Rektorzy 14 uczelni w paczkowskim muzeum Marcina Biernackiego [zdjęcia]

Rektorzy 14 uczelni w Paczkowie, foto: Sławoj Dubiel, Politechnika Opolska

Nowopowstające Interaktywne Muzeum Motoryzacji Marcina Biernackiego przy ul. Kościuszki gościło 14 rektorów uczelni wyższych z Wrocławia i Opola.

Marcin Biernacki, właściciel tworzonego w Paczkowie przy ul. Kościuszki Interaktywnego Muzeum Motoryzacji gościł wczoraj rektorów czternastu uczelni wyższych. W nowopowstającej placówce odbyło się Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola (KRUWiO). Wśród gości znaleźli się także prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski oraz Opolska Kurator Oświaty Halina Bilik.

Jednym z tematów posiedzenia Kolegium Rektorów było wsparcie merytoryczne Muzeum. Jak czytamy na stronach Politechniki Opolskiej, wojewódzka kurator oświaty zadeklarowała również, że placówka będzie wykorzystana przez opolskie szkoły. – Nie możemy sobie pozwolić na to, by nie skorzystać z tej oferty – mówiła. Zapowiedziała też, że odpowiednia propozycja zostanie skierowana do wrocławskiego kuratorium.

– Chciałbym, aby w tym miejscu dzieci dowiadywały się dlaczego samochód jeździ, i że nie jest to takie straszne – mówił gospodarz oprowadzając gości. Zdaniem Marcina Biernackiego tworzone przez niego interaktywne muzeum będzie doskonałym uzupełnieniem praktycznym lekcji fizyki w szkołach podstawowych i gimnazjach. Poza tym nie miałoby sensu budowanie takich laboratoriów w każdej szkole, bo jest to zbyt drogie – podsumował.

Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola to ciało, którego misją jest integracja środowiska akademickiego oraz wspieranie rozwoju społecznego i gospodarczego poprzez przybliżanie środowiska akademickiego i wiedzy, która w nim powstaje, mieszkańcom regionu, politykom i przedsiębiorcom.

1 KOMENTARZ

  1. Witam.Szacun Panie Marcinie. To jest to o czym tygryski ….. Tylko niewielu stać na zrealizowanie marzenia. Jestem mechanikiem amatorem i do Lanci Lybry naprawiałem swoje auta sam. A miałem nietypy- Zastava 750, Aro 10, Fiat X,Citroeny GS I 4 C-xy, teraz Lancie ale na Phedrze się skończą.Voyager to nie Lancia.Dużo powodzenia. Jak zjadę do Kozielna na urlaub to na pewno z synem odwiedzę.Nara.

Leave a Reply