83-latek zginął na obwodnicy

Na obwodnicy doszło do śmiertelnego wypadku. Nie żyje 83-letni kierowca matiza.

Do tragedii doszło dziś ok. godz. 12.25 na obwodnicy Paczkowa, przy zjeździe do Kamienicy, obok cegielni.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący daewoo matiz nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu skodą 20-latkowi, obywatelowi Czech.

83-letni kierowca matiza, mieszkaniec powiatu ząbkowickiego, zginął na miejscu. Jego 87-letnia pasażerka oraz kierowca skody trafili do szpitala. Droga była zablokowana do godz. 15, a ruch kierowany był objazdami.

foto: KPP Nysa

28 KOMENTARZE

 1. 83 lat, ja przepraszam, ale Ci państwo powinno skorzystać z komunikacji miejskiej. Prowadzić samochód w tym wieku? Niestety już nie ten refleks.. kierowca w takim wieku, przy obecnym natężeniu ruchu, staje się zagrożeniem dla innych uczestników ruchu.

 2. Z jakiej komunikacji??? Myślisz,że gdyby było połączenie tak jak kiedyś,to tacy ludzie nie skorzystaliby? Nie jeden wolał by wsiąść do autobusu,albo pociągu i od czasu do czasu auto zostawić w garażu. Ludzie potrzebują coś załatwić i niekiedy są zmuszeni do podróży własnym środkiem,bo innego nie ma.
  Ty też kiedyś będziesz w takim wieku,jak dożyjesz(daj ci boże) i dobrze by było,gdybyś nie musiał ryzykować,tylko miał możliwość wyboru.

  • I tu akurat się mylisz. Ten Pan (znałem go osobiście) był całkiem sprawny i nic tu nie ma do rzeczy. Zakładam się o dolary, że jakbyś sprawdził statystyki to średnia sprawców (czyt. winnych spowodowania wypadku) będzie duuuuużo niższa niż 40 lat.
   A do tego pożyjemy – zobaczmy. Jak dożyjesz tego wieku i będziesz całkiem sprawny to czy zrezygnujesz z samochodu. Tak jak pewnie rezygnujesz, gdy jest zła pogoda, czujesz sie zmęczony, śle spałeś w nocy, denerwujesz się przed spotkaniem…. to są również potencjalne zagrożenia.
   A na marginesie – jaka komunikacja zbiorowa Złoty Stok – Paczków i to dla 83 latka ….

  • Dziękuję za pozytywną wypowiedź, rzeczywiście jest 1 lub 2 autobusy na dobę poza busami, do których często starsi ludzie nie mogą wsiąść. Osoba, która zginęła była pełna życia i werwy, nie musiał używać okularów. Na tym odcinku było kiedyś ograniczenie prędkości ponieważ jest to skrzyżowanie z drogą podrzędną, teraz nie ma. Samochody jadące tą trasą częto przekraczają 100 km/h. Przy skręcie w lewo można czasami źle obliczyć szybkość nadjeżdżającego pojazdu. Rodzina

 3. Problem z tm skrzyżowaniem jest taki, że na obwodnicy ludzie od strony żłotego stoku cisną ile fabryka dała a wyjeżdżający od paczkowa widzą w ostatniej chwili auto wyskakujące z za zakrętu. Przy słabszym samochodzie, wolniejszej reakcji adrenalina potrafi ładnie skoczyć.

  • Niestety ale na tej obwodnicy nie da sie już cisnąć ile fabryka dała…stan tego odcinka swoje lata świetności ma już dawno za sobą..a stary nie jest.

   • No, niestety, wyobraźnią wielu kierowców nie grzeszy i jadą, ile wlezie. Akurat znam ten odcinek, baaardzo słaba widoczność. Pomijam ten odcinek, wyjeżdżam od strony basenu. Lepiej nadłożyć drogi, niż ją zakończyć.

