Ogłoszono wyniki głosowania nad budżetem obywatelskim

Foto: Marcin Rolicki, freeimages.com

Urząd Miejski ogłosił wyniki głosowania w ramach tegorocznego budżetu obywatelskiego.

 

[ads1]

 

Znamy zwycięskie projekty wyłonione w ramach kolejnej edycji paczkowskiego budżetu obywatelskiego. W tym roku po raz pierwszy na potrzeby projektu gminę podzielono na dwa obszary: „Miasto Paczków” oraz „Sołectwa”.

Decyzją władz gminy, na obszarze miejskim do realizacji zostaną skierowane nie jeden, a dwa projekty, które uzyskały największą liczbę głosów. Będą to “Remont muru przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Paczkowie od strony ul. 1 Maja” oraz “Remont ścieżek i alejek na Cmentarzu Komunalnym w Paczkowie”. Pierwsze z zadań, którego wartość oszacowano na ponad 10 tys. zł zebrało 931 głosów. Na drugie z nich – wart niemal 50 tys. zł remont cmentarnych alejek zagłosowało 369 osób.

Na obszarze wiejskim zwyciężył z kolei projekt polegający na modernizacji boiska oraz remoncie szatni przy boisku sportowym w Dziewiętlicach. Na inicjatywę tę mieszkańcy gminy oddali 1626 głosów. Wartość projektu oszacowano na ponad 47 tys. zł. Realizacji póki co nie doczekają się natomiast remont ul. Górniczej w Paczkowie oraz rozbudowa budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Gościcach. Poniżej pełna lista rankingowa projektów.

 

LISTA WNIOSKÓW, KTÓRE UZYSKAŁY KOLEJNO NAJWIĘKSZĄ LICZBĘ GŁOSÓW

W DANYM OBSZARZE

KOD WNIOSKU

NAZWA ZADANIA

LICZBA WAŻNYCH GŁOSÓW

WARTOŚĆ

ZADANIA

OBSZAR „MIASTO PACZKÓW”

4

Remont muru przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Paczkowie od strony ul. 1 Maja

931

10 516,11

5

Remont ścieżek i alejek na Cmentarzu Komunalnym
w Paczkowie

369

49 984,49

3

Remont drogi ul. Górnicza w Paczkowie – opracowanie dokumentacji i inne

48

50 000,00

OBSZAR „SOŁECTWA”

2

Modernizacja boiska oraz remont szatni przy boisku sportowym w Dziewiętlicach

1626

47 138,40

1

Rozbudowa – przebudowa budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Gościcach

1475

49 999,99

GŁOSY WAŻNE

4449

x

GŁOSY NIEWAŻNE

32

x

RAZEM

4481

x

23 KOMENTARZE

  • no brawo Tomek zamiast glosowac za swoimi to glosowal na innych przyjdzie jeszcze PAN TOMEK To sie nazywa lojalnosc wobec swojej wioski BRAWO

 1. Z budżetu obywatelskiego miało powstawać coś nowego. A wyszło że robi się to co i tak powinna zrobić gmina. Bez sensu

  • Pretensje do mieszkańców że zgłosili to, co zgłosili. A alejki na cmentarzu naprawdę krzyczą o pomstę do nieba, więc bdb że wreszcie będzie to zrobione.

 2. Kolega Pana Burmistrza ( Dyrektor Szkoły Nr 3 ) musiał wygrać ten projekt , wiadomo dlaczego , a jeżeli chodzi o alejki na cmentarzu , Burmistrz chciał się przypodobać starszym ! Ale niestety budżet obywatelski , nie został wykonany dobrze prawnie , bo te pieniądze powinny być dane na inne cele a nie na zapchanie prac , które powinien zrobić Urząd Miasta !
  Dzięki Bogu , będzie Pan Panie Burmistrzu najwyżej 8 lat !
  Tylko proszę nie opowiadać pierdół w Radio Nysa , bo to się słuchać nie chce !!

