Paczkowski podnośnik w akcji gaszenia nyskiej komendy

12
Pożar nyskiej komendy policji. Foto: ilovenysa.pl

Trwa szacowanie strat po środowym pożarze nyskiej komendy policji. W akcji gaśniczej brał udział m.in. samochód z podnośnikiem z JRG w Paczkowie.

 

[ads1]

 

Spłonęło ponad 400 metrów kwadratowych dachu nyskiej komendy policji przy ul. Armii Krajowej. Do użytku nie nadaje się poddasze i drugie piętro budynku. Jak informują strażacy, mogło być znacznie gorzej bo ogień objął m.in. butlę gazową, która mogła eksplodować. Obecnie trwa szacowanie strat, które jak już wiadomo będą ogromne. Tymczasowo policjanci częściowo przeniosą się do użyczonego przez starostwo budynku po Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie.

Pożar wybuchł w środę po południu. W akcji gaśniczej w szczytowym momencie brało udział 25 zastępów straży pożarnej i prawie 80 strażaków. Do gaszenia pożaru wykorzystano m.in. trzy samochody z podnośnikami. Jak relacjonują strażacy, bez nich opanowanie ognia byłoby znacznie trudniejsze.

W akcji brał także udział wóz paczkowskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej. Jak udało nam sie ustalić, samochód z podnośnikiem SHD-21 volvo wykorzystany został do podawania wody na dach budynku od strony rzeki.

 

Akcja gaśnicza trwała do późnych godzin nocnych i zakończyła się ok. godz. 2.30 nad ranem, jednak strażacy jeszcze przez długi czas zabezpieczali pogorzelisko i dogaszali mniejsze ogniska pożaru. W wyniku pożaru nikt nie ucierpiał. Obecnie policja prowadzi dochodzenie w sprawie przyczyn pojawienia się ognia. Jak zapewnia st. asp. Rafał Wandzel, rzecznik prasowy KPP w Nysie, pomimo pożaru praca policji odbywa się normalnie, a mieszkańcy powiatu mogą czuć się bezpiecznie.


foto: ilovenysa.pl

12 KOMENTARZE

 1. inne strony informacje pisały o pożarze już kilkanaście minut po pożarze, a autor po kilku dniach powielając informację z innych stron, ale nie ma co paczkowianie na bieżąco są informowani

  • Jak widac sa ludzie ktorzy wszystkiego sie czepiaja i nic im nie pasuje! To jest przerazajace ze ludzie sa coraz bardziej roszczeniowi i to z byle jakiego powodu. Nie badzmy dla drugich wilkami!!!!! Wlasnie Przez tak uszczypliwe komentarze ta strona umiera!

   • nieprawda….. strona ma tak świeże komentarze, że szkoda gadać….. nie do wiary, że w Paczkowie się nic nie dzieje…. Miał być cykl reportaży o sławnych ludziach….. i co zabrakło weny? Przykre… bo zaczyna to sprawiać wrażenie jedynie strony przynoszącej jakis tam (choćby i bardzo średni) zysk z reklam. A szkoda…. i to nie kwestia czepiania się ale naprawdę żalu do tego czym ta strona była kiedyś i czym mogłaby być.

   • Komentarze były zablokowane przed wyborami co by ktoś złego słowa o kandydatach na burmistrza nie napisał (autora strony), jak nasz radny nie został burmistrzem to odblokował. Przed wyborami szukał sensacji i codziennie nowy artykuł jak to źle miasto jest zarządzane. Teraz to już nawet sprawozdań ze spotkań rady miejskiej nie zamieszcza.
    Strona była potrzeba tylko w jednym celu, ale pewnie znów przed wyborami zostanie „ożywiona” i zostanie pokazane jak to źle się dzieje w Paczkowie…

  • I taki pozorant chciał być burmistrzem!? Po prostu karierowicz, łowca ciepłych posadek.
   Będziemy pamiętać w następnych wyborach, bo na 100% będzie znów startować.

 2. To fakt, że ostatnio strasznie mało konkretów na tej stronie. Nawet jeśli człowiek chciałby wypowiedzieć się na temat polityki rządzenia w naszym mieście to niby gdzie ma to zrobić ? Pod artykułami o wypadkach czy relacjach o imprezie kulturalno- sportowej ?
  Nic Pan nie pisze o tym co słychać w ratuszu. Wiem, że w tym temacie można dowiedzieć się najwięcej a ze strony pana burmistrza na FB, ale czy to jest wiarygodne źródło informacji ? Dla mnie nie. Liczę na to, że ktoś jednak będzie patrzył urzędnikom i radnym na ręce, a nie wierzył ślepo w to co sami mówią czy pisza. Panie Przemku ja już nie wiem czy pan jest jakiś wystraszony czy może pana też już zaczarował słowotokiem .

 3. Hahahahaaaaa! Nie piszą o polityce? Źle! Piszą o polityce? Też źle! Napiszą coś na temat polityki to zaraz się zwolennicy byłego albo aktualnego burmistrza rzucają że Paczkow24 politykuje, jest stronniczy itp, itd.

  • O czym Ty mówisz człowieku , ja mówię o gospodarowaniu a nie politykowaniu . To, że tak wszystko na zewnątrz pięknie nam Pan burmistrz przedstawia nie oznacza, że tak jest. Nie od dzisiaj wiadomo, że burmistrz to rozgadany narcyz, ok nie ma problemu taka jego natura, ale niestety arogancja to jego drugie imię.

Leave a Reply