Okazja do zwiedzenia nowego Metamuzeum Motoryzacji

10
Metamuzeum Motoryzacji w Paczkowie, foto: Sławoj Dubiel, Politechnika Opolska

W sobotę kolejna edycja Europejskich Dni Dziedzictwa. Nadarza się okazja m.in. do zwiedzenia nowego Metamuzeum Motoryzacji. 

Już w najbliższą sobotę w naszym mieście po raz kolejny odbędą się lokalne obchody corocznych Europejskich Dni Dziedzictwa. EDD to projekt społeczno-edukacyjny, a także najważniejsze święto zabytków kultury Starego Kontynentu. Głównym celem Dni Dziedzictwa jest szeroko pojęta edukacja historyczna i kulturalna oraz promowanie różnorodności regionalnego dziedzictwa kulturowego.

Podobnie jak w latach ubiegłych, organizatorem obchodów w Paczkowie jest Urząd Miejski, Ośrodek Kultury, Muzeum Gazownictwa oraz biuro podróży Terra Tour.

Pierwszym punktem programu sobotniego święta ma być zwiedzanie Paczkowa z przewodnikiem. Dwugodzinna trasa prowadzić będzie z kościoła parafialnego przez mury obronne, Dom Kata, kościół Matki Bożej Nieustającej Pomocy i wieżę wrocławską do Muzeum Gazownictwa. Organizatorzy zaplanowali trzy wyjścia: o godz. 10.00, 12.00 i 14.00. Z uwagi na ograniczoną ilość zwiedzających konieczne jest dokonanie wcześniejszej rezerwacji telefonicznej (tel. 796 030 025, 77 546 62 72).

W programie obchodów zaplanowano także zwiedzanie realizowanego przy ul. Kościuszki Metamuzeum Motoryzacji pana Marcina Biernackiego. Oficjalne otwarcie placówki nastąpi wkrótce, jednak właściciele już teraz postanowili pokazać zwiedzającym na jakim etapie znajdują się przygotowania. Odwiedzający będą mogli obejrzeć interaktywne centrum techniki, kolekcję zabytkowych samochodów oraz zadaszony tor kartingowy. Będzie można także przyjrzeć się winnicy i winiarni „Hople”. Wejścia do muzeum zaplanowano na godz. 12.00, 14.00 oraz 16.00. Również w tym przypadku konieczna jest wcześniejsza rezerwacja telefoniczna (tel. 693 552 443).

Imprezami towarzyszącymi obchodom mają być wystawa pamiątek w Domu Kata czynna w godzinach 10.00-16.00 oraz koncert „Muzyka duszy” w Ośrodku Kultury odbywający się w ramach XIII Paczkowskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej im. Moritza Brosiga.

10 KOMENTARZE

  1. czy ktoś słyszał informację aby rzekomo w jednym z hoteli w Paczkowie albo prewentorium mieli zostać umieszczeniu uchodźcy.. mam nadzieje że to bujda

  2. Ja slyszalam ze na cegielnie 2 tys rodzin przyjąć maja.A pozatym to nie buduja galerii tylko meczet a nowe osiedle patrijotow to tez dla nich info z pierwszej reki. Maja tez rekrutowac na przyspieszone kursy na imana. Pozatym w szwalni juz przekwalifikowali sie na szycie burek

  3. Czy to prawda,że ksiądz z Kamienicy chce przyjąć-zgodnie z życzeniem papieża Franciszka- 2 rodziny uchodżców na swoje pałace?Po tylu latach chce się dzielić, anie tylko brać???Toż to szok!!!!!!!!!!!!!!!!

Leave a Reply