Sukces młodych paczkowian w Opolu

8
foto: OKiR Paczków

Dwoje młodych paczkowian odniosło sukces na przeglądzie piosenki artystycznej MŁODE OPOLE 2014.

VI Przegląd Twórczości Artystycznej MŁODE OPOLE 2014 odbył się 7 czerwca w stolicy naszego województwa. Jak co roku przegląd miał miejsce przy okazji opolskiego Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej.

Zaprezentowali się na nim m.in. młodzi wokaliści ze Studia Piosenki VOICES prowadzonego przez pana Dariusza Kupskiego i funkcjonującego przy Ośrodku Kultury i Rekreacji.

W kategorii klas 4-6 szkół podstawowych I miejsce zdobyła Alicja Czajkowska, znana już większości naszych Czytelników młoda wokalistka, która swoim talentem zachwyciła m.in. Majkę Jeżowską, czy Jacka Cygana. Z kolei w kategorii klas gimnazjalnych II miejsce wywalczył Szymon Butor, który dzień wcześniej wygrał Powiatowe Prezentacje  Wokalne, które odbywały się w  paczkowskim Ośrodku Kultury.

Naszych artystów oceniał nie byle kto, bo znana dziennikarka muzyczna Maria Szabłowska, Anna Panas – piosenkarka jazzowa i bluesowa oraz Jarosław Wasik – artysta wykonujący muzykę z nurtu piosenki literackiej.

Przegląd Twórczości Artystycznej MŁODE OPOLE jest konkursem muzycznym skierowanym do dzieci i młodzieży z całego województwa opolskiego, a jego celem jest integracja i promocja młodzieży uzdolnionej muzycznie w kategoriach muzyki solowej: wokalnej oraz zespołowej: instrumentalnej i wokalnej oraz wyłanianie młodych talentów.

8 KOMENTARZE

 1. To wyjątkowe osiągnięcia o których mówi się tak mało. Przykre że w naszym mieście tak zdolni ludzie mają tak małe wsparcie. Pewnie dlatego bo nie grają w piłkę.
  Zróbmy niebawem wszystko by odsunąć ich od władzy, bo zmiana władzy na inną to już będzie wielki sukces nas wszystkich.
  Jeszcze raz wielkie gratulacje na młodych artystów.

 2. Brawo? Czy w tym kraju ludzie utalentowani to tacy co śpiewają ,tańczą albo grają w piłkę .Może już czas zainwestować coś co przyniesie nam wszystkim korzyści na przykład intelekt.

  • Nic Anonimie nie stoi na przeszkodzie abyś dał przykład pozytywnego myślenia i zaczął inwestować w społeczeństwo poprzez własny intelekt.To co napisałeś to banał.Nawet jeżeli chcesz logicznie myśleć to wcale nie znaczy,że masz wiedzę o realnej rzeczywistości.Proponuj mądre rozwiązania!!

 3. Następna ofiara telewizji w której obowiązkowo ktoś musi tańczyć, śpiewać a teraz jeszcze dołączyli głupcy w kuchni których zapatrzony w siebie idiota wyzywa i gnoi.

  • Bardzo dobrym przykładem inwestycji w intelekt jest Szkoła w Trzeboszowicach.Jej udział w Konkursie „Kolorowe boiska” jest tego dowodem.Wysoki stopień kreatywności Pani Dyrektor szkoły i Nauczycieli pozwolił nie pierwszy raz na wyzwolenie inicjatywy wśród młodzieży,że w życiu trzeba być użytecznym społecznie.Pomóżmy tej szkole w osiągnięciu sukcesu.Trwa głosowanie,szkoła w rankingu jest na 5 miejscu.Każdy oddany na nią głos może decydować o końcowym zwycięstwie.Wystarczy wejść na stronę
   http://www.koloroweszkoły.pl zarejestrować się i oddać głos na szkołę.Można głosować raz dziennie.
   GRATULUJĘ DYREKCJI SZKOŁY,NAUCZYCIELOM I UCZNIOM w już osiągniętym sukcesie i życzę przy naszym aktywnym udziale końcowego zwycięstwa.

   • Brawo ! Szkoła w Trzeboszowicach już jest na IV miejscu.Jestem pełna uznania dla mieszkańców naszej gminy za zaangażowanie i udział w głosowaniu.
    W naszej społeczności zwycięża jednak lokalny patriotyzm, napawa duma i otuchą taka postawa.Współtwórzmy sukces naszej gminnej szkoły i głosujmy dalej!!

Leave a Reply