Studenci opracują koncepcję płyty Rynku

"Paczków,Stare Miasto w ramach średniowiecznego założenia," by Autostopowicz - Own work. Licensed under CC BY-SA 3.0 pl via Wikimedia Commons.

Do Paczkowa zjechali studenci z Nysy i Opola. Żacy pomogą opracować koncepcję rewitalizacji płyty paczkowskiego Rynku.

Od wczoraj z inicjatywy burmistrza w Paczkowie trwają warsztaty studentów z wydziałów architektury Politechniki Opolskiej oraz Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie. Młodzi adepci architektury pod okiem swoich profesorów będą prowadzić prace m.in. w zakresie przygotowania koncepcji rewitalizacji płyty Rynku, opracowania kolorystyki fasad kamienic, usystematyzowania kwestii szyldów sklepowych oraz projektu odbudowy kamienicy w Rynku 45.

Wczoraj w siedzibie Urzędu Miejskiego odbyło się pierwsze spotkanie konsultacyjne w sprawie przyszłego wyglądu paczkowskiego rynku. Zjawili się na nim przedstawiciele obu uczelni, studenci, lokalni architekci, kupcy i mieszkańcy. Podczas spotkania dyskutanci poruszali m.in. kwestię uporania się wodami opadowymi, które zalewają piwnice paczkowskich kamienic, materiału jakim należy wyłożyć płytę rynku i chodniki, czy uporządkowania podwórek w obrębie murów, w tym wyeliminowania komórek i garaży. Dużo emocji wzbudził także pomysł ograniczenia w Rynku liczby miejsc parkingowych i ruchu samochodowego. Jedna z osób podniosła także kwestię konieczności zmiany systemu ogrzewania w obrębie starego miasta. Poniedziałkowe spotkanie ma być pierwszym z cyklu. O postępach prac studentów i ich efektach będziemy informować na bieżąco.

8 KOMENTARZE

    • Za daleko szukają. Nie martw się, ja też mam potencjał i nikt go nie chce tutaj wykorzystać, choć wiele razy angażowałam się bez profitów, wręcz spotykałam się z zawiścią i odrzuceniem.

  1. Nie trzeba nic opracowywać i eksperymentować bo każdy eksperyment to ryzyko porażki,wystarczy pojechac niedaleko do Kępna i zobaczyć jak pięknie odnowiony jest rynek .wystarczy zrobić tak samo w Paczkowie i będzie pięknie

Leave a Reply