Mamy milionera!

Szczęśliwa kolektura przy ul. Armii Krajowej

Padła najwyższa wygrana w Lotto w historii Paczkowa.

[ads1]

11, 12, 15, 28, 37, 49 – to liczby, które zapewniły wygraną dwóm szczęśliwcom w ostatnim losowaniu Lotto Plus. Znalazła się wśród nich osoba, która kupiła kilka zakładów Lotto z Plusem w kolektorze zlokalizowanej w kiosku przy ul. Armii Krajowej w Paczkowie. Metoda chybił trafił przyniosła zwycięzcy wygraną w wysokości miliona złotych.

Jak czytamy w komunikacie opublikowanym przez Totalizator Sportowy, jest to pierwsza tak wysoka wygrana odnotowana w Paczkowie.

18 KOMENTARZE

 1. Oby tylko ktoś odebrał tą nagrodę, bo ja zagrałam z plusem a sprawdziłam tylko wyniki dużego lotka i kupony wyrzucilam…

    • W starannej polszczyźnie powinniśmy pisać i mówić „Weź tę książkę”. Tradycyjna forma tę bywa jednak zastępowana formą tą. Wynika to stąd, że wśród różnych określeń rzeczownika rodzaju żeńskiego (w naszym wypadku jest to wyraz książka) tylko zaimek ta ma w bierniku końcówkę -ę, podczas gdy inne określenia przyjmują końcówkę -ą: „Weź tę książkę”, ale: „Weź tamtą książkę”, „Weź pierwszą książkę”, „Weź ładną książkę”.
     Mówiąc Weź tą książkę, odmieniamy zaimek ta analogicznie do tych określeń. W mowie potocznej jest to dopuszczalne, zwłaszcza w takich, jak podane w pytaniu, potocznych kontekstach: „Połóż tą łyżkę”, „Daj tą skarpetę”.

     tak „profesorze”!!!

Leave a Reply