Jarmark staroci otworzył Piknik Rycerski [sprawdź program]

17
Piknik Rycerski 2015

Dziś rusza Piknik Rycerski – pierwsza odsłona tegorocznego Festynu Pogranicza.

Na plantach pod murami przy ul. Wojska Polskiego odbywa się dziś kolejna edycja Pikniku Rycerskiego, będącego pierwszą odsłoną Festynu Pogranicza. Jego druga część – balonowy „Aeropiknik” odbędzie się 1 sierpnia nad brzegami jeziora w Kozielnie.

Dzisiejszą imprezę otworzył jarmark staroci, który rozpoczął się o godz. 12. Od godziny 14 na plantach przy murach będziemy mogli obejrzeć m.in. turnieje walk rycerskich, występ fakira (chodzenie po rozżarzonych węglach), czy pokazy artyleryjskie. Całość zwieńczy bitwa o miasto (20.30), koncert zespołu Hoverla (21.00) oraz widowisko “Czarnoksiężnik” (22.30). Całość została przygotowana przez Bractwo Rycerskie Zamku Będzin.

Imprezie towarzyszyć będą pokazy rękodzieła ludowego oraz występy zespołów folkowych. Dla widzów przewidziano między innymi turniej siłaczy, turniej walk na miecze sportowe oraz konkursy. Dodatkową atrakcję mają stanowić strzelnice: paintballowa, łucznicza i wiatrówkowa, dmuchana zjeżdżalnia dla dzieci oraz stoiska gastronomiczne.

 piknik_rycerski_2015_plakat_2

17 KOMENTARZE

 1. a unas 5 stoisk na gieldzie staroci pan organizator z kolesiami podjechal nikt nie wiedziel po gieldach w okolicy nikt nie dal ani jednel ulotk swoi wiedzieli pozatym nikt newidzial gie nawet ma sie wystawic mysle ostatnia gielda

 2. Lepiej było za poprzednika(ów) jedyne co, to tylko dyskoteki na których ktoś mógł dorobić , ale na boku.
  Ciężko co niektórym pogodzić się ze stratą stołka, to teraz piszą gówniane komentarze.

 3. gorszej chały nie widziałem,,jak tak ma wyglądać piknik rycerski ,to pożal się panie boże ,to jest straszne co się dzieje ostatnio w tym wymarłym mieście,a kiedy będą dni paczkowa????

 4. Panie Anonim jesteś pan czy jak ci tam jakimś nie docenionym pieniaczem , czytam te twoje durne wpisy i już mnie szlak trafia , na górze krytykujesz organizatorów tej bożej łaski imprezy a jak ktoś ma swoje zdanie to atakujesz widza tej imprezy . Raczej tam nie byłes bo ja tak całe 10 min , tyle czasu zajeło mi przejście parkiem i podziwianie chudego faceta zwany fakirem leżącego na ziemi i deptanego przez czworo uczestników tej udanej zabawy. I jeszcze jedno kto pozwolił zająć kawałek starego cmentarza na strzelanie z łuków na grobach zmarłych jak by nie paczyć to dalej jest cmentarz .

   • Nie wiem kim jesteś bo jesteś Anonim , ale jesteś żałosny nie wiesz co pisać to nie pisz , zobacz twój wpis wyżej tam jest czysta Polszczyzna ? jak podobało ci się to widowisko to jesteś bardzo płytki i raczej za miasto się nie wychylasz , co było żle na dniach Paczkowa na rynku ? Profesjonalna scena dobre zespoły cały rynek obstawiony kramami i budkami trwało to 2 dni . A wczoraj co było ? trzy kramiki z niby starociami i fajansem deszcz o 17 ich wygonił trochę ludzi przy piwie i niby scena z płachta zamiast dachu , młodzieniec podobny do Jezusa stojący w parku i za 2zl wybijał jakieś bzdety jako monety , ja pierwszy raz tu piszę i nie jest moją intencją kogokolwiek obrażać Anonimów czy innych uczestników niby tej zabawy ale bądzmy obiektywni daleko nam do Otmuchowa czy nawet do Kozielna gdzie wczoraj byla bardzo fajna impreza i zgadnijcie gdzie się nasza władza bawiła ?

  • Zgadzam się w punkcie o wykorzystaniu cmentarza. To profanacja i nic tego już nie zmieni. Ktoś madry kiedyś Powiedział ” Kto nie szanuje przeszłości nie ma prawa do przyszłości ” Przecież tam pochowani są ludzie którzy tu w tym mieście żyli i nie ważna jest narodowość. Mieszkali , budowali, pracowali na wygląd Paczkowa. Niektórzy może mieszkają może w mieszkaniach wybudowanych właśnie przez nich. Wstyd …… Jak byście się czuli gdy na grobach waszych przodków ktoś sobie urzadził zabawę. Mamy niejednokrotnie pretensję o groby na Ukrainie naszych przodków, a My co robimy. Dewastacja tego cmentarza jest rzeczą, która naszym władzą przynośi wstyd i potępienie. I jeszcze jedno może tak straż zwróci uwagę na meneli i innych łobózów pijących i takich tam innych ( nie powiem głośno ) ………… Może warto tam posprzątać i mieć trochę szacunku dla tych co byli tu przed nami. Tyle i dziękuję za uwagę.

 5. Ja coś dodam od siebie i naprawdę cze ba zmienić termin po pierwsze po 10 kiedy ludzie mają pieniądze, i po drugie lepsza pogoda może wpaść na imprezę, a tak poza tym przynajmniej ktoś coś jeszcze robi w tym wymarłym mieście.

 6. dlaczego jak pan Artur atakowal Bogdana na forum paczkowa24 to komentarze byly bez logowania a teraz jak co druga osoba ma cos do napisania to ma sie zalogowac

 7. To bez sensu co wy ludzie wypisujecie. Zastanawiacie sie jedni nad drugimi. Dlaczego Artur. A bo Bogdan. Dajcie spokuj. Jest narobione co widac. Zastanowcie się dlaczego nie ma super widowisk jak z przed lat. Czy ktos kto jest odpowiedzialny wiedząc że ma na koncie 11 mln zlotych kredytu bedzie organizować super impreze. To nie jest żadne tabu że kazda gwiazda czy nawet mala gwiazdka kasuje za koncert co najmniej 20 tys. PLN jak nie wiecej. Wiem że to nie popularne co robi nowa władza, ale pewnie konieczne. Ludzie jak za czasów Nerona chcą igrzysk, hucznej zabawy. Tylko co po tym. Dług miasta się zwiekszy o kolejne dziesiątki zł. Chcecie żeby nasze miasto całkowicie zbankrutowało? Ludzie obudźcie się, nim zostaniemy zlicytowani. Jak nie wiecie co to może dla nas oznaczać to zacznijcie czytać. W tych czasach kasę trzeba oszczędzać. Spłacać dlugi i oszczędzać to moze i bedzie z czego otworzyć miejsca pracy. Fajnie byłoby się pobawić ale niestety najnormalniej nas na to nie stać.

 8. wystep młodzieżowego zespołu z Ukrainy-obiektywnie i bez uprzedzeń-znakomitytaniec celtycki-porywajacyCzy potrafimy tylko psioczyć?

Leave a Reply