Ruszył nabór wolontariuszy “Szlachetnej Paczki”

1

Po raz trzynasty w Polsce, a po raz drugi w Paczkowie Szlachetna Paczka poszukuje wolontariuszy. To dzięki nim najbardziej potrzebujący mieszkańcy naszej gminy otrzymają mądrą, inspirującą do zmiany pomoc i sygnał, że nie są sami. W ubiegłym roku paczkowianie zorganizowali paczki o wartości aż 32 tys. zł!

Szlachetna Paczka to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy najuboższym. Jej głównym celem jest zaangażowanie ochotników i darczyńców we współtworzenie skutecznego, konkretnego i sensownego wsparcia dla ponad 13 tys. rodzin w potrzebie.

Projekt co roku w przemyślany sposób łączy potrzebujących, wolontariuszy, darczyńców przygotowujących pomoc materialną i dobroczyńców finansujących organizację projektu. Tylko w 2012 roku Szlachetna Paczka trafiła do 13235 rodzin i przekazała pomoc wartą 22,5 miliona złotych. W tym roku akcja po raz drugi zawita także do Paczkowa.

Przyłącz się do nas! Zostań wolontariuszem!

W tej chwili trwa nabór wolontariuszy. W całym kraju postawiono sobie za cel zaangażowanie 7200 ochotników. W ubiegłym roku paczkowską Szlachetną Paczkę tworzyło trzynastu wolontariuszy. W tym, potrzebnych jest co najmniej tyle samo.

Jeśli masz ukończone 18 lat, lubisz stawiać czoła nowym wyzwaniom, chcesz mądrze pomagać potrzebującym w Twojej okolicy, dołącz do Szlachetnej Paczki! Aby się zgłosić wystarczy wejść na stronę www.superw.pl, znaleźć na mapie paczkowski rejon Paczki, wypełnić krótki formularz zgłoszeniowy i czekać na zaproszenie do udziału w rekrutacji. Nabór trwa do 31 sierpnia.

– Wszystkie osoby, które angażują się w projekt, mają odwagę zaryzykować i przeciwstawiać się przeciwnościom losu dla dobra innych – rodzin żyjących w niezawinionej biedzie. – mówi Ryszard Czykiel, lider paczkowskiego rejonu akcji. – Wolontariuszy Paczki, którzy mają odwagę wkroczyć w świat biedy i realnie pomóc rodzinie w potrzebie, nie bez powodu nazywamy SuperW. Wiemy, że są superbohaterami i możemy powierzać im odpowiedzialne zadania i stawiać przed nimi wielkie wyzwania. Kiedy nie oglądasz się na innych, dostrzegasz potrzebujących i pomagasz nie czekając aż pomoże im ktoś inny, stajesz się bohaterem. – dodaje.

W ubiegłorocznej edycji akcji paczkowski rejon Szlachetnej Paczki zorganizował pomoc aż dla 34 rodzin. Łączna wartość przedmiotów zgromadzonych w 145 pudłach, które trafiły do potrzebujących to aż 32 550 zł! Nietrudno policzyć, że każda z rodzin otrzymała paczki o średniej wartość ok. 957 zł.

1 KOMENTARZ

Leave a Reply