Podwyżka dla burmistrza. Artur Rolka zarobi ponad 10 tys. zł

130
Marcowa Sesja Rady Miejskiej. Foto: Archiwum Urzędu Miejskiego w Paczkowie

Burmistrz Gminy Paczków dostanie 1729 zł podwyżki.

[ads1]

Burmistrz Paczkowa dostanie podwyżkę. Zgodnie z uchwałą podjętą na ostatniej sesji Rady Miejskiej, pensja Artura Rolki wzrośnie o 1729 zł brutto. Oznacza to, że wynagrodzenie burmistrza będzie wynosić 10026 zł brutto.

Jak czytamy w uchwale, na powyższą kwotę składają się: wynagrodzenie zasadnicze w kwocie 5800 zł, dodatek funkcyjny w kwocie 1830 zł oraz dodatek specjalny w wysokości 20% wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego w kwocie 1526 zł. Ponadto burmistrzowi przysługują: dodatek za wieloletnią pracę w wysokości 20% wynagrodzenia zasadniczego, a także nagrody jubileuszowe i dodatkowe wynagrodzenie roczne.

W uzasadnieniu podwyżkę argumentowano m.in. zwiększeniem zakresu zadań spowodowanym brakiem wiceburmistrza.

Za przyjęciem projektu uchwały zagłosowało 12 radnych. Wniosku o podwyżkę dla burmistrza nie poparli jedynie radni Anna Kozłowska, Józef Stachera i Bronisław Wiśniowski, którzy wstrzymali się od głosu.

Na tej samej sesji radni udzielili burmistrzowi absolutorium za wykonanie budżetu za 2015 r. i przyjęli sześć innych uchwały w tym m.in. w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego Gminy Paczków oraz w sprawie zwolnień od podatku od nieruchomości w ramach regionalnej pomocy inwestycyjnej dla przedsiębiorców tworzących nowe miejsca pracy w następstwie nowych inwestycji na terenie gminy Paczków.

130 KOMENTARZE

 1. a co mało mu?dzieciom zabrał z Kozielna busa którym jezdziły do przedszkola na Młyńską bo pieniędzy nie ma,a sobie podwyżkę daje. W DUPIE SIE JUZ PRZEWRACA OD TEGO BURMISTRZOWANIA.

 2. WIDZIAŁY GAŁY CO BRAŁY….MOJA RODZINA NA TĄ OSOBĘ NIE ODDAŁA GŁOSU! aPETYT ROSNIE W MIARE JEDZENIA….PRZECIEŻ WYPOWIADAŁ SIĘ TEN PAN W RADIO NYSA : I w Paczkowie nieźle można żyć” JAK WIDZICIE MOŹNA? MOŹNA!@!!!

 3. Wiem że każdy chciałby dobrze zarobić ale jako burmistrz miasta w którym tyle ludzi żyje w biedzie zwyczajnie wstydziłbym się brać takie pieniądze, nie umiałbym ludziom popatrzeć w oczy

 4. gadacie głupoty wszyscy. mini dobrze zrobił bo te dzieci to matki albo ojcowie zawozić i dupę ruszyć a nie na wygodę kurde iść a kozielno to taka wiocha że się nie dziwie że zabrał busa bo bez sensu.Gugika a kogo to interesuje na kogo twoja rodzina głosowała? a po trzecie pppppp to nie od burmistrza zależy czy dostanie podwyżkę czy nie a tak wogule to ten burmistrz jest fajny

  • Byle handlarz powiadasz? Ten „byle handlarz” zarobi sobie tyle ile sprzeda dzięki swojej zaradności. A pan burmistrz dostaje NASZE, publiczne pieniądze. Moim zdaniem to jest kwestia przyzwoitości. MIała być wielka zmiana, cuda na kiju, miejsca pracy, szansa dla młodych itd. I co? Czym się różni ta kadencja od kandencji poprzednika? Bo ja jako szary mieszkaniec nie odczuwam różnicy Za co ta podwyżka? Miejsc pracy jak nie było tak nie ma! A dzięki tej obietnicy wygrał wybory

  • Jeśli jakiś handlarz handlując szrotem wyciąga 20 netto (zakładając że nygus płaci w ogóle jakieś podatki) to pogratulować i życzyć dalszych sukcesów mając jednak świadomość, że handlarze to najniższy sort społeczny i totalny element. Nawet brak podstawówki nie byłby tu barierą-handlarzem może być każdy. Pominę już fakt, że na 10-ciu handlarzy 11-tu oszustów.

