Kwartet z Ukrainy na inaugurację festiwalu im. Brosiga

Kościół pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Paczkowie

Koncert w „Małym Kościółku” zainauguruje tegoroczną edycję festiwalu im. Moritza Brosiga.

 

[ads1]

 

Przed nami kolejna odsłona Paczkowskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej im. Moritza Brosiga „Muzyka ponad granicami”. XV edycja imprezy rozpocznie się w środę 3 maja o godz. 16.30 koncertem w Kościele pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Paczkowie.

Tegoroczną inaugurację Festiwalu uświetni występ ukraińskiego kwartetu AKORD. Grupa została utworzona w 1998 r. przez studentów Narodowego Uniwersytetu Pedagogicznego w Tarnopolu. W okresie  istnienia zespół  zdobył  przychylność  i  uznanie na Ukrainie oraz poza jej granicami. W roku 2004 uzyskał status zespołu zawodowego Tarnopolskiej Filharmonii Obwodowej. Kwartet wokalny AKORD śpiewa przeważnie „a’cappella”. W jego repertuarze znajdują się m.in. ukraińskie pieśni ludowe, pieśni narodów świata, muzyka klasyczna oraz utwory sakralne.

Honorowy patronat nad imprezą objął tradycyjnie Ordynariusz Opolski Ksiądz Biskup Andrzej Czaja, a kierownictwo artystyczne i prowadzenie koncertów Jacek Woleński – konferansjer i dziennikarz muzyczny.

 

[box type=”info” ]Moritz Brosig urodził się 15 października 1815 roku w Lisich Kątach. Był twórcą muzyki sakralnej o własnym profilu, komponował chóralne nieszpory z towarzyszeniem instrumentów. Do historii muzyki przeszedł przede wszystkim jako autor utworów organowych, siedmiu mszy, a także prac teoretycznych i historycznych z dziedziny teorii modulacji i harmonii. Kompozycje Moritza Brosiga były znane i cenione w niemieckojęzycznej części Europy II połowy XIX wieku i wykonywane na całym kontynencie.[/box]

 

8 KOMENTARZE

  • Moritz Brosig też nie był polakiem, niech ludzie dają łapki w dół :D dużo lewaków u nas w mieście. ZNAJDZIE SIĘ KIJ! NA BANDEROWSKI RYJ!

  • Masz rację 3 koncerty w tym jeden płatny.Gdzie tu patron Brosig i tradycyjnie koncerty w kościołach wiejskich i w Paczkowie przez całe lato.!!!
   Lepiej nie organizować juz festiwalu skoro nie ma się pomysłów i środków.
   Szkoda pieniędzy podatników!
   p.s.Też byle jak było na Dni Paczkowa!

 1. Masakra , oszczędności? Może.dlatego że na.Litwę jadą tylko po.co.wielu jedzie co tam.ma.do powiedzenia np. Pani dyrektor ze szkoły w.Kamienicy? W.jakim.celu.jedzie A inni w.jakim? A festiwal za Wyczalkowskiego był potężny A.za.Rolki malutki I jedź czas e płatny. Masakra .

 2. Po co Rolka jeździ co chwile jak nie na ukraine to na litwe po wyborach od razu wycieczki do niemiec i francji to są te chyba miejsca pracy, wszyscy bezrobotni mogą składać podania o prace do Pana Burmistrza Artura Rolki na stanowiska obsługi wycieczek burmistrzowskich I jakby było mało zwozi ich tu jeszcze i wydaje pieniądze z naszych podatków na hotele dla nich i żarcie

Leave a Reply