Na paczkowskim Rynku zakrólował ziemniak

21
Sołeckie Igrzyska Smaków. Foto: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Paczków

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Paczków zorganizowało Sołeckie Igrzyska Smaków.

 

[ads1]

 

W minioną nadzielę na paczkowskim Rynku odbyły się pierwsze Sołeckie Igrzyska Smaków. Impreza została zorganizowana przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Paczków. Wzięli w niej udział przedstawiciele 10 sołectw oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy Paczkowa.

Organizatorzy święta postanowili, że ze względu na porę roku, podczas pierwszej edycji imprezy „warzywem przewodnim” będzie ziemniak. I tak, każde sołectwo przygotowało potrawę, która będzie miała w swoim składzie właśnie „kartofla”.  Na Igrzyskach królowały m.in. pierożki, zapiekanki ziemniaczane, zupa ziemniaczana, golonka z pieczonym ziemniakiem czy sałatka ziemniaczana. Co warte podkreślenia, każdy odwiedzający stoiska mógł skosztować specjałów przygotowanych przez panie z sołectw zupełnie za darmo.

– Ideą imprezy była integracja z mieszkańcami, którzy są wielką siłą naszego stowarzyszenia. – mówi Marian Nawrocki, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gminy Paczków. – Bardzo serdecznie dziękuję za przygotowanie dań do degustacji wszystkim osobom zaangażowanym w organizację Sołeckich Igrzysk Smaków, a mieszkańcom za wspólne spędzenie z nami czasu oraz wspaniałą atmosferę.  Mam nadzieję, że Sołeckie Igrzyska Smaków organizowane przez nasze stowarzyszenie wpisze się na stałe w program paczkowskich imprez. – podsumowuje. Kolejna odsłona imprezy już za rok.

21 KOMENTARZE

 1. Wspaniała impreza Gratuluję Stowarzyszeniu na rzecz rozwoju gminy Paczków i jego członkom. Z niecierpliwością czekam na przyszłoroczna odsłonę. Właczymy się do pomocy wam wszyscy.?

 2. Fajnie.Super. Ale czy były anonse wcześniej na tej stronie, przynajmniej tydzień-dwa. Gdybym przeczytał tobym był-ja i wielu innych. Takie to trudne?

 3. Kolejna odsłona imprezy już za rok?
  Przy obecnej tendencji okolicznych chłopów do wyjazdu na roboty do Niemiec, ziemniaków niebawem zabraknie :(
  No chyba … ze niemieckie będą.

 4. Tak jak pisał wyżej Andrzej ,brak informacji o imprezie kto dzisiaj czyta plakaty INTERNETY rządzą światem taka sama sytuacja co z EDD 2016……………..artykulik napisany po fakcie eeeeeeehhhhh no chyba ze Admin wywalił lage na strone ale to juz inna bajka miłego dnia

 5. Nikt o takich imprezach nie informuje. Pytanie Dlaczego? Nasuwa się zatem prosta odpowiedź. Organizatorzy biorą kasę na przygotowanie. Impreza jest organizowana po cichu dla swoich znajomych tak aby za dużo osób nie przyszło. Trochę kasy przeznaczają na poczęstunek a reszta do podziału.
  …..a zdjęcia co mają niby pokazać iż tak się bawił Paczków i udokumentowac dobrze zorganizowaną imprezę!? Pytanie kto o tym wiedział????
  Aż się prosi powiadomić odpowiednie służby nadzoru i kontroli

 6. Drogi Panie anonim, niestety to żadna kampania wyborcza, poprostu realizacja programu stowarzyszenia. widac boli obecnosc byłego burmistrza, ale on jest poprostu członkiem tego stowarzyszenia od kilku lat. wiec anonim nie podkrecaj w imieniu obecnego burmistrza bo to az zal, ze wlasnie zaczeła sie kampania wyborcza ale ze strony obecnegj wladzy. czy wy wszystko musicie upolityczniac?

Leave a Reply