  • Ole komus żal dupe sciska co co wy chcecie od tego burmistrza fajny gosc nie ten co był ostatno burmistrzem miałas wtyki to wszystko załatwiłas tak a co z tym niedarady co ha ha mogliscie jeden z gruga startowac to zobaczylibysmy jak ty bys rządził rządziła

  • aneta ty rozumiesz co to jest budżet obywatelski czy nie bardzo? głosuje sie tylko na zadnia gminy, bo to sa pieniadze z normalnego budzetu Urzedu Miasta. Dlatego sa to prace, ktore sa zadaniami UM. Mieszkancy zglaszaja na czym im najbardziej zalezy, ale w ramach zadan gminy. Po prostu wybierasz, co ma byc zrobione pierwsze. Ja jestem jeszcze przed 30stka, a na cmentarz regularnie chodze, na groby dziadkow co tydzien, jak wiele innych osob, czesto rodzin z wozkami dzieciecymi, wiec wielu ludziom na dobrych alejkach na cmentarzu zalezy, o osobach z niepelnosprawnoscia nie wspomne, maja tam z przejsciem ogromny problem. Moze ty nie odwiedzasz rodzinnych grobow w ogole, ale to swiadczy tylko o tobie.

 3. I upiekł sobie pan burmistrz dwie pieczenie na jednym ogniu, tak jak chciał. I murek w trójce i dla elektoratu starszego alejki. Frekwencja mówi sama za siebie, poparcie zawrotne, ludzie mieli wyjechane na takie „projekty”

 4. Jak sobie przypomnę te nieszczęsne, okropne, niepraktyczne, nieużywane, śmieszne ŚCIEŻKI ROWEROWE …..ech, zarobiła firma sprzedająca to badziewie, zarobił wykonawca przebudowy terenu, burmistrz zatkał gęby, bo przecież ZROBIŁ ? ZROBIŁ
  Tylko psia mać jeździć dalej nie ma gdzie.

 5. Na tym całym gównianym „Irysie” zrobić coś. Rozpizdzić wszystko i zrobić jakieś ścieżki rowerowe/crossowe, albo chociaż dać wolną rękę ludziom to zrobią to w kilka dniu…

  • Po co ładować kasę w jakieś ścieżki? Wystarczy trochę popracować nad tymi,które już istnieją ( zalew paczkowski i cały teren , który przylega do niego) , a wszyscy powinni być zadowoleni i młodzi i starsi.

   • Nikt nie mówi, że nie ma gdzie jeździć rowerem tylko mówimy o tzw. „hopkach”
    „Starym” wystarczy jazda w koło jeziora, ale młodzież potrzebuje czegoś innego, a wynika to z młodzieńczego temperamentu.
    Zresztą tej młodzieży to miasto nic nie oferuje, a rozładować energię gdzieś muszą, a potem pretensje, że przed komputerem i na telefonach siedzą.
    Oferty wszystkich instytucji w mieście skierowane są albo do młodszych dzieci albo do seniorów, a pomyślał ktoś o „soli tego świata” czyli młodych, kreatywnych,energicznych, ludziach ?

 6. Slyszeliscie o aferze z robotami publicznymi? Podobno byly pieniądze, ale poszły na coś innego a ludzie nadal bez pracy….

 7. Mama
  10 marca 2017 at 11:59

  Dobre Słabe 0

  Ten teren nie należy do gminy Paczków, to jak Pan chce to zrobić ?

  Odp. Ale to jest ten sam kraj,czy już nie??

 8. Ej tacie coś popie……w łepetynie mówi że poprawić te co istnieją ,nie istnieją nie ma żadnych ścieżek rowerowych w ok.paczkowa

 9. Ej tacie coś popie……w łepetynie mówi że poprawić te co istnieją ,nie istnieją nie ma żadnych ścieżek rowerowych w ok.paczkowa

Leave a Reply