Dziewiętlice – Bernartice: kolejny przemyt sudafedu

32
Czeska policja zatrzymała kolejną osobę przemycającą tabletki z Polski. Mężczyzna był pod wpływem amfetaminy.

Tym razem  Czesi sprawdzali auta przejeżdżające przez Bernartice od strony polskich Dziewiętlic. Do kontroli zatrzmano samochód kia rio, kierowany przez 43-letniego mieszkańca Šumperka. W przewożonym w samochodzie plecaku policjanci znaleźli 250 tabletek sudafedu. Dodatkowo test na obecność narkotyków wykazał, że mężczynza był pod wpływem amfetaminy.
Sudafed, popularny w Polsce lek na katar, wykorzystywany jest u naszych południowych sąsiadów jako substancja do produkcji metamfetaminy. Przewożenie tego leku w Czechach uznawane jest za przemyt substancji odurzających za co grozi od 2 do 10 lat więzienia. Sudafed jest jednym z lekarstw zawierających pseudoefedrynę, dostępnych w Polsce bez recepty. W Czechach leki zawierające ten składnik są sprzedawane wyłącznie na receptę.
Przypomnijmy, że dwa tygodnie wcześniej podczas podobnej akcji policja zatrzymała dwie osoby próbujące wwieźć na terytorium Republiki Czeskiej 400 tabletek sudafedu. Kolejne 400 tabletek zarekwirowano także wiosną tego roku, kiedy to kobiety jadące od strony Paczkowa próbowały przemycić lek w bieliźnie.
foto: ezran, sxc.hu

32 KOMENTARZE

 1. kij z przemytem ,idźcie zobaczyć jak w starej straży dary dawali, ludzie z wioski dostali to co się należało a emeryci z PACZKOWA KASZĘ I RYŻ, TO JAKIŚ PRZEKRĘT,ktoś powinien odpowiedzieć za tą organizacje ,dla czego biorą bez kolejki ludzie ze wsi ,to się powinno skończyć ,CHAMSTWO!!!!!

 2. Zakaz pracy ludziom ze wsi w miastach!!! Mają gospodarstwa???Maja ziemię???Mają dofinansowania z Unii???Więc niech sobie na wsi pozostaną a nie…dofinansowania biorą, pola uprawiają i jednocześnie zabierają pracę miastowym!!! WON do siebie!!!

  • Loko prostak jesteś i tyle. Pamiętaj, to wieś cię żywi. Nie masz pojęcia o pracy na roli więc się nie wypowiadaj bo tylko pośmiewisko z siebie robisz.

  • Czy ty jesteś naprawde takim idiotą? Zobacz ile ludzi z paczkowa pracuje po wioskach . Na każdej wiosce są firmy a pracownicy z paczkowa , też mogą powiedzieć won na rynek . T za co trzymasz tyłek w paczkowie ——-za podatki gruntowe!! . Może byś popatrzył pod innym kątem ilu pracowników ma swoją działalność gospodarczą legalną lub nie.W pracy odpoczywa bo po racy robi u siebie.

 3. BANDA BURAKÓW CAŁE ŻYCIE DO GARDŁA WIDŁAMI PCHAĆ HOŁOTA WIEŚNIACKA NIE NAŻARTA,DO KOLEJKI JAK INNI, ŚWINIE ,NIENAŻARTE …

   • jestem za tym żeby wieśniaki zostały na wsi i pilnowały smrodu gnoju w okół domu ,i niech tego smrodu do miasta nie przywożą ,jak będzie trzeba to miasto same się wyżywi,a rąk do pracy w mieście mamy dosyć sporo, niepotrzebni nam są ludzie ze wsi bo i tak nic nie umieją zrobić bo to kałmuki,wystarczą im widły i grabie i hektar pola i zapierdalać na roli,tam jest wieśniaka miejsce…

    • Mają czyściej koło domu od rynku w paczkowie. Wyjść na miasto a szczególnie obok murów butelek pełno a smród aż w oczy szczypie.

 4. Unia daje dofinansowanie dla rolników po to aby żyli z tej ziemi a nie zabierali pracy innym ludziom .Bezrobocia byłoby mniej gdyby chłoporobotnicy jak ich kiedyś nazywano w przypadku podjęcia pracy mieli obowiązek wykazania ile mają hektarów i czy pobierają do nich dofinansowanie.Czasy są ciężkie i pracą trzeba się dzielić a nie tylko jednym pchać łopatą do gęby aż im po ryjach cieknie a reszta się oblizuje. Oglądnijcie się w pracy dookoła siebie to zobaczycie jaki mały odsetek w pracy to ludzie z miasta.

