pozytywne zmiany.

     • Jaki przewidujący i wszechwiedzący demontator :)))))) człowieku !!!! piszesz bzdury tylko pośmiewisko z siebie robisz, a co ty myślisz że ludzie tutaj nie widzą kim jesteś i co sobą reprezentujesz ??? Jak jesteś taki przewidujący i wszechwiedzący to aż zdziwienie bierze że ten cud gospodarczy i rozkwit miasta nie wyszedł i trzeba będzie się pakować z urzędu i roboty szukać :))))) weź posadź krzaczka w parku i zburz mury i później gadaj „TY WIDZISZ ZBURZONE MURY A JA WIDZE PIĘKNIE POSADZONEGO KRZACZKA” :)))))) daj spokój …………poważnie

     • Ty demontator kołków , jestem mieszkańcem tego miasta i przyznaję 100 % rację Sylwkowi , chwalisz tego czego nie zrobiliście Ty i ten cały burmistrz . Boguś również był do d…y.
      Tutaj pomyślimy na przyszłość lepiej , bo dwóch do d….y , to chyba za dużo !
      Nie masz co robić to oraj i siej pole , bo leży odłogiem .

     • Anonim nie pisz źle na burmistrza bo zaraz też będziesz mną i niedługo będziemy mieć paczkowską wersję 50 twarzy…….. :))))))))) i to jego „drzazgę w oku bliźniego…” – to cytat z biblii czy co ???

  • Co nie widzieliście że gmina mała biedna i pracy nie ma ? To po co było obiecywać drugą Japonię a teraz się żalić że robimy co się da że się staramy. To my mamy się zagłębiać w problemy Gminy to Wy mogliście się zagłębić przed wyborami a potem obiecywać i bronić teraz Pana Burmistrza który obiecywał rozwój prace i nie wiadomo co jeszcze. To teraz się wywiązywać z obietnic albo składać mandaty a nie naskakiwać na nas że krytyka i nas pouczać że mamy sie zagłębiać. Czemu Pan Burmistrz przed wyborami nie mowił zagłębcie się w problemy gminy tylko tak jak wyżej praca rozwój itd. A Pani jest nie tylko osobą ale i radną to możemy krytykować ile wlezie

  • Doskonale rozumiem, że Wasza praca jest naprawdę czasochłona, wymagająca i trudna, ale nie jestem w stanie zrozumieć jak można było tak szybko dać się oczarować burmistrzowi, wierzyć bezgranicznie w jego intencje, które nie są w wielu przypadkach fair wobec wyborców. To właśnie przeraża, ta Wasza bezgraniczna wiara, że burmistrz jest nieomylny. To wydawanie pieniędzy na zakichaną gazetę, która generalnie ma na celu jedno, „zobaczcie wszyscy jaki jestem cudowny” Burmistrz wie, że kto ma media ten rządzi…nauka z UMarsz. nie idzie w las.

 7. do „demontatora kołków”: Och, ależ Ty musisz być wspaniałym i zaangażowanym obywatelem tego zacnego miasta! Masz tyle szczegółowych informacji! Jako zwykły mieszkaniec musisz naparawdę się interesować sprawami gminy skoro tak dużo wiesz. I nawet chciało ci się napisać tak długi komentarz! Tak bezinteresownie bronisz naszego ukochanego burmistrza! Brawo!

 8. Tak za projekty papierkowe kasę wzięli ,tylko realizacji brak , jeżeli ktoś mówi o rozbudowie miasta to powinien wiedzieć ,że fontanna w dobrym miejscu mogła by być, tak jak nowe chodniki , a może młodych do pracy fizycznej by wysłali bo za biurkiem powinni siedzieć ludzie po 40 , którzy się napracowali z całym szacunkiem dla młodych, chyba Boga nie rozumiecie tylko lekkim chlebkiem chcecie się dorabiać.

  • Przyznaję Ci rację i dodam , że ziemia na wsi stoi odłogiem a wieś pracuje w Urzędzie Miejskim i ZUKIM-ie , prawie cała Kamienica i Gościce . A wiadomości i pojęcia nie mają w sprawach papierkowych . Pogonić ich do uprawy pól ! Dzisiaj już wiem , dlaczego idąc do urzędu petent nic nie może załatwić ! Jeszcze jedno , prosimy Pana Prezesa w Zukim-ie , aby nauczył szacunku do ludzi młodego Pana urzędnika w okularkach z Kamienicy , bo jak nie będzie poprawy to My Mu tu w Paczkowie zrobimy odpowiednią reklamę !

 9. W tym seksistowskim kraju to tylko dzieci na zachodzie produkują samochody , sprzęt AGE i RTV, statki ,samoloty , sprzęty medyczne , wdrażają nowe technologie , a Polacy figurki i obrazki itd. kultu , zabawa i imprezy zakrapiane no i te inne sprawy rzekomej romantyczności kultowej.

Leave a Reply