Paczków i Kamienica na kartach powieści grozy

Fragment okładki najnowszej powieści Aleksandra Sowy

Niewyjaśnione tajemnice i zjawiska paranormalne. A w tle? Paczków i Kamienica. Aleksander Sowa wydał swoją najnowszą powieść.

[ads1]

Do Paczkowa przyjeżdża człowiek piszący pracę o sudeckich legendach. Zaprzyjaźnia się z córką właścicieli hotelu „Korona”, w którym nocuje. Dziewczyna opowiada historię o chłopcach wywołujących duchy w górach, którzy zginęli w tajemniczych okolicznościach. Sceptyczny bohater zagłębia się w stare historie, mało dostępne miejsca owiane legendami i sekrety lokalnej społeczności. Odkrywa, że na tajemniczej górze śmierć spotkała także innych. Tymczasem w Kamienicy kamienny krzyż zaczyna płakać krwawymi łzami…

Kilka dni temu miała swoją premierę najnowsza książka Aleksandra Sowy, pochodzącego z Kamienicy pisarza i self-publishera. Góra Bogów Śmierci, bo taki jest jej tytuł, to oparta na historycznych wydarzeniach mroczna powieść grozy, nawiązująca do starej legendy. – To powieść skrywająca wiele tajemnic i obfitująca w zjawiska paranormalne, która niejednego Czytelnika przyprawi o dreszcze na plecach. – mówi Aleksander Sowa. – Akcja książki osadzona jest w schyłkowym okresie drugiej wojny światowej oraz współcześnie. Fabuła rozgrywa się głównie w Paczkowie, Kamienicy oraz Berlinie i Górach Złotych. – dodaje. – Bohater, wspólnie z córką właścicieli hotelu stara się rozwikłać zagadkę śmierci czwórki chłopców sprzed lat. Sam ukrywa prawdziwy powód przyjazdu oraz swoje zadanie. Przy rozwiązywaniu zagadki napotyka na liczne trudności, ale też odkrywa kolejne tajemnice: kamienny krzyż płaczący krwią, zaginięcia innych ludzi, niewyjaśnione zjawiska, cmentarz pomordowanych więźniów obozu koncentracyjnego oraz tajemnicę rodzinną dziewczyny. Wszystkie wątki prowadzą w stronę tajemniczego szczytu, gdzie (jak dowiadujemy się z prowadzonej równolegle narracji) pięćdziesiąt lat wcześniej hitlerowcy mieli prowadzić tajne badania. – streszcza autor.

Patronem medialnym „Góry Bogów Śmierci” jest Paczkow24.pl. Książkę w formie e-booka można kupić za jedyne 9,99 zł w największych księgarniach internetowych jak Virtualo, Legimi, Ebooki Allegro, czy iTunes Store. Premiera papierowego wydania powieści zaplanowana jest na lato.

W związku z premierą książki przygotowaliśmy niespodziankę dla wszystkich Czytelników Paczkow24.pl (KLIKNIJ).

gora_bogow_smierci_okladka_wnetrze

3 KOMENTARZE

Leave a Reply