Uczeń „Trójki” mistrzem województwa!

2
Dominik Mrozek, mistrz województwa opolskiego w biegach przełajowych. Foto: PSP 3

Uczeń szóstej klasy Szkoły Podstawowej nr 3 w Paczkowie został mistrzem województwa opolskiego w biegach przełajowych.

 

[ads1]

 

6 października w Lasocicach odbył się finał wojewódzki w biegach przełajowych. W kategorii szkół podstawowych Paczków reprezentował Dominik Mrozek – uczeń klasy VI Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Paczkowie. Na zawody wojewódzkie Dominik pojechał jako mistrz powiatu nyskiego. Uczeń paczkowskiej „Trójki” wygrał ten etap z ogromną przewagą podczas zawodów w Kozielnie.

W Lasocicach nie było już tak łatwo: kilkudziesięciu uczestników z całego województwa, trudna, błotnista trasa i złe warunki atmosferyczne. Jednak to nie przeszkodziło Dominikowi przybiec na metę jako pierwszemu, po pasjonującej walce na ostatnich metrach. Zdobył tytuł najlepszego biegacza na Opolszczyźnie!

Opiekę nad uczniem podczas finału powiatowego sprawowała pani Beata Korytkowska, a podczas finału wojewódzkiego pan Radosław Cygler.

Nauczyciele podkreślają, że zarówno oni, jak i cała społeczność szkolna jest dumna ze swojego mistrza. Wielkie gratulacje dla Dominika i życzenia dalszych sukcesów sportowych.

 

2 KOMENTARZE

Leave a Reply