FAMAD pracodawcą roku [wideo]

12
Prezes Famadu Mieczysław Fluder (szósty od lewej) odebrał nagrodę dla pracodawcy roku. Foto: Powiat Nysa

Paczkowska fabryka z nagrodą dla najlepszego pracodawcy w kategorii średnich i dużych przedsiębiorstw.  

 

[ads1]

 

W miniony wtorek, w auli Regionalnego Centrum Transferu Wiedzy i Technologii Innowacyjnych PWSZ w Nysie odbyła się 8. Gala Biznesu Powiatu Nyskiego.

Statuetki Nyskiego Syzyfa przyznano w czterech kategoriach. Diabetica sp. z o.o. z Nysy otrzymała statuetkę jako mikroprzedsiębiorstwo, z kolei nyski Metro-Plast, jako małe przedsiębiorstwo.

Nagroda w kategorii średnich i dużych firm przypadła z kolei pracodawcy z Paczkowa. Nyskiego Syzyfa dla największych przedsiębiorstw otrzymała Fabryka Maszyn i Urządzeń Przemysłowych FAMAD Sp. z o.o. Statuetkę w imieniu firmy odebrał Mieczysław Fluder – wieloletni prezes firmy.

FAMAD jest obecnie jednym z największych pracodawców w powiecie i zatrudnia 85 osób. W zakładzie na praktykach zawodowych kształci się także 14 uczniów. Co warte podkreślenia, firma ma za sobą w tym roku dużą inwestycję – 3 mln zł wydano m.in. na budowę nowego obiektu, który ma wpłynąć na poprawę warunków pracy załogi.

W bieżącym roku po raz pierwszy przyznano także nagrodę w kategorii „Młody biznes”. Otrzymała ją Agnieszka Bułka, która prowadzi w Nysie pracownię konserwacji zabytków AG ART.

Dodajmy, że na konkurs wpłynęło ponad 50 zgłoszeń firm z całego powiatu nyskiego.

 

12 KOMENTARZE

  1. SZKODA GADAĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!zapracował,on na pewno?niech napiszą jak zdałem egzamin czeladniczy z praktyki na wejście miałem pałę,łopata miotła szlifierka młotek i pilnik.3 lata,a wpływ na zdrowie ile zawałów było/NARA

  2. moze nie najlepiej z dyrekcja ale zaloga sie uodpornila jest usmiech na twarzy troche sie zartuje i ciezko pracuje nawet sie troche zrymowalo tacy juz jestesmy zart i usmiech i bedzie lepiej

  3. Ten famad to jeden wielki żart. Uczniów przyjmują a gówna ich uczą i gówna płacą. Lepiej puszki zbierać mniej się narobisz niż tam robić. Człowiek idąc tam chce się czegoś nauczyć a wychodzi bardziej zryty. A pilnikiem to robiono 50 lat temu teraz są do tego maszyny. Jest tam jeden wielki cyrk. Same pijaki. Jacy właściciele taka płaca.

Leave a Reply