Kolejne podpalenie platana

7
Parkowy platan - ofiara kilkukrotnych podpaleń

Nieznany sprawca po raz kolejny podpalił wiekowego platana w parku miejskim.

 

[ads1]

 

Paczkowska straż pożarna po raz kolejny interweniowała w sprawie płonącego platana w parku przy ul. Armii Krajowej obok Medexu. Pożar został zgłoszony w czwartek, trzydzieści minut po północy.

– To już piąte, albo szóste podpalenie tego wiekowego drzewa. – relacjonuje nasz rozmówca, który poinformował nas o zdarzeniu. Widać, że sprawca działał z premedytacją – do dziury w drzewie nałożone zostały gałęzie i plastikowe butelki, które zostały podpalone. W podobny sposób był też podpalany platan w parku przy ul. Wojska Polskiego obok Domu Zakonnego zgromadzenia sióstr Świętego Józefa. – Dewastacji tych pięknych drzew w łatwy sposób można by zapobiec zaślepiając otwory w drzewach. Niestety wygląda na to, że sprawa nikogo nie interesuje. – podsumowuje nasz rozmówca.

 

7 KOMENTARZE

  1. Jakiś niezmechanizowany wyznawca Lex Szyszki? Te zabytkowe platany muszą wkrótce odejść, ale dopóki są, to OBOWIĄZKIEM władz miasta jest dbać o ich kondycję zgodnie z ekspertyzą dendrologiczną. Czyżby ludzie z Wydziału Ochrony Środowiska byli tak przepracowani, że umknął im problem starodrzewu w gminie?

  2. Monitoring powinien być założony i wówczas żaden świr nie umknąłby,który chce niszczyć nasze platany.
    Nogi z d…y bym powyrywał.

  3. Panie Burmistrzu , proszę zadbać o naszą paczkowską przyrodę ! Ten Platan jest wiekowy i wyjątkowy , jest to zabytek . A może w Radio Nysa zacznie Pan mówić co Pan zrobił dla paczkowskich zabytków a nie chwalić się tym co Pan zrobi , bo jak na razie to o zabytkach , przyrodzie , zero tematów !

  4. Winę za taki stan rzeczy ponosi poprzedni jak i obecny zarząd miasta.Kiedy modernizowano oświetlenie w parku miejskim odzywały się głosy o montaż monitoringu wtedy pilniejszy był wydatek na stadion szmacianki.Rozmieszczenie oświetlenia też nie jest majstersztykiem a kto podpalił to stali bywalcy jednej z ławek która dość długi czas stała w ramionach nieczynnej latarni.

Leave a Reply