Nie daj szansy złodziejowi – oznakuj swój rower

2

Rusza policyjna akcja znakowania rowerów. Już wkrótce swój rower będzie można zabezpieczyć także w Paczkowie.

W powiecie nyskim rusza policyjna akcja znakowania rowerów. Jej głównym celem jest możliwość identyfikacji właściciela w przypadku odzyskania skradzionego roweru, a tym samym ograniczenie zjawiska kradzieży jednośladów.

Akcja „Oznakuj swój rower” prowadzona jest w wyznaczonych terminach przez policjantów w poszczególnych komisariatach na terenie powiatu. Procedura znakowania polega na wygrawerowaniu oznaczenia składającego się z liter i cyfr oraz rejestracji w bazie danych Policji – elektronicznym rejestrze przedmiotów oznakowanych. Policjanci indywidualny numer wygrawerują w co najmniej dwóch miejscach.

Rejestracja w komputerowej bazie danych odbywa się na podstawie dokumentu tożsamości właściciela (tylko osoba pełnoletnia). Osoby niepełnoletnie mogą oznakować swój rower w obecności jednego z rodziców lub opiekunów prawnych.

W tym miesiącu rower będzie można oznakować w Komisariacie Policji w Paczkowie w dniach 15, 16 września w godzinach 10.00-12.00 i 16.00-18.00 oraz 17 wrześniach w godzinach 10.00-12.00.

2 KOMENTARZE

  1. W maju 2006 taką akcję organizowała już paczkowska Policja. Oznaczono ponad 300 rowerów. Akcja "Oznacz górala" podobnie jak organizowana obecnie polegała na oznakowaniu , oraz każdy otrzymywała swoisty "dowód rejestracyjny" na swój jednoślad.

Leave a Reply