Dziewiętlice mają nowego sołtysa

14
By Ralf Lotys (Sicherlich), CC BY 4.0, Link

Dziewiętlice wybrały nowego gospodarza. Poprzedni zrezygnował zarzucając burmistrzowi “dyktatorski” sposób sprawowania władzy. Wcześniej próbowała go odwołać grupa mieszkańców.

 

[ads1]

 

Pani Agnieszka Mazur została sołtysem Dziewiętlic. Nowa gospodyni miejscowości została wybrana podczas zebrania wiejskiego, które odbyło się w miniony wtorek. W głosowaniu wzięło udział 66 osób, z czego 52 oddało głos na zwycięską kandydatkę.

Poprzedni sołtys, Marian Nawrocki zrezygnował z pełnienia swojej funkcji w burzliwych okolicznościach pod koniec sierpnia bieżącego roku. W piśmie wystosowanym do przewodniczącego Rady Miejskiej argumentował swoją dymisję “brakiem możliwości dalszej współpracy z Burmistrzem Gminy Paczków oraz jego “dyktatorskim” sposobem sprawowania władzy”. Sprawę dopełniła emocjonalna wymiana zdań i zarzutów pomiędzy oboma panami na Facebooku.

Wcześniej Mariana Nawrockiego próbowała odwołać grupa mieszkańców z byłą sołtysiną Czesławą Bochniarz na czele, która zebrała podpisy w tej sprawie. I tutaj nie obyło się bez kontrowersji – dwie osoby, których podpisy znalazły się na liście oświadczyły na piśmie, że nie podpisywały się pod wnioskiem o odwołanie, a ich podpisy sfałszowano. W odpowiedzi sołtys poinformował, że zawiadomił prokuraturę o możliwości popełniania przestępstwa odmawiając jednocześnie zwołania zebrania wiejskiego i argumentując to brakiem wystarczającej liczby podpisów. W odpowiedzi grupa mieszkańców sporządziła nową listę, a burmistrz skierował do sołtysa pismo, w którym przekonywał, że zgodnie z prawem ten ma obowiązek zwołania zebrania wiejskiego na wniosek 15 mieszkańców niezależnie od jego podejrzeń związanych z prawdziwością podpisów. Ostatecznie sprawę zamknęło pismo z rezygnacją złożone przez Mariana Nawrockiego.

14 KOMENTARZE

 1. potwierdzam na zapedy dyktatorskie, a do dziala jak dyktator. Dla zatkania geby ludowi że dykatura nie jest zła, wyswietli na pocieszenie kilka postów na facebooku ze ” ludu robimy, ludu bedziesz mial lepiej, ludu unia da” a za chwile bedzie ludu musimy podatki podniesc , co niezgadzasz sie ludu to ja wam pokaze :)

 2. Elu bo może mieszkamy w takim mieście. Mianowicie takim gdzie kilkanaście kat trwał rozpierdziel. Nikt za nic nie odpowiadał. Każdy miał wszystko gdzieś. Sądząc po wypowiedziach o „dyktaturze” piszą to urzędnicy którzy nagle muszą coś robić. Bo „dyktator” =burmistr= pracodawca ma celność patrzeć wam na ręce i negocjacji wasza niejednokrotnie niekompetencji. I nie jest to wynik jego podejścia. A waszej wiedzy i umiejętności pracy na zdobytym w taki i owak i sposób. Do roboty a nie płakać w necie. Mnie osobiście dziwi że wiele osób pisze tak negatywnie o Rolce. W końcu ktoś wziął się za nieobowiązkowy.

 3. Piekne to bylo miasto ,ale tylko do momentu kiedy nosilo nazwe PATSCHKAU!!!Zabytkowymi meblami i książkami ciemny chłop polski palił w piecu, porcelanowe półmiski dostały kury i kaczki (autentyk !), nagrobki i pomniki rozbito i zagrzebano. A gdy już nie było niczego do rozgrabienia / zniszczenia / spalenia / przerobienia na chlewik, pozostawiony samemu sobie budynek niszczał i rozsypywał się.Pretensje miejcie , nie tylko do wladzy ,ale do siebie KARGULE ZE WSCHODU!!!!!!!

  • Widziałam pare materiałów foto miasta za panowania Niemców, i nie było tak kwieciście jak nam się to wydaje. Sam fakt, że na pocztówki wybierali zapewne najpiękniejsze miejsca, świadczy o tym, że trochę przesadzamy z tym niemieckim ideałem.
   Przypominam, że tutaj jest Polska nie Republika Federalna Niemiec. To jest PACZKÓW a nie Patschkau, życie toczy się dalej a my tworzymy nową historię.
   I jeszcze coś mój drogi. Mogę pokazać Ci kawał Polski naszej ojczyzny zbombardowany, zniszczony, ogołocony, zdewastowany przez tych właśnie nieskazitelnych Niemców. A może przypomnę Ci pomordowanych podczas II wojny światowej, czym jest porcelanowy półmisek w porównaniu do życia ludzkiego.
   Ech szkoda słów na takiego patriotę .

Leave a Reply