Fotorelacja: Festiwalowy koncert w Kamienicy

1
Koncert kwartetu puzonowego w kościele Św. Jerzego w Kamienicy

Za nami kolejny koncert tegorocznego Festiwalu im. Moritza Brosiga.

W minioną niedzielę odbył się kolejny koncert XIII edycji Paczkowskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej im. Moritza Brosiga. Tym razem muzycy wystąpili w kościele pw. Św. Jerzego w Kamienicy.

Przed publicznością zgromadzoną w świątyni zaprezentował się kwartet puzonowy KwARTet 97 w składzie: Grzegorz Kurowski, Mateusz Konopka, Marek Łukaszczyk i Piotr Misiak. Tradycyjnie już, koncert poprowadził Jacek Woleński.

[box type=”info” ]Moritz Brosig urodził się 15 października 1815 roku w Lisich Kątach. Był twórcą muzyki sakralnej o własnym profilu, komponował chóralne nieszpory z towarzyszeniem instrumentów. Do historii muzyki przeszedł przede wszystkim jako autor utworów organowych, siedmiu mszy, a także prac teoretycznych i historycznych z dziedziny teorii modulacji i harmonii. Kompozycje Moritza Brosiga były znane i cenione w niemieckojęzycznej części Europy II połowy XIX wieku i wykonywane na całym kontynencie.[/box]

Zdjęcia: Czesław Pajkosz

Zrobiłeś ciekawe zdjęcie z Paczkowem w tle? Udało Ci się uchwycić interesujący moment lub wydarzenie? Pochwal się i podziel z Czytelnikami! Czekamy na Wasze zdjęcia pod adresem foto@paczkow24.pl.

1 KOMENTARZ

  1. Każda inicjatywa, która przyciąga do Kamienicy gości (turystów) jest pożądana. A, że wieś nie posiada szczególnie ciekawych zabytków, to imprezy kulturalne są pomysłem trafionym w dziesiątkę. Festiwal im. Moritza Brosiga. należy promować, podobnie jak pochód przebierańców 31 grudnia i 1 stycznia.

Leave a Reply