Zespół z Ukrainy wystąpi w Paczkowie

Weseli Galicjanie. Foto: Mykola VasylechkoСвітлина Миколи Василечка / , CC BY-SA 4.0, Link

Ośrodek Kultury zaprasza na koncert ukraińskiego zespołu „Weseli Galicjanie”.

 

[ads1]

 

W najbliższą niedzielę na scenie paczkowskiego Ośrodka Kultury wystąpi ukraiński ludowy zespół muzyki, śpiewu, tańca i humoru „Weseli Galicjanie” z Tarnopola.

Działającą od 1988 r. grupę tworzą absolwenci szkół muzycznych i artystycznych w Równem i Tarnopolu oraz z Wyższej Szkoły Muzycznej we Lwowie. Zespół w swoim repertuarze ma tradycyjne utwory ludowe we własnym opracowaniu muzycznym, wokalnym oraz tanecznym. Artyści grają na instrumentach, takich jak okaryna, flet, piszczałki, cymbały, skrzypce, akordeon czy klarnet.

Początek koncertu o godz. 17.00. Bilety w cenie 8 zł do nabycia w Ośrodku Kultury.

 

33 KOMENTARZE

 1. ani grosza nie dam na wsparcie dla UPA, niech zostają u siebie, nie potrzeba nam ich tutaj. czekam aż się posypią łapki w dół od lewackiej części społeczeństwa

 2. Jeszcze tylko Ukraińców tu brakuje :/ dziadek mi opowiadał jak Ukraińcy mordowali Polaków….,a tetaz ich tu zapraszają. :/

 3. Opanujcie się ludzie, to są tylko artyści, a nie banderowcy. W tych dzisiejszych czasach nie dajmy się zwariować. Naprawdę.

 4. Niemcy odcieły sie od hitlera potepili go przeprosili Polaków za hitlera ale czy ktoś stawia pomniki hitlerowi w Niemczech.Na Ukrainie bohater narodowy to rzeźnik Polaków niejaki Bandera o czym tu więcej pisać?

 5. Chętnie by stawiali ale jeszcze jakiś czas nie mogą . Zaczynają od polskich obozów . Następnie Franek Dolas będzie odpowiedzialny za rozpętanie drugiej wojny światowej.Tylko czekać jak polska komedia w za odrą zostanie uznana za fakt historyczny.

 6. Niech Ukraina zwróci nam polską ziemię , Lwów itd , itd , a wtedy ludzie których z tamtych terenów wysiedlili , będą mogły wrócić do swoich rodzinnych stron .

 7. Czy ty anonim jesteś normalny ?Niemcy wykorzystywali Ukraińską Policję Pomocniczą do organizowania i bezpośredniego udziału w egzekucjach ludności żydowskiej. Pełniła ona tę funkcję nie tylko na ziemiach ukraińskich, ale także polskich, białoruskich i litewskich. Ukraińscy policjanci byli strażnikami w obozach koncentracyjnych, a także czynnie uczestniczyli w likwidacji gett żydowskich.Nie wspomnę o UPA,Wołyń coś ci mówi to nie komedia to fakty historyczne gamoniu!!!!!

 8. z innej strony
  DLACZEGO o zwolnieniu 30 osób z cegielni nikt nie pisze ?
  po 20 lat ludzie pracują i na bruk?!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   • A co Ci mają napisać? Musisz sam starać się o pracę ! Kiedyś komuniści zapewniali Ci pracę ale kazali Ci gębę zamknąć i nie mieliśmy nic do powiedzenia . Dzisiaj jesteś wolny i praca jest , nawet lepsza jak w cegielni , tylko trzeba ruszyć głową i ruszyć tyłek i po prostu ją poszukać .

 9. Trzeba iść do przodu to dobry rynek zbytu , a nie wypominki , tam też są ludzie i ludziska zresztą z pamiętliwością, Polacy zawsze działali w odwecie i nie zawsze etycznie.

  • Ty karzesz ludziom iść do przodu a nie wypominki jak napisałeś .
   Odwróćmy to – gdyby Tobie Ukraińcy wymordowali rodzinę , dzieci ,matkę , ojca , żonę, to tak szybko byś zapomniał ?
   Wybacz , coś bredzisz .
   Szkoda , że rodzice Ci tego nie wytłumaczyli .
   Pewnie i w szkole miałeś same celujące stopnie zaczynające od jedynki .
   