Skutki silnego wiatru

8

Drzewo przewrócone na jeden z budynków, połamane gałęzie i zamknięte parki – to skutki wiejącego dziś silnego wiatru.

[ads1]


Ponad 100 razy w ciągu kilku godzin wyjeżdżali strażacy na terenie Opolszczyzny w związku ze skutkami wiejącego w nocy i rano porywistego wiatru. Interweniować musiała także paczkowska JRG.

Około godziny 7.20 rano strażacy zostali wezwani na ul. Armii Krajowej. Okazało się, że wysokie drzewo przewróciło się na jeden z budynków. Z uwagi na bliskość linii elektrycznej na miejsce zostało skierowane także pogotowie energetyczne. Usuwanie drzewa trwało niemal pięć godzin.

Z uwagi na silny wiatr, spadające drobne gałęzie i związane z tym ryzyko zdecydowano się także na zamknięcie wejść na paczkowskie planty. Dobra informacja jest taka, że najbliższe dni powinny być już spokojniejsze.

8 KOMENTARZE

  1. Drzewa rosną przy budynkach i stwarzają zagrożenie dla ludzi i budynków .Jak człowiek złoży podanie o wycinkę to zaraz dlaczego może trochę przyciąć bo gdzie ptaszki zrobią gniazdo.

  2. Jak siegam pamiecia do lat 90 tych i powyzej to przycinki drzew odbywaly sie co sezon , chlopaki podwieszeni na linach w koronach dzew dbali o to zeby wlasnie do takich sytuacji nie dochodzilo. Dzewa tak jak my sie starzeja i wymagaja coraz to wiekszej opieki ……:)

Leave a Reply