 5. Średnia krajowa to ok 4000 zł i jak się rozmawia z ludźmi to ich szlag trafia jak o niej słyszą bo mało kto tyle zarabia -chyba że za granicą. A tu 10 tysięcy! Jakiś kosmos! Facet totalnie odleciał

 6. ktoś napisał na facebooku że pan burmistrz sam sobie nie przyznał podwyżki. Zgadza się- podwyżkę przegłosowała Rada, ALE Po pierwsze: ktoś Radę musiał zainspirować do wyjścia z tą uchwałą. Po drugie: pan burmistrz ma Radę po swojej stronie i jeszcze nie słyszałem żeby nie przychyliła się do jakiejś jego prośby. Jaki z tego wniosek? burmistrz mógł powiedzieć Radzie: drodzy radni, sytuacja jest ciężka, ludzie żyją w ubóstwie, proszę o odrzucenie tej uchwały. I już. Rada na pewno by się przychyliła się do wniosku. I zostałoby 8300 zł, Ja myśle że na Paczków to i tak już baaardzo dużo

 7. Burmistrz, którego wybraliśmy ma już swoją bezRadę, swoją gazetkę propagandową i nie ma już vice-burmistrza który mu przeszkadzał, bo chciał dobrze. Jest za to fontanna na rynku (zamiast tej w parku która się wali) i dobrze wrażenie. To nie On przecież chciał tą podwyżkę. To z pewnością bezRada Miasta wysunęła taką propozycję z jej przewodniczącym na czele, który przypadkiem jest w kieszeni naszego iście panującego Pana Artura.

  • Już mamy przykład zarządzaniem przez tych i tamtych ośrodkiem wypoczynkowymw lesie ,tutaj lepiej nie będzie,trzeba to jakoś ścierpieć do następnych wyborów

 8. Do wszystkich którzy twierdzą, że pan Rolka potrzebuje zachęty do działania i że mu się nalezy. Z tego co wyżej napisano wynika, że zarabiał ponad 8000 Pytam czy to jest mała zachęta??? POza tym wiedział na co się pisze startująć.

 9. według mnie obecny burmistrz jest lepszy od poprzedników mimo to wynagrodzenie za jego prace wydaje mi się zbyt wysokie, moim zdaniem jego wynagrodzenie powinno oscylować w granicach 4 000 zł netto

 10. POLSKA BIAŁO CZERWONI POLSKA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 11. 10000 miesięcznie dla burmistrza i jeszcze mówi że wiąże koniec z końcem a rodzina 3-4 osobowa za pensje 1800 potrafi żyć. Nie mówię że się nie należy czy coś, ale to lekka przesada 10k gdzie ludzie LEDWO LEDWO wyciągają 2k. Oj panie Burmistrzu nie drażnij Pan ludu bo lud może się wku….rzyć i się skończy eldorado.

 12. Gdzie jest ta obiecana praca dla młodych ludzi??? Gdzie są mieszkania??? W Paczkowie rzekomo dobrze się żyje tak? Za 10 000 zl to napewno dobrze się żyje. A teraz niech Pan burmistrz pomyśli o wykształconych ludziach po studiach, którzy nie mają pracy i szans na własne mieszkanie, i nadal będzie mówił, że tutaj dobrze się żyje??? Wstydziłby sie brać tą podwyżkę!!!!

  • Ludzie co chwile wiszą na witrynach sklepowych karteczki że przyjmą do pracy . U moronia, w eko, w biedronce , w kasynie.

 13. Panie redaktorze czy podana kwota to netto czy brutto?! Celowo wprowadzasz ludzi w błąd! Ponadto trzeba od 10 tys odjąć 33% podatku. Czego redaktorek nie podał kwoty netto. Czyżby jego edukacja matematyczna zakończyła się na dodawaniu?

  • DO NONAME ;BARANI CYCKU!!!!!!!!!!!!! „Burmistrz Paczkowa dostanie podwyżkę. Zgodnie z uchwałą podjętą na ostatniej sesji Rady Miejskiej, pensja Artura Rolki wzrośnie o 1729 zł brutto. Oznacza to, że wynagrodzenie burmistrza będzie wynosić 10026 zł brutto.” Masakra co za ignorancja.

  • a dlaczego NONAME nie podpisał sie zadając pytanie i obrażając kogos? i od kiedy odejmuje sie 33% podatku od kwoty brutto? czyżby edukacja zakończyła sie na słuchaniu zamiast na rzetelnym przyswajaniu wiedzy?

 14. odwołac Burmistrza, wystarczy referendum . Aby referendum mogło zostać zorganizowane, inicjatywę musi poprzeć co najmniej 10% osób uprawnionych do głosowania. Tak być nie może !!!!

 15. Przeczytajcie oświadczenia majątkowe dyrektorów szkól i przedszkoli to zobaczycie że pensja burmistrza wcale nie jest taka wysoka biorąc pod uwagę odpowiedzialność i czas pracy.

