Dziewiętlice zapraszają na dożynki

3
Korowód z wieńcami żniwnymi. Dożynki gminne, Paczków 2014

Żniwa zakończone, czas świętować. Tegoroczne gminne święto plonów organizują Dziewiętlice.

W najbliższą sobotę 29 sierpnia odbędą się dożynki gminne. Tym razem imprezę organizuje Dziewiętlice, na czele których stoi Marian Nawrocki, jeden z dwóch „debiutujących” sołtysów wybranych w tym roku.

Uroczystości otworzy zaplanowany na godz. 11.30 przemarsz korowodu dożynkowego w towarzystwie Paczkowskiej Orkiestry Dętej do kościoła pw. Św. Marii Magdaleny, gdzie odbędzie się dziękczynna msza święta.

Oficjalne otwarcie dożynek i przywitanie gości zaplanowano na godz. 13.00. Część artystyczną rozpocznie występ zespołów „Dziewiętliczanki” oraz „Mali Dziewiętliczanie”. Nieco później na scenie zobaczymy uczniów Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Dziewiętlicach oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Trzeboszowic, a także artystów Zespołu Śpiewczego ECHO i Studia Piosenki VOICE.

Imprezie towarzyszyć będzie wystawa „Rolnictwo w Gminie Paczków po 1945 r.” Rozstrzygnięty zostanie także tradycyjny konkurs na najpiękniejszą koronę żniwną oraz najlepiej udekorowaną zagrodę. Organizatorzy zaplanowali również rywalizację poszczególnych miejscowości w „Turnieju sołectw”. Całość zakończy zabawa taneczna, która rozpocznie się o godz. 18.00. Na gości czekają stoiska gastronomiczne i wystawiennicze oraz darmowa grochówka i dziczyzna.

dozynki_gminne_2015

3 KOMENTARZE

  1. W Gminie Paczków uroczystości dożynkowe odbędą się w najbliższą sobotę 29 sierpnia 2015 r. w miejscowości Dziewiętlice.

    Na uroczystość serdecznie zaprasza Burmistrz Gminy Paczków oraz Sołtys Dziewiętlic wraz z Radą Sołecką.

Leave a Reply