  • Rolników w gminie policzysz na palcach jednej ręki. Pozostali to ludzie którzy starają się przeżyć ze skrawka ziemi. Muszą dorabiać. A że nauczeni są ciężkiej pracy od dziecka to i chętnie przyjmowani są do pracy. Każdy pracodawca w gminie woli pracowitego mieszkańca wioski niż leniwego przekręta z Paczkowa. Ot i cała filozofia. Pomyśleć wystarczy. Uwierz mi – to nie boli.

 5. Gdzie nie spojrzysz…czy w sklepach na rynku czy po „marketach” sama wioska….to gdzie ci paczkowianie maja znaleźć prace skoro szarańcza z Kozielna, Kamienicy i innych oblegają co tylko można…Ludzie później dziwią się że wszyscy młodzi i nie tylko uciekają z Paczkowa…a co maja robić skoro wioska zabiera im pracę….Chcesz człowieku ze wsi pracę?Oddaj ziemie, gospodarstwo, przenieś się do Paczkowa, znajdź pracę i zobaczysz jak jest „łatwo”….

  • Urzekła mnie twoja historia… Łatwo to ci idzie anonimowe obrażanie ludzi. Coś musi być na rzeczy skoro Paczkowianie są bez pracy. A może po prostu brak im siły przebicia jaką mają mieszkańcy wiosek? To nie ich wina, że są uczciwi i pracowici. Bierz przykład to może i tobie się poszczęści.

   • Z tą uczciwością chłopku ze wsi nie lada przesadziłeś ;) Takie teksty to możesz sobie rozsiewać na spotkaniu kółka rolniczego na twoim wygwizdowie.Co Ty myślisz że nikt nie wie jaki element kryją pobliskie wioski :) Zostaw ten komputer i łap za cep bo do tego Bozia Ci rączki dała.

 6. Haha Paczków wielkie miasto!!! Metropolia!!! Krowy to już tylko w Paczkowie widać. To tylko mega wiocha a wam buraki widocznie brak jakichkolwiek kwalifikacji skoro pracy nie możecie znaleźć. Nawet do wideł byście się nie nadawali prostaki małomiasteczkowe. Zaścianek cywilizacji… żenada te wasze komentarze.

 7. Ale wy jesteście cwani w paczkowie są ludzie którzy za 1200 zł nie będą robić bo dla nic to za mało , a ludzie na wsi muszą żyć z jednego hektara , a dopłatę dostaną raz w roku ok 600 zł , to niby dlaczego oni nie mogą w mieście pracować , Ludzie wy się powinniście wziąść doo porządnej roboty a nie oceniać innych , większoś miastowych nie potrafi tego co ludzie na wsi

 8. Ty nie bądź taki/taka cwany/cwana bo licząc na szybko z twojej wypowiedzi osobnik ze wsi ma to co zarobi z ziemi + min 600zł + min 1200zł/mies za pracę a ktoś z miasta nie ma nic z ziemi, nie ma dotacji i jeszcze przez to że szarańcza z wioski zabrała mu miejsce pracy….ma okrągłe ZERO. Czyli zostaje mu iść kraść lub wyjechać z kraju.

 9. a ty myślisz ze ile można zarobić np z jednego hektara , bo ja wiem ze są ludzie którzy jeszcze muszą do tego dokładac a na ziemi sie zarabia raz w roku , niech człowiek z miasta kupi sobie ziemie i zobaczy jak to jest , a po drugie jakby nie ludzie z wioski to ty bys nie miał co jeść

 10. i pamiętajcie o tym że nie każdy mieszkaniec wioski ma jakąś ziemie bo śą tacy którzy nie mają nic
  i czy oni tez nie mogą pracowac w mieśćie tylko dlatego ze są z wioski???

 11. To że nie ma pracy to nie jest wina ludzi z wiosek. To rządy ostatnich lat doprowadziły do ruiny Polskę. W tym czasie zniszczono tysiące zakładów pracy,pozamykano setki szkół,szpitali,itp,itd. Praktycznie każdy obszar życia społecznego w opłakanym stanie.Dlatego niech tzw władza bieże odpowiwedzialność za ludzi bezrobotnych,niech tworzy miejsca pracy,albo obejmie ich opieką do czasu znalezienia pracy. Nie każdy może wyjechać za granicę,nie każdy potrafi sobie poradzić w tych ciężkich czasach.To że Polacy opuszczają własny kraj wposzukiwaniu lepszego życia jest najwiekszą porażką tych rządów. ALE MOŻE O TO WŁAŚNIE CHODZI.

Leave a Reply