  • Burmistrz i nauczyciele to ta sama opcja polityczna PO . To trusie pana Burmistrza ! U nas jest cztery osoby przyjęte w urzędzie do spraw promocji i załatwianie pieniędzy z UNII Europejskiej . I wiecie co !? Te Panie robią robotę za nauczycieli na festynach , zamiast załatwiać pieniądze na odbudowę naszego miasta ! I po co ten dział promocji w naszym urzędzie ? NAUCZYCIELE BIERZCIE SIĘ WRESZCIE DO PRACY a urzędniczki pozyskujcie pieniądze z UNII !!! ŻADNYCH PODWYŻEK DLA NAUCZYCIELI !!!!!!!!!!!!!!
   ZAMKNĄĆ SZKOŁĘ NA KOŚCIELNEJ jak nie ma uczniów !

 16. Dokładnie zobaczcie ile zarabiają nauczyciele za 18 godzin pracy w tygodniu!
  większość dyplomowanych ma 5 na ręke, a do tego funkcje np dyrektor.

 17. Szukamy No juz kandydata na nowego burmistrza. Może jakieś już zaczniemy wskazywać osoby. Jak widać rada miejska robi co im burmistrz powie. Przecież to oni poza 3 radnymi dali mu podwyżkę. Wszyscy głosowali za tylko 3 radnych wstrzymało się. Referendum i wszyscy do wymiany bo nic nie robią tylko podwyżki podatków i targowisko a potem podwyżki. Może czas wkoncu na rewolucję w naszej gminie i pokazać że z nami mieszkańcami gminy tak łatwo nie będzie się igralo i niech rada i burmistrz czują bata nad sobą. Źle rządzą będą odwołania. Ludzie weźmy sprawy w swoje ręce zacznijmy i pokazmy to z naszych pieniędzy mają pensje i diety i że od naszych głosów są zależni. Referendum i nowe wybory. Odwagi

  • Trzy osoby z HORYZONTU się wstrzymało a powinni być przeciwko ! Pani Małgosiu co się dzieje z Panią , myślałem , że Pani taka sprawiedliwa i zagłosuje też przeciwko ! Jestem zawiedziony !

 18. To jest bardzo dobry pomysł. Odwołać burmistrza . Trzeba zacząć zbierać podpisy i szukać kandydata który będzie dobrym burmistrzem.

  • jestem za dla Paczkowa potrzeba człowieka, który po pierwsze ma jakieś doświadczenie życiowe w zarządzaniu zarówno zasobami ludzkimi jak i środkami, a po drugie kogoś dla kogo będzie to pasja, oddanie się sprawom miasta, kogoś kto coś w życiu osiągnął, kto nie będzie traktować urzędu i pensji burmistrza jako dorabianie się !!!! PENSJA BURMISTRZA POWINNA BYĆ ADEKWATNA DO STANU FINANSÓW GMINY I TEGO CO JEST ZROBIONE A NIE DO POTRZEB OSOBY PIASTUJĄCEJ TO STANOWISKO !!!!

 19. A jak sie ma słynna afera śmieciowa, która podobno została umorzona. taki miał byc hit Pana Rolki a okazło się że nie ma dowodów na żadną aferę śmieciową. tylko wydane pieniadze z gminy, to jest ten program oszczedności? Gdzie ta afera co? Miały wyjśc takie wielkie niedociągnięcia a jak narazie do wyszlo, że Pan Burmistrz jedyne co umie to dociagnąc ale do wysokiej pensji.
  Marta ma rację, trzeba zacząc zbierac pdpisy pod referendum i odowłac Burmistrza bo jeszcze brakuje zeby za jakiś czas kredytami gminę zapsyał, a tak pieknie mowił ze je dspłaca i bedziemy tutaj mieli Raj, własnie widzimy kto ma raj.

  • AFERA ŚMIECIOWA, AFERA BASENOWA itd. afera goniła aferę a co z tego wyszło jak zwykle nawet pewnie przeprosić nie będzie komu, a nie wspomnę o angażowaniu środków publicznych w szukanie afer !!!! Ciekaw jestem dlaczego były już wiceburmistrz zrezygnował zaledwie po roku przecież miał być takim wysokiej klasy specjalistą, a środki unijne miały płynąć drzwiami i oknami, a Paczków miał być krainą mlekiem i miodem płynącą !!!!! MLEKO I MIÓD to ma nasz KRÓL ARTUR :) LUDZIE DO CZYNU

   • No to mamy super biuro w urzędzie do spraw promocji naszego miasta ( cztery młode kobiety ) , które mają załatwiać dotacje z UNII . Poprosimy o fakty , co załatwiły ?

 20. A te nowe domy nauczycieli to z tych marnych pensji ? A może jeszcze z oszczędności po komunii .Ci trzej radni wcale niebyli przeciwni tej podwyżce tylko asekuracyjnie wstrzymali się od głosu

 21. Trochę niefortunnie ta podwyżka zbiegła się z wypłatą stypendiów za naukę i sport dla dzieci. Są one niższe niż w tamtym roku, a na pewno niższe niż wypłacane przez poprzedników i to o około 30% – kwota stypendiów, jak dobrze wiem ustalana jest przez Burmistrza. Moja córka nie mogła tego zrozumieć, ale teraz już wie wszystko – poprzednik wolał mieć trochę mniejszą pensję i dać trochę więcej pieniędzy zdolnej młodzieży.
  NIE WYGLĄDA TO DOBRZE.

