Bezpłatna mammografia na paczkowskim Rynku

3

Panie w wieku 50-69 lat będą miały okazję do skorzystania z bezpłatnego badania piersi. 

LUX MED Diagnostyka zaprasza wszystkie panie w wieku 50-69 lat na bezpłatne badanie mammograficzne w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Specjalny mammobus stanie pod paczkowskim ratuszem od strony Domu Chleba w piątek 16 lutego.

Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi – mówi dr Małgorzata Cymerman z LUX MED Diagnostyka – Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek. – dodaje.

Badanie jest bezpłatne i refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Nie jest wymagane skierowanie lekarskie, a na badanie można zgłosić się w dowolnej miejscowości niezależnie od miejsca zamieszkania. Mogą w nim uczestniczyć ubezpieczone panie w wieku od 50 do 69 lat, które nie były leczone z powodu raka piersi i jednocześnie:

· w ciągu ostatnich 2 lat nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu,

· lub otrzymały wynik ze wskazaniem do wykonania badania po 12 miesiącach (dotyczy kobiet, u których w rodzinie wykryto raka piersi u matki, siostry, córki lub w badaniu genetycznym stwierdzono mutacje w genach BRCA 1 i BRCA 2).

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków i innych nieprawidłowości) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, kiedy nie są one wyczuwalne podczas samokontroli piersi lub badań palpacyjnych. Wcześnie wykryty nowotwór piersi pozwala rozpocząć natychmiastowe i skuteczne leczenie oraz daje niemal 100 % gwarancję powrotu do zdrowia.

Panie zainteresowane badaniem powinny dokonać wcześniejszej rejestracji. Zapisów można dokonywać online pod adresem www.mammo.pl, bądź telefonicznie pod numerem 58 666 24 44.

3 KOMENTARZE

  1. Super. Ale czy przy okazji nie warto zainteresować się mężczyznami? Tyle się mówi o rakach jąder czy prostaty. Edukacja w tym temacie słabiutka, a raki zbierają swe śmiertelne żniwo! Kobiety są lepiej zorientowane, wyedukowane i bardziej potrafią zadbać o swoje zdrowie. Czas na facetów.

  2. To jest wielki kłam, tak naprawdę chcą wmówić kobietom jakieś choroby, a tak naprawdę to mężczyżni są roznosicielami obrzydliwych chorób od wieków.

Leave a Reply