  • Masz wielką racje popieram cię, auta są różne.Nasz kochany burmistrz robi kase tylko na mieszkańcach,a wystarczy zrobić jak w innych miastach-OGRANICZENIE PRĘDKOŚCI OD ZŁOTEGO STOKU I FOTORADAR.Jest grosz dla gminy i najważniejsze zostaje kolejne ŻYCIE.Rondo to głupota,problem da dużych a foto nikomu nie zaszkodzi tylko pomoże przeżyć.

 4. Winny nie winny to sprawa dla policji ale obywatele Czech na drodze robią ?????????????????????? , każdy kierowca odpowie sam.

  • Fakt, szłam z synkiem po pasach od Alei Spacerowej (szok, przechodzić tam przez pasy) i jak byłam na pasach Czech po prostu najechał na nie koło nas omijając jakieś pół metra. Miał czas się zatrzymać, bo wypatrzyłam go, wyciągając szyję, ale on wolał zaryzykować zdrowie mojego synka, bo mój trzylatek, jak każde małe dziecko, ma różne pomysły i lubi czasami ni z gruszki, ni z pietruszki wyrwać się w najmniej właściwym momencie. W sumie w pewnym momencie miałam wrażenie, że zatrzyma mi się na plecach albo zrobi z d… garaż. Policja czeska to strasznie gnębi polskich kierowców i są surowi też dla swoich, nie mówię, by się odwdzięczyć, ale oni czują się bezkarni u nas!

 5. Fotoradar na obwodnicy mądra rzecz kasa dla miasta i noga trochę lżejsza u niektórych kierowców. Kupić straży miejskiej i pieniądze zostaną w mieście bo i tak ople z Nysy łapią a pieniążki idą do województwa i znikają w otchłani biurokracji.

  • Te nieroby ze SM niech się najpierw wywiążą z tego,do czego zostali powołani, a od karania za wykroczenia drogowe jest kto inny!

  • ŚMIETNIK Z KUKUŁKĄ STRAŻY MIEJSKIEJ TO AKURAT NAJGŁUPSZA CO MOŻNA ZROBIĆ , RONDO Z KOLEI TO NAJLEPSZA RZESZ , BO SPOWODUJE ZMNIEJSZENIE PRĘDKOŚCI NA TYM ODCINKU TYLKO NIECH TE RONDO BĘDZIE NORMALNYCH ROZMIARÓW A NIE MIKRO JAK TO U NAS ROBIĄ .

 6. Tacy ludzie co mają 83 lat za niestawienie .. są niebezpieczne i zagrażają inni wciąż don 't mają takie zdolności jak młodszych kierowców ..

 7. fakt jest taki, ze akurat zjazd na tej obwodnicy jest tak niebezpieczny jak te gówniarze jeżdżący po tej obwodnicy…wiem bo codziennie jeżdżę tą trasą i sama nie raz byłam w strachu i bardzo uważnie próbowałam wjechać na obwodnicę. Myśle więc, ze problem tkwi w samym zjeździe na obwodnicy a nie w osobach starszych kierujących samochodami….

 8. Zamknąć obwodnicę i ruch puścić przez Kamienicę. Tam ucierpi tylko jeden dom na końcu wioski. Pare TIRów już wylądowało w pokoju. Zamknąć od CPNu do wyjazdu z Kamienicy. I kłopoty z wypadkami z głowy. A na zamkniętym odcinku zrobić lotnisko dla Airbusów A-380. Kasa dla miasta. Szejkowie będą bulić i inwestować w Paczkowie. Powstaną najwyższe budynki świata i sztuczne morze

 9. Przepisy to przepisy a wiek nie ma tu znaczenia. Każdy powinien się do nich stosować. ” szkoda że stało się tak jak się stało… ”powrót do przeszłości” dlaczego przez Kamienice a może ruch powinien być puszczony przez Twój pokój tylko Ty byś ucierpiał. Dlaczego jakaś rodzina?…. to już wyższa matematyka prawda?

Leave a Reply