  • sobie prawie 11 tysięcy brutto (proszę nie zapominać o dodatku z tytułu wysługi lat, który również jest procentowo liczony od podstawy czyli większa podstawa większe stażowe), a uzdolnione dzieci JAŁMUŻNA (zamiast stypendium) w wysokości 100 zł za semestr (czyli za rok 200 zł.) szaleństwo, że nie wiadomo co z tymi pieniędzmi zrobić mają te dzieci !!!!!! LUDZIE OBUDŹCIE SIĘ PRZECIEŻ TO JEST JAKIŚ TEATRZYK OBŁUDY !!!!

   • Podobno soltys z dziewietlic w zeszłym roku ufundował stypendium dla uczniów ze szkoły w Trzeboszowicach i to 500 zł. Bylem na apelu i sam słyszałem. Pan burmistrz z taką pensja po 100 zł. Wstydzisz się burmistrzu wstydz.

 22. Pan Rolka dostaje także „trzynastkę” wyobrażacie sobie jak musi być miło w styczniu chapnąć dwie wypłaty i 20 000 zł na konto – oczywiście brutto a potem jeszcze jakiś zwrot podatku i jakoś do przodu marnie można iść. A tak przy okazji to nie wspomina sie tutaj o dodatku do korzystania z prywatnego samochodu na cele służbowe i o delegacjach a nasz Pan Burmistrz lubi jeździć oj lubi juz w pierwszych miesiącach urzędowania wybrał sie na pare dni do Francji i Niemiec poza tym non stop gdzieś jeździ a do tej pory rewolucji nie ma i nic sie nie dzieje nie ma pracy nie ma inwestycji i ogólnego cudu. Dlatego zmotywujmy Pana Rolkę mocniej i dajmy mu 30 000 zł wtedy to w tydzień miasta nie poznamy taka bedzie rewolucja gospodarcza, śmiechu warte :)))))

  • Noooooo Pan Burmistrz na strzelnicę do Srebrnej Góry tez jeździł z tego co była udzielona informacja to „WIELCY” urzędnicy byli tam dwukrotnie a jak pojechać postrzelać pobawić się i jeszcze delegacyjke do kieszeni z naszych pieniędzy. Tylko po co jak nie było mozliwości administracyjnej tego wykonac to po co tam jeździli i marnowali nasze pieniądze

   • Przydupas Arturka pan S.k z gminy Otmuchów też jeździ i co może dwóch sprawdzimy ? No to sprawdzimy !!!!!!!!!!!

  • Trzeba zrobić kontrolę wyjazdów Pana Burmistrza ! Ile zarobił na delegacjach , bo człowiekowi z Platformy się nie wierzy !!!!

 23. Pan Burmistrz naprawdę potrafi wiele, oj wiele. chłopak z niego naprawde morowy. Wszędzie poucinał, podatki podwyższył, naobiecywał w kampanii a potem zwalił wszystko na Unię, że nie dała, a to kościół dostał nie on, zawsze było na kogo zwalic. Prawda to że burmistrz samochodem lubi jeździć i to nie sam wraz jeździ ich zawsze dwóch-nic nie insynuuje, ale dobrze to nie wyglada, zawsze we dwóch i zawsze uśmechniętych :), przypomnę tylko że koszt przejazdu prywatnym samochodem Pana Burmistrza to około 0,86 groszy za kilometr więc wystarczy jak pojedzie do ściborza i spowrotem to juz jest około 20 złotych na konto dodatkowo plus za uzyczenie samochodu. Do tego wyjazdy na obiady i strzelanie do srebrnej Góry, żeby wydac neagtywna opinię kiedy musiał spełnić obietnice itd. Słuchaj ludu Paczkowski nic wam nie pozostało ino długopisy w dłon i podpisac sie pod odwółaniem burmistrza bo inaczej przyjdzie nastepny i bedzie musiał wam wszystko podwyższyc bo trzeba będzie dziurę łątac po wnagrodzeniu ana Rolki.

  • Aaaaaa !
   To dlatego nie bierze kierowcy , tylko sam jeździ z wycieczkami np: był ze staruszkami w Opolu na wystawie jako kierowca ( opowiadała mi mamcia o tym dziwnym przypadku , że Pan Artur kierował busikiem ) . No popatrzcie , jaki jest opiekuńczy ! Cała wioska miała ubaw , jak mamcia to opowiadała !

 24. Ale ja nie rozumiem, czyli co… Pan Burmistrz Rolka ma więcej obowiązków niż np. rok temu ? A może zrezygnował z etatu wiceburmistrza, żeby chapnąć dla siebie podwyżkę.
  Burmistrza (że o panu K. nie wspomnę) wszędzie pełno czy potrzeba, czy nie potrzeba. Niestety jak coś jest od wszystkiego …to jest też niestety do niczego :-(
  Zaznaczam panie burmistrzu, że praca wykonywana przez pana nie jest jakaś nadobowiązkowa.

