Podpisano umowę na budowę kanalizacji

8
Budowa kanalizacji w Paczkowie. Foto: Archiwum UM Paczków

W przyszłym roku ma ruszyć rozbudowa kanalizacji.

 

[ads1]

 

25 maja doszło do podpisania umowy między Gminą Paczków a Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie na dofinansowanie realizacji projektu pn. „Uporządkowanie gospodarki ściekowej na terenie aglomeracji Paczków”.

Projekt ma objąć swoim zakresem budowę kanalizacji sanitarnej w Paczkowie w rejonie ulic Konopnickiej, Wyspiańskiego, Prusa, Kochanowskiego, Reymonta i Norwida; budowę kanalizacji sanitarnej we wsi Kozielno oraz budowę kanalizacji sanitarnej w Paczkowie przy ul. Robotniczej. Projekt zakłada również modernizację oczyszczalni ścieków w Paczkowie, tym budowę zbiornika retencyjnego ścieków dopływających oraz zakup urządzenia  ssąco-płuczącego do asenizacji i czyszczenia sieci kanalizacyjnej.

W ramach realizacji przedsięwzięcia zaplanowano wybudowanie łącznie 9,85 km sieci kanalizacyjnej, w tym sieci sanitarnej grawitacyjnej o dł. 3,96 km, rurociągu tłoczonego 4,25 km, przyłączy kanalizacji sanitarnej o dł. 1,43 km i przyłączy kanalizacji ciśnieniowej o dł. 0,22 km.

Zgodnie z harmonogramem projektu, w styczniu przyszłego roku mają ruszyć przetargi na budowę kanalizacji sanitarnej w miejscowości Kozielno (realizacja 2018-2019), budowę kanalizacji sanitarnej w Paczkowie przy ul. Robotniczej, modernizację oczyszczalni ścieków oraz zakupu urządzenia  ssąco-płuczącego do asenizacji i czyszczenia sieci kanalizacyjnej (realizacja 2018 r.). Z kolei na początku 2019 r. zostanie przeprowadzony przetarg na budowę kanalizacji sanitarnej w rejonie ulic Konopnickiej, Wyspiańskiego, Prusa, Kochanowskiego, Reymonta i Norwida. Realizacja tego ostatniego zadania ma potrwać do końca 2019 r.

Całkowita wartość projektu to 12 713 703,61 zł z czego przyznane dofinansowanie opiewać będzie na kwotę 5 899 778,33 zł.

 

8 KOMENTARZE

  1. Panie burmistrzu wybory za rok z hakiem,byłem na spotkaniu z Panem oj było naobiecywane .Ja jako emeryt przypomnę jedno dom dziennego pobytu dla seniorów miał powstać w połowie kadencji pierwszej oczywiście i co w tej sprawie zrobiłeś kłamczuszku ?

Leave a Reply