Ratusz odzyskał iglicę

22

Na paczkowski ratusz powróciła iglica wieńcząca wieżę. Zobacz zdjęcia z jej montażu.

Wieża paczkowskiego ratusza ponownie zwieńczona jest iglicą. Zerwany podczas wichury z lipca 2013 r. element został zrekonstruowany i zamontowany dziś przed południem przy pomocy potężnego dźwigu.

Prace odbywają się w ramach trwającego od lipca br. roku remontu ratuszowej wieży.  Obejmują one rewaloryzację tynkowego oraz kamiennego detalu architektonicznego oraz odtworzenie dawnej kolorystyki, prace konserwatorskie w obrębie szczytu wieży, w tym rekonstrukcję iglicy, konserwację i restaurację uszkodzonych elementów kamiennej balustrady i attyki wraz z ich montażem w pierwotnym miejscu.

W dolnej części wieży oczyszczane są elementy kamienne, wykonywana izolacja i posadzki schodów, roboty tynkarskie, odtworzenie detalu, konserwacja i uzupełnienie architektonicznych elementów kamiennych oraz rzeźbiarskich, stolarka drzwiowa, prace dekarskie i impregnacyjne, prace wykończeniowe oraz malarskie.

Przedsięwzięcie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Całkowity koszt realizacji zadania wynosi ok. 343 tys. złotych brutto, w tym dofinansowanie z Ministerstwa stanowi ok. 100 tys. złotych.

22 KOMENTARZE

 1. Nawet nie wiecie jak bardzo chciałem być 1szy. A teraz….proszę o werble… Ladies and gentlemen za chwile zaczynamy komentować jak to nasz zły i niedobory burmistrz stoi za tą zlą i niedobrą iglicą…czas…start….

 2. Mam nadzieje że tak samo będą się prezentowały
  rządy Arturka jak ta nowa iglica, bo Bonguśa rządy były tak piękne, owocne i soczyste że iglica ze wstydu musiała się schować w urzędzie. Hej…
  P.S.
  Boże chroń Królową i wszystkich mieszkańców przed powrotem Bongusia.

 3. Kiedy „pokropek” i odsłonięcie ? -Nasze Władze ostatnio tak to uwielbiaja . A jaaaaak zawsze to -zielony dywan i kilka więcej fotek do „Księgi Pamiątkowej .proszę tylko pamiętać o badaniach wysokościowych bo PIP się czai po okolicach .

 4. He heheh, iglica piekne ale cóż żadna zasługa władzy bo tak czy siak musiała to zrobic a pieniadze nie poszły kieszeni władzy tylko z budzetu :) GRATULUJE WYKONAWCOM BO ONI TUTAJ WNIESLI SÓJ NAJWIEKSZY WKŁAD PRACU I ARTYSTYCZNY.

 5. tylko zanim każdy zauważy „piękną iglicę” to najpierw ma przed oczami obraz nędzy i rozpaczy w widoku zaniedbanych kamienic w Rynku!!! chyba od tego należałoby rozpocząć rewitalizację naszego miasta panie burmistrzu…. a że przykład idzie z góry to od kamienicy na ul. Wojska Polskiego która niestety sąsiaduje z przepięknie odrestaurowanymi murami .

  • Do „mędrka” z górnego postu… Jakby Rolka zaczął remont od kamienic, to byś płakał tu na forum, że nie zaczął od iglicy, i tak dalej. Żenada. A jakżeś taki myśliciel to pewnie wiesz, że znaczną częścią kamienic zarządzają wspólnoty mieszkańców i to one podejmują decyzję o kolejności napraw w obiektach, a nie burmistrz. Zresztą, gdzie byleś za rządów poprzedników i nie służyłeś im dobrą radą? Pewnie dziś Paczków płynął by mlekiem i miodem …

   • To nie Burmistrz i Urząd remontuje kamienice , tylko wspólnoty .
    Jeżeli zostanie wyremontowana chociaż jedna kamienica przez Burmistrza , to proszę aby się pochwalił !

 6. ja się pytam dla czego te tarcze zegara co miały być odnowione znowu będą przykryta jakimś badziewiem ,i kto na to pozwolił ,czas się zapytać konserwatora zabytków,bo coś tu brzydko pachnie ,po co była ta cała afera w mediach …

Leave a Reply