 25. Ha, już o tym wcześniej pisałem, https://hejterpasjonat.wordpress.com/2014/11/01/paczkowscy-kandydaci-na-stanowisko-burmistrza-co-mowi-o-nich-internet/ -> Plakat był “obiecujący”, ale efektów nie ma. Rada miasta co robi? Podwyższa pensję naczelnemu. Sprawozdania z jej działalności, które są z resztą dostępne na witrynie UM potwierdzają bierność i zajmowanie się mało istotnymi sprawami. Ciągle zapowiedzi, nic się nie dzieje. Ha, hiPOkryzja. Nic więcej.

  • Faktycznie człowieka śmiech ogarnia jak czyta plakat wyborczy Burmistrza, „kolejne cztery lata to czas który Gmina Paczków musi wykorzystać” i „spuśćmy hamulec i ruszajmy do przodu” dobre w ch..j co chłop ruszył gmine do przodu uuuuuuu ruszył, dwa lata urzędowania i zero inwestycji no to spuścił hamulec tylko zamiast do przodu to gmina stoczyła się do tyłu a zaraz jeszcze w coś d…pą przywali, jednym słowem supcio należy sie należy

  • PRZECIEŻ TA RADA Z PAROMA WYJĄTKAMI JEST MIERNA BIERNA ALE KRÓLOWI ARTUROWI WIERNA !!!!
   LUDZISKA PATRZCIE NA KOGO GŁOSUJECIE, KIERUJCIE SIĘ ROZUMEM I MOŻLIWOŚCIAMI OSÓB NA KTÓRE ODDAJECIE GŁOSY (NIKT WAM TYLE NIE DA ILE ONI WAM NAOBIECUJĄ)

 26. No tak Burmistrz pokazuje się na wszystkich imprezach prezentuje się na fotkach wiec ciężko zapracował sobie na taką podwyżkę .A reszta niech sobie radzi za 1450zl bo innych dzieci nie mają takich potrzeb .POZDRAWIAMY PANA BURMISTRZA.

 27. Nieprawdopodobny atak kilku frustatow i odcietych od koryta przywoluje znana sentencje.Niech psy/ kundle/ szczekaja a karawana jedzie dalej. A tak na marginesie nawet wojtowie wiejsko-gminni maja w wielu wypadkach wyzsze place nie mowiac o burmistrzach innych miasteczek. Te 6500 na reke to zadna sensacja!!!!!!

  • TO NIE CHODZI O TE 6500 JAK POWIADASZ NIECH ZARABIA JAK JUŻ BĘDZIE DOBRZE W GMINIE OWSZEM A TERAZ CO NIC DZIECIOM STYPENDIA OBNIŻONE W STOSUNKU DO ZESZŁEGO ROKU A ON SOBIE PODWYŻKI ROBI ??? !!! AFERA POGONIŁA AFERĘ Z KTÓREJ NIC NIE WYSZŁO NIC WIĘCEJ

 28. Koniec edukacji na pewnym etapie skutkuje dzisiaj niskim poziomem egzystencji.I dotyczy to wszystkich nacjii!!! zatem milczmy. Ja ruwniexsz

 29. zgadzam sie z SOLO (chyba jednak nie jestes sam/a)
  Krzykacze poprzedniej władzy i ich poplecznicy będą drążyć każdy temat byle by atakować czy snuć domysły.
  Dzisiaj marudzicie na Pana Rolkę, tak Pana bo mam do niego szacunek że miał odwagę spróbować zmienić to co niszczyło od lat miasto! Dzisiaj mówicie że zarabia 10 tysięcy? to 7 netto – 30 % jak w/w. Proszę tu link do aktualnego kalkulatora: http://wynagrodzenia.pl/kalkulator-wynagrodzen/wynik

  PYTANIE : za co dostał podwyżkę?

  Może za wyprostowanie wielu rzeczy, za zgłoszenie wielu spraw do prokuratury itd.

  Szkoda, że już zapomnieliście wszyscy jak corocznie podwyżkę dostawał poprzednik, pytanie za co?!
  Za dotację na sport i zadłużenie miasta?

  Chcecie róbcie referendum, podpisuję się za nim. Zobaczycie ile was jest i się rozczarujecie.

  Dzisiaj ciężko jest się co niektórym pogodzić z tym ze przez kilkanaście lat się kręciło lody przy władzy, a tu psikus. Nastąpiła zmiana. Pierwszy rok, drugi, podchodzimy, próbujemy i…. nic. Więc jak się nie da dogadać to trzeba chłopa zbesztać, oczerniać itd. Ta właśnie działa ta strona. Po to Pan Tetłak zrezygnował z facebooka….

