Szlachetna Paczka: do rodzin trafiła pomoc o wartości 70 tys. zł!

1
Paczkowski Finał Szlachetnej Paczki 2017. Foto: archiwum

Za nami finał kolejnej edycji Szlachetnej Paczki. Wśród darczyńców, którzy wsparli paczkowskie rodziny m.in. Radio Opole, Opolskie Morsy i Odra Opole. 

W miniony weekend wolontariusze z paczkowskiego rejonu Szlachetnej Paczki wspierani przez ludzi dobrej woli rozwozili pomoc do rodzin, które zostały włączone do udziału w projekcie.

Podczas tegorocznej edycji pomoc powędrowała aż do 39 domów. Wcześniej wolontariusze odwiedzali rodziny znajdujące się w potrzebie, poznawali ich sytuację i konkretne potrzeby. Na tej podstawie stworzono opisy, które trafiły do internetowej bazy. Tam darczyńcy dokonywali wyboru rodzin, dla których przygotowywali pomoc.

Efekty pracy wolontariuszy i odzew zarówno ze strony paczkowian jak i mieszkańców innych miast po raz kolejny okazały się imponujące. Do niemal 40 rodzin trafiła pomoc o łącznej wartości przekraczającej 70 tys. zł.

Wśród darczyńców znalazło się m.in. Radio Opole, Opolski Klub Morsów czy Odra Opole. Co ciekawe, ogromne wsparcie do Paczkowa powędrowało z Gliwic – niemal połowa darczyńców wspierających nasze rodziny pochodziła właśnie z tego rejonu. Poza żywnością, środkami czystości, odzieżą i upominkami, darczyńcy, zgodnie ze zgłoszonym zapotrzebowaniem zakupili nawet tak wartościowe prezenty jak węgiel, meble czy sprzęt AGD.

Po raz kolejny paczkowski rejon Szlachetnej Paczki okazał się jedynym z najaktywniejszych i najefektywniejszych zarówno w skali województwa, ale i całego kraju.

Organizatorzy akcji w imieniu własnym oraz obdarowanych składają gorące podziękowania wszystkim darczyńcom oraz osobom, firmom i instytucjom, bez których akcja nie zakończyłaby się tak wielkim sukcesem. Dzięki ludziom dobrej woli Święta Bożego Narodzenia w wielu domach po raz pierwszy od lat będą pełne radości.

1 KOMENTARZ

  1. Daliście starszym ludziom tyle nadziei – a potem NIC. Pamiętajcie o tych których odwiedzacie jesteście sympatyczni mili uprzejmi – daliście nadzieję która okazała się pustymi obietnicami. SMUTNE :-((((((

Leave a Reply