Wieniec dożynkowy z Dziewiętlic doceniony w województwie

2
Wieniec dożynkowy przygotowany przez sołectwo Dzięwietlice

Dziewiętlice zdobyły wyróżnienie w konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy podczas wojewódzkiego święta plonów.

Wieniec dożynkowy przygotowany przez sołectwo Dziewiętlice święci kolejny triumf. Po wygranej podczas dożynek gminnych, przyszedł czas na sukces wojewódzki.

Przygotowane przez panie z Dziewiętlic dzieło w formie korony spoczywającej na łodzi otrzymało wyróżnienie podczas dożynek wojewódzkich, które w tym roku odbywały się w Byczynie. Nagrodą, poza prestiżem, było 450 zł. Warto dodać, że w wojewódzkim konkursie koron i wieńców dożynkowych rywalizowało ze sobą 28 miejscowości. Nagrodę w imieniu Gminy Paczków, sołtysa oraz mieszkańców Dziewiętlic odebrał zastępca burmistrza Robert Piegza.

– Jako sołtys jestem dumny  z osób przygotowujących wieniec dożynkowy, który jest symbolem trudu, pracy i wdzięczności mieszkańców Dziewiętlic za uzyskane plony. – mówi sołtys wsi Marian Nawrocki. – Panie, które włożyły w przygotowanie wieńca  swoje serce i duszę zasługują na największy szacunek, bo to dzięki nim mogliśmy otrzymać  tak zaszczytne wyróżnienie, a ich praca mogła zostać wysoko oceniona i nagrodzona. Gratulacje należą się także wszystkim mieszkańcom Dziewiętlic, ponieważ to w naszej społeczności rodzą się talenty, którymi możemy dzielić się nie tylko z mieszkańcami naszej miejscowości czy Gminy, ale także z mieszkańcami naszego województwa. – podsumowuje.

2 KOMENTARZE

Leave a Reply