  Ale jedno niech każdy z Was sobie uświadomi: „Pan Bóg nie rychliwy ale sprawiedliwy…”

  • Kolego Bracki powiedz wiec co wyprostować takiego i co pozglaszal do tej prokuratury ale coś co skończyło się zarzutami w stosunku do konkretnych osób a nie umorzeniem? ?????!!!!!!! Bo to co umorzeniem to najzwyczajniej w świecie jest marnowanie publicznych pieniędzy czasu i można rzec donosicielstwo w kategorii SB!!!! A co do corocznej podwyżki poprzednika to znawców poprzedniej zepsutej władzy i giermku obecnie miłościwie panującego dyktatora powiedz prosze ile tych corocznych podwyżek miał poprzednik i jaka pensje BO O ILE PAMIĘTAM TO PRZEZ WIELE LAT POPRZEDNIK NIE MIAŁ PODWYŻKI PENSJI A OBECNY DOTYCHCZAS MIAŁ PENSJE W WYSOKOŚCI POPRZEDNIKA !!!!!! CZYLI GDZIE TE COROCZNE PODWYŻKI

   • Człowieku to mieszkańcy gminy zapłacili za te śmieci. Niska szkodliwość bo niebyły toksyczne to na zamkniętym wysypisku można je przyjąć na koszt mieszkańców.

  • Dorwała się do głosu burmistrzowa propaganda i klepie jadaczkami i kłamie, jakie podwyżki miał poprzedni burmistrz ??? łżecie aż miło i co narobiliście wielkiego w tym mieście ??? Prysznic na rynku dla ubogich ??? Was z takimi wypłatami to stać na SPA i hydromasaże. Ubliżacie swoim zachowaniem mieszkańcom tej pieknej okolicy. A jak tylko ktoś coś napisze na Rolke to „poprzednia władza” „poplecznicy” weźcie ludziki nie obrażajcie ludzi którzy pracują i mieszkają w Paczkowie bo wam w twarz na ulicy wygarne i sie zdziwicie kto tu pisze. I nie przynoście mi do domu tej Waszej propagandy bo tylko mnie tym wq….wiacie. Nie lubie burmistrza i nie potrzebuje go oglądać na każdej stronie waszego pisemka.

  • Po wbiciu w ten cudowny kalkulator wychodzi że koszt pracodawcy to 12500 i tyle tak naprawde Urząd wydaje na wypłate burmistrzuniunia czyli z naszych publicznych pięniedzy to po co ta gadka brutto netto, 12,5 koła co miesiąc kosztuje nas burmistrz, reszat komantarza zbędna, można doliczyć 13 w styczniu i juz 25 tysi do tego dodatki świąteczne i inne pierdoły, więc nie wmawiajcie tu ludziom że tak naprawde nie dużo zarabia. I znowu sie nie udało obrócenie kota ogonem, powodzenia próbujcie dalej……..

  • Jest nasz dużo i zaznaczam nie jestem z opcji Wyczałkowski-Rolka , dla mnie ani jeden ani drugi to pozytyw ale postaram się namówić kogoś aby Was dwóch się pozbyć z naszej pamięci ! Jeden jest warty drugiego ! Będziemy szukać dobrego kandydata o wyprężonej szyi a nie karierowiczów !

 30. A wiecie że chyba nasz burmistrz pojecha do Francji do partnerskiego miasta? Może pojechał podpowiedźiść tamtędy burmistrzowi jak sobie podporządkować radnych . Najlepiej strachem albo pozatudniac ich rodziny w urzędzie i spółkach gminnych. I śmiać się z nich że frajerzy robią jak się im mówi bo inaczej bezrobocie wzrosnie.

 31. To prawda ze każdy negatywny głos obracany jest zaraz że poprzedni burmistrz albo ktoś od niego jakby zwykli mieszkańcy Paczkowa nie mieli rozumu niczym sie nie interesowali i wszyscy jak jeden wychwalali burmistrza pod niebiosa. A TAK NIE JEST NAOBIECYWAŁEŚ CHŁOPIE NIE WIADOMO CZEGO a NIC sie nie dzieje GDZIE TA POMOC DLA PRZEDSIEBIORCÓW ??? GDZIE TE MILIONY Z UNII ??? GDZIE TE MIEJSCA PRACY ??? GDZIE INWESTORZY ??? Licz sie z tym że w następnych wyborach już nie nabierzesz tyle osób bo ostatnio za dużo naobiecywałeś a było obiecywane wszystko każdy miał obiecane co chciał i teraz poleci rachuneczek za to………. 800 głosików i baj baj i jeszcze ten strzał w kolano trzeba było od razu sobie podnieść wypłate na początku jak ludziska jeszcze wierzyli w te niesamowite założenia i dzisiaj nie byloby takiego szumu a nie teraz jak wszyscy widzą że nic sie nie dzieje tylko wypłata burmistrza wystrzeliła do góry

