Gmina sprzeda ok. 50 działek budowlanych

10
Paczków z lotu ptaka. Foto: UM Paczków

Zakład Wodociągów i Kanalizacji zbroi 6-hektarowy teren pod budowę domów jednorodzinnych. Gmina chce sprzedać ok. 50 działek budowlanych.

Gmina Paczków rozpoczęła inwestycję związaną z wykonaniem infrastruktury wodociągowej i kanalizacyjnej w obrębie terenów wyznaczonych pod nową zabudowę mieszkalną jednorodzinną i usługową w rejonie ulic Kościuszki i Górniczej. Przedsięwzięcie jest realizowane przez paczkowski Zakład Wodociągów i Kanalizacji.

Po uzbrojeniu terenu ok. 50 działek budowlanych ma zostać wystawionych na sprzedaż. Pierwsze 10-arowe parcele trafią na przetargi prawdopodobnie jeszcze w listopadzie bieżącego roku. Reszta ma być zbywana sukcesywnie.

Docelowo, na obszarze objętym budownictwem jednorodzinnym mają powstać cztery ulice noszące imiona polskich bohaterów z czasów II wojny światowej: generała Augusta Fieldorfa „Nila”, generała Stefana „Grota” Roweckiego, majora Hieronima Dekutowskiego oraz rotmistrza Witolda Pileckiego. Nowe osiedle ma nosić nazwę Osiedla Patriotów.

10 KOMENTARZE

   • Chyba na głowę upadłeś za działanie na szkoda gminy podając nieprawdziwe informacje powinieneś stanąć tempaku przed sądem. Mam nadzieję że ktoś cię idnajdzie po nicku i będziesz miał za swoją głupotę.

    • Nie obrażaj kogoś, bo jeszcze się okaże ,że ten „tępak” ma rację.
     Dlaczego nie podadzą cen, tylko wielka tajemnica, a może jeszcze debatują ile skasować za każdą? Jeśli działki poza miastem są w cenie ok 40 tys. to takie uzbrojone we wszystkie media tańsze pewnie nie będą.

 1. Oj już się boję najazdu na Paczków.Po ogłoszeniu przetargu chętni będą przyjeżdżać z różnych stron świata.Tylko nierozważny obecnie mógłby kupować działkę w Paczkowie.

Leave a Reply