W sobotę przyjdź pod mury!

1
Inscenizacja paczkowskich legend pod murami miejskimi

Stowarzyszenie Pegaz zaprasza na spektakl uliczny, podczas którego aktorzy zainscenizują najbardziej znane paczkowskie legendy. W programie również konkursy z nagrodami.

Już w najbliższą sobotę 15 sierpnia pod murami obronnymi przy ścieżce widokowej na ul. Wojska Polskiego odbędzie się spektakl uliczny. Przedstawienie oparte jest o najbardziej znane paczkowskie legendy, a jego scenariusz opracowała pani Ewelina Lewandowska na podstawie materiałów zgromadzonych przez pana Mazurkiewicza.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie PEGAZ, które od kilku miesięcy, we współpracy z doświadczonymi aktorami z województwa dolnośląskiego, z sukcesami tworzy w naszym mieście teatr amatorski.

Poza spektaklem, w programie sobotniej imprezy zaplanowano zwiedzanie Paczkowa z przewodnikiem oraz postaciami z legend, podczas którego odbędą się konkurencje z nagrodami, m.in. ratowanie paczkowianki z wieży. Całość ma zakończyć… bitwa na jaja, w której udział będzie mógł wziąć każdy chętny. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy. Początek spektaklu o godz. 16.30. Wstęp wolny.

stowarzyszenie_pegaz_legendy_paczkowskie

1 KOMENTARZ

Leave a Reply