 32. A ja się pytam pana burmistrza
  Po pierwsze – dlaczego wśród swoich dokonań zamieszcza np.”Złożone w 2015 i 2016 wnioski o dofinansowanie do unii europejskiej na zadania: …” i tutaj wymienia całą masę złożonych przez UM wniosków, sugerując tym samym, że już nam je przyznano, albo chcąc powiedzieć „Zobaczcie jacy jesteśmy przedsiębiorczy”. Panie Rolka po co robić ludziom wodę z mózgu i chwalić się czymś co jak wiemy raczej do skutku nie dojdzie. Proszę pisać tylko to co rzeczywiście otrzymaliście. Inne gminy składają tysiące wniosków i publicznie tego jakoś nie wywlekają oczekując hołdu dla siebie.
  Po drugie dlaczego wśród swoich „dokonań” zamieszcza Pan rzeczy związane z budżetem obywatelskim, to chyba nie Pana jakaś zasługa.
  I po trzecie oszczędności, które Pan wymienia jako swój sukces wynikają niestety z…pańskiego nic nie robienia, wbrew temu co ludzie widzą Ci mądrzejsi wiedzą, że wszystko co Pan robi to KOSMETYKA.

  • Cztery Panie zatrudnione w urzędzie miały pozyskiwać pieniądze z UNII a urządzają festyny dla szkół ! Co to do cholery jest ! Było mi żal Burmistrza jak GO widziałem na Dni Paczkowa jak szedł i otwierał pochód z husarami a nie z nauczycielami i szkołami i pracownikami urzędu .A gdzie byli nauczyciele ? A robili piknik w Kozielnie !

 33. Poprzednicy zostawili nasze miasteczko w krytycznym stanie /dlatego poprzednik zrezygnowal z kandydowania/ i musi upłynać wiele lat aby wyjść z zapaści. Rolą burmistrza jest tworzenie klimatu do prowadzenia biznesu a nie tworzenie miejsc pracy.Inicjatywa nalezy do obywateli. Ale i tak roszczeniowo nastawioną część paczkowian nie przekonam.I to jest wlasnie problemem miasta.

  • Jaki krytyczny stan??? Jaka zapaść ??? A teraz co jest ??? Nic nie robi i za to mu sie brawa należą i pier…dolcza wypłata??? A JA SIE PYTAM TO PO CO TO WSZYSTKO OBIECYWAŁ ??? Chwalił sie ze wszystko zrobi a teraz że trzeba wiele lat?? to mógł to na plakacie napisać ze trzeba wiele lat a nie jakieś CIS’y czy jak to tam sie miało nazywać, praca, godne życie i miliony z unii, to mnie tez wybierzcie na burmistrza i nie bedzie zadnych inwestycji tylko bede kase dusił na swoją podwyżke wypłaty, delegacje dodatki, telefony i nie wiadomo co jeszcze, śmiechu warte. I ciągle to samo tragedia po przednikach wszystko wina BW, to niech sie weźmie za robote a jak nie umie to niech walnie urzędem i wybierzemy nowego burmistrza a nie tylko obiecanki dalej i narzekanie i niech pamieta ze to wszystko pomniejsza grono jego zwolenników plus Ci co na niego nie głosowali i napewno juz nie zagłosują to moze sobie wyobrazić co bedzie w nastepnych wyborach a na bajere to juz nie przejdzie

  • Solo i tak nie przekonasz roszczeniowych pieniaczy-zazdrosnikow i nieudacznikow,leni wszelkiej masci bo w kazdej spolecznosci jest ich sporo.Dla nich ok.7000 na reke to fortuna ale tez moga tyle zarabiac np w biznesie lub na emigracji.Tych kilkanascie osob zawsze bedzie krytykowac wszystkio i wszystkich.Te typy tak mają

 34. Ej wszechwiedzący i bezinteresowni obywatele. Zacznijcie swoje opinie wyrażać z imienia i nazwiska to będzie jakaś rzetelność i bezinteresowność tych wszystkich wypowiedzi.

 35. Pytam pana burmistrza
  Ma pan nową metodę, na negatywne komentarze, opinie które są kierowane w Pana osobę. Podobno naruszają przepisy prawa w zakresie znieważenia osoby publicznej. Zastanawiające jest, pozwie pan za znieważenie, obrazę, itp., wszystkich mieszkańców miasta, gminy i admina strony za artykuł ???.

  • A gdzie szanowni Państwo znieważenie widzą ??? Jedyne znieważenie to wpis na byłego burmistrza powyżej. A tak to można jechać i wyrażać opinie na osoby publiczne ile fabryka bo to są prywatne odczucia każdego z wpisujących. A jak ktoś nie daje rady zaatakować komentarzami krytykujących WIELCE SZANOWNEGO PANA BURMISTRZA to niech nie próbuje tu straszyć ludzi pozwami i sądami bo żadne obelgi tu sie nie sypią.

   • Na innych wpisach na FB, można poczytać jak pan burmistrz reaguje NA KOMENTARZE. Przykład 1. komentarz napisałem i już dostałem burę od burmistrza, niepochlebne komentarze pisze podobno naruszyłem przepisy prawa w zakresie znieważenia osoby publicznej. Przykład 2, Pan burmistrz po przeczytaniu powyższej mojej relacji podobno zagroził, że mnie pozwie za znieważenie, obrazę, itp. Owszem, pisałem o urzędniczej niekompetencji, pisałem o braku znajomości przepisów prawa, i dalej moją opinię podtrzymuję. Ja jednak miałem na myśli pracowników magistratu, których musiałem edukować w zakresie przepisów. A że burmistrz poczuł się dotknięty? Cóż, coś musi być na rzeczy w takim razie ;) . Zastanawiam się, skąd bierze się taka postawa, grożenie wszystkim wokół…( Niech pan burmistrz nie zapomina, że na piastowane obecnie stanowisko wybrała go miejscowa ludność, a rola burmistrza jest rolą SŁUŻEBNĄ wobec ludzi, którzy mu zaufali. Służebną, ze wszelkimi tej roli konsekwencjami )

 36. Ludzie, ludzie fajnie być czyimś sędzią i katem a robić nie ma komu…
  Człowiek sam nic nie zdziała …a demokracja nie polega na dobru jednostki tylko ogółu…

  • Przecież Rolka sam nie działa. Sam to tylko do zdjec pozuje.Ma swoją pomocna dłoń Pana K. Co jak wierna żona trwa i pomaga. Jak to śpiewał Turnau „… czy to jest przyjaźń czy to jest kochanie….”

 37. Ktoś tutaj pisał o tym, że podwyżka dał Szefa Gminy jest uzasadniona i że poprzednik równiez podwyższył sobie płacę itp. Siła argumentów rodem z przedszkola. Wg mnie nie o to tutaj chodzi, kto kogo popiera itd, co nie zmienia faktu, że hipokryzja obecnej władzy jest niepojęta. Mówiło się o zadłużeniu gminy, o oszczędzaniu, wiec jak się ma do oszczędzania ta podwyżka. No nic, trudno. Tylko niech więcej nie krzyczy się w radio / prasie o tym, że Gmina jest biedna. Podwyżka o ponad 1700 tak, więc czy to w obecnych warunkach podwyżka bynajmniej nie zbyt duża? Pozdrawiam.

 38. Nie ma wce-burmistrza , bo odszedł sam po wielkiej awanturze , za dużo widział wszystko w papierach ( słyszeliśmy tę jakże głośną kłótnie w naszym urzędzie ) .

  • temat zastepczy???strazak zarabia 5000 zl – nie widze problemu – zglosic sie na nabor, przejsc testy , przejsc badania , i co miesiac 5000 zl dla kazdego!!!jak nie do strazy to do Policjii jak nie do Policji to do strazy granicznej!jak nie do granicznej to … – serdecznie zapaszamy wszystkich chetnych 5000zl to na dobry poczatek, a po 20 latach sluzby w”wielkim gownie” dostaniesz pelne 2800zl. i kopa w dupe!!!

    • nauczyciele nie maja takich pieniedzy. Jak dla ciebie 2400 zl to fortuna, i to z nadgodzinami, bo goly etat to ponizej 2, to zapraszam na studia, zrob wszystkie uprawnienia i idz uczyc cudze dzieci, i tak do 65 roku zycia.

 39. Bardzo podejrzana sprawa z tymi zarobkami tym się musi zająć CBA co się dzieje jakieś wały ktoś tu kręci ,od dłurzszego czasu pewne osoby są obserwowane i może ten smrud szybko wyjdzie

 40. W papierach siedział wce Burmistrz , który odszedł do Nysy , no a teraz nie ma kto Burmistrza sprawdzać , bo specjalnie nie zatrudnia nowego aby nikt Go nie sprawdzał , trzeba zgłosić do RIO.

 41. Może zmiana oświetlenia ulicznego na ledowe będą oszczędności. Z oszczędności może być podwyżka . Ale poco w podwórku między sikorskiego a piastowską wspólnoty zamontowały lampy a po roku gmina odcięła prąd bo za drogo ( WIEC PAN BURMISTRZ MA TERAZ KASE NA PODWYŻKĘ ) niech ludziska się zabijają idąc do kontenerów na śmieci . Korzysta tam pół rynku i dwie ulice . Ile kasy przynosi dzierżawa kubłów od tyle wspólnot za darmo . TO SIE LICZY !!!!!

 42. niech nawet 12 weźmie pod warunkiem, że w naszej Gminie nikt dorabiał na boku nie będzie. JAK zlikwiduje branie pod stołem to podwyżka jest uzasadniona. Jak tym urzędasom mało niech zap…za euro zobaczą co znaczy pracować a nie stołki grzać i kasę grać.. A wybrany został naszymi głosami…nie zapominajmy o tym.

Leave a Reply