Za nami Dni Dziedzictwa [fotorelacja]

5
Zwiedzanie Paczkowa z biurem Tera Tour

Za nami tegoroczne obchody Europejskich Dni Dziedzictwa. Obejrzyj fotorelację z tego wydarzenia.

Możliwość odwiedzenia winnicy i muzeum motoryzacji Marcina Biernackiego oraz bezpłatne zwiedzanie Paczkowa z biurem podróży Tera Tour – to główne atrakcje tegorocznych, lokalnych obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa, które odbyły się w minioną sobotę.

Święto zwieńczył koncert „Muzyka duszy” w Ośrodku Kultury, zamykający tegoroczny, XIII Paczkowski Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej im. Moritza Brosiga. Organizatorami paczkowskich obchodów Dni Dziedzictwa byli: Urząd Miejski w Paczkowie, Ośrodek Kultury i Rekreacji, Muzeum Gazownictwa oraz biuro podróży Tera Tour.

Europejskie Dni Dziedzictwa to projekt społeczno-edukacyjny, a także najważniejsze święto zabytków kultury Starego Kontynentu. Głównym celem EDD jest szeroko pojęta edukacja historyczna i kulturalna oraz promowanie różnorodności regionalnego dziedzictwa kulturowego.

5 KOMENTARZE

  1. Czy to prawda , że Prewentorium i hotel Energopol zostało sprzedane osobom z poza Paczkowa , które będą wynajmować za ogromne pieniądze z Uni Europejskiej dla uchodźców . Ponoć jest to decyzja Opola ?

      • Ja przepraszam , nie jestem Arabką ! Jestem osobą wolną i żaden jakiś tam facet nie będzie mi palcem pokazywał co mam robić ,pomyliły Ci się kraje tiesto79. Mam pytanie i chciałabym wiedzieć czy coś szykuje się w Paczkowie i czy My mieszkańcy o tym jeszcze nie wiemy ! Obyś kiedyś nie obudził się z rękami w nocniku !

Leave a Reply