Ruszył Vocal Camp 2016 [wideo]

3
Uczestnicy warsztatów wokalnych Vocal Camp 2015. Foto: OKiR Paczków

W Ośrodku Kultury rozpoczęły się warsztaty wokalne Vocal Camp 2016.

 

[ads1]

 

W sali OKiR rozpoczęła się wczoraj IV edycja warsztatów wokalnych Vocal Camp. Uczestnicy przez ponad tydzień intensywnej pracy i przygody muzycznej będą brać udział w zajęciach indywidualnych, grupowych oraz całej gamie różnorodnych warsztatów, takich jak zajęcia z chóru, emisji głosu czy ruchu scenicznego.

Efekty pracy młodzieży będzie można zobaczyć i usłyszeć już w piątek 16 września o godz. 18:00 w Muzeum Gazownictwa w czasie koncertu finałowego. Na tamtejszej scenie młodzi adepci sztuki muzycznej zaprezentują nowe aranżacje wybranych piosenek wraz z towarzyszącą im na żywo sekcją muzyczną.

Vocal Camp to projekt Stowarzyszenia Młodych Gminy Paczków ALTERNA, finansowany przez Gminę Paczków. Jak zachwalają organizatorzy, uczestnictwo w projekcie jest bezpłatne, dzięki czemu każdy ma niebywałą okazję do rozwoju zdolności artystycznych oraz rozszerzania zainteresowań i inspiracji muzycznych.

Projekt zainicjowała grupa studentów Instytutu Jazzu i Muzyki Estradowej z PWSZ w Nysie, którzy w 2013 roku nieodpłatnie zechcieli przeprowadzić 8-dniowe warsztaty wokalne w naszym mieście. Jak czytamy na stronie OKiR, główna pomysłodawczyni, Pamela Kłoczko, co roku wraz z profesjonalnymi muzykami stwarza młodzieży niepowtarzalną okazję do obcowania z piosenkami opracowanymi w nowych i niebanalnych aranżacjach. Projekt polega na przeprowadzaniu indywidualnych i grupowych zajęć wokalnych, ruchowych i scenicznych pozostając w kontakcie z żywym akompaniamentem instrumentów. Coroczną atrakcją warsztatów jest zetknięcie uczestników z profesjonalnym zespołem instrumentalnym, który towarzyszy uczestnikom przez trzy ostatnie dni spotkań.

3 KOMENTARZE

Leave a Reply