Krewmaniacy organizują zbiórkę krwi

3

Stowarzyszenie Krewmaniacy oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu zapraszają na zbiórkę krwi.

Tym razem akcja odbędzie się w hali Gminnego Centrum Sportu i Rekreacji w Paczkowie przy ul. Wojska Polskiego 45a (wejście od ul. Zawadzkiego ). Krew będzie można oddać we wtorek 10 grudnia w godzinach 10.00-13.00. Dla każdego krwiodawcy Stowarzyszenie Krewmaniacy przygotowało specjalny prezent niespodziankę.

Organizatorzy przypominają, że przed wybraniem się do punktu krwiodawstwa należy zjeść lekki posiłek, a dzień wcześniej wypić minimum 2 litry płynów.  Konieczne jest również zabranie ze sobą dowodu osobistego. Jak zwykle każdy krwiodawca otrzyma posiłek regeneracyjny w postaci czekolad oraz (na życzenie) zaświadczenie, usprawiedliwiające nieobecność w szkole lub miejscu pracy z zachowaniem prawa do wynagrodzenia.

foto: Krewmaniacy

3 KOMENTARZE

  1. Czy może mi ktoś wyjaśnić, dlaczego nie mogę oddać krwi? Ostatnio chciałam to zrobić, ale jak powiedziałam, że mam niedoczynność tarczycy, to mnie odesłano, choć mówiłam również, że jest teraz w normie, a ostatnio się okazało, że w ogóle jest ok, bo miałam to od stresu i po zawirowaniach podczas ciąży. Endokrynolog nawet raz mi nie dał leków na receptę, tylko selen, a teraz to nawet nie rejestrował mnie na kolejną wizytę, tylko stwierdził, że jakbym się źle czuła, mam przyjechać. To co, mogę oddawać, czy nie?

Leave a Reply