[AKTUALIZACJA] Motocykl zderzył się z ciągnikiem

6
Wypadek. Zdjęcie ilustracyjne

Wypadek na DK46 w Paczkowie. Motocykl zderzył się z ciągnikiem. Interweniowało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. 

W minioną środę po godz. 17 na drodze krajowej 46 między Paczkowem a Wilamową doszło do wypadku udziałem ciągnika rolniczego i motocykla.

Ze wstępnych ustaleń wynikało, że kierowca ciągnika rolniczego wyjeżdżając z drogi gruntowej nie ustąpił pierwszeństwa motocykliście w wyniku czego doszło do zderzenia.

Ranny został mężczyzna jadący motocyklem. Do  szpitala przetransportował go śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Droga była nieprzejezdna na czas lądowania śmigłowca LPR.

 

AKTUALIZACJA

Jak poinformował nas rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Nysie, z ustaleń wynika, że do wypadku doszło nie z winy kierującego ciągnikiem jak pierwotnie donoszono. Według policji to motocyklista nie zachował bezpiecznej odległości podczas wyprzedzania ciągnika i uderzył w ciągniętą przez niego przyczepę.

 

6 KOMENTARZE

  1. anonim, jakbys mial jaja, to polatal bys na plastiku zeby poczuc adrenaline. A to ze koles z ciągnika był zmęczony i myślał, że wszystko na drodze się porusza z prędkością jego wozu, to swoja prawda. Akurat znam kolesia z motocykla i znam inna wersję zdarzeń. Sam latam i wiem jak inni kierowcy traktuja motocyklistow. Motocykl jest do zap… chyba ze jest to sprzet do jazdy po bulwarze :). Nie usprawiedliwiam motocyklistyu, bo nie wiem do konca ile mial na budziku, ale to nie usprawiedliwia nikogo aby wymuszac pierwszenstwo. Swoja droga, to w tych rejonach jezdzi wiele skuterow, one tez maja jedno swiatlo. Można sie pomylic. Powinni zacząć od badań kierowcy ciagnika pod względem wzroku i pod wzgledem sprawnosci motorycznej.
    Pozdrawiam wszystkich latajacych. Uwazajcie na wszystkich na drodze i nie ufajcie nikomu.

  2. IDIOTO MOTOMOTO A KTO JEST WINNY ? MOTOCYKLIŚCI POWINNI MIEĆ BADANIA PSYCHIATRYCZNE TYLKO NIE WIEM U KOGO BO PSYCHIATRA BY ZWARYJOWAŁ.

Leave a Reply