Płyta Piotra Szweca już w sprzedaży

8

Do sprzedaży trafiła płyta zespołu Freeway Quintet, którego liderem jest saksofonista Piotr Szwec z Paczkowa. 

Premiera debiutanckiego krążka zespołu miała miejsce 24 lutego we Wrocławiu. Na płycie zatytułowanej „This is no ordinady jazz” znalazło się dziewięć pełnych ekspresji i energii utworów, z których, jak czytamy w materiałach promocyjnych, każdy jest swego rodzaju próbą przeniesienia słuchacza w różne zakątki muzycznego świata. Na krążku zawarto kompozycje, które oprócz zabarwienia jazzowego, zawierają elementy muzyki rockowej, filmowej, folkloru oraz „world music”.

Freeway Quintet to formacja założona w 2009 roku przez jej obecnych liderów – paczkowianina Piotra Szweca i Marcina Kużdowicza. Muzykę zespołu charakteryzują melodyczne tematy, inspirowane nie tylko jazzem, ale również muzyką filmową i alternatywną. Charakterystyczne brzmienie grupa uzyskuje m.in. poprzez połączenie duetu saksofonistów z nie zawsze jazzowym brzmieniem gitary elektrycznej.

Zespół jest laureatem najważniejszych nagród na polskich festiwalach jazzowych. Ma także na swoim koncie Nagrodę Publiczności zdobytą podczas prestiżowego Getxo Jazz Festival w 2013 roku.

Wydaną przy wsparciu m.in. gminy Paczków i Radia Wrocław płytę można nabyć w serwisie Allegro, pod adresem: http://allegro.pl/show_item.php?item=3994677531

Promomix:

8 KOMENTARZE

  1. Świetnie 200 osób znajdzie zatrudnienie przy sprzedaży płyty. Takimi rzeczami będziemy się interesować jak nasze małe społeczeństwo będzie miało ręce pełne roty a tu tylko bzdury i bzdury.Pracy i chleba tego nam teraz trzeba a jak to będzie to po pracy siądziemy w wygodnych fotelach i będziemy słuchać muzy takiej jaką kto lubi .Normalnie już rzygam takimi artykułami na jednym portalu sport a na drugim kultura a czym mają żyć zwykli ludzie którym brakuje na życie?

    • Dobrze, że tych biednych ludzi stać jeszcze na internet- najlepsze miejsce wyrzucenia swoich frustracji …Zamiast krytykować, skomleć, rzygać i narzekać, może weź się do pracy, wtedy będą i pieniądze.
      Nie ma pracy w Paczkowie ? Szukaj dalej!!

    • w końcu wydanie płyty to kaszka z mleczkiem i co druga osoba w Paczkowie to robi, wiec po co o tym pisac?Portal służy do informowania o wydarzeniach związanych z Paczkowem i taki komentarz jak Twój świadczy o tym,że tego nie rozumiesz. Nikt nie nakłania Cię do czytania tego typu informacji jeśli Cię to nie interesuje ignorancie. Przestań narzekac komentując w tak żenujący sposób, tylko poszukaj sobie pracy. Polecam portal praca.pl- tam nie znajdziesz takich informacji.

    • Nie, nie. Takimi rzeczami będziemy się interesować właśnie teraz, żebyśmy wiedzieli, że tu się nie tylko klepie biede, starzeje i umiera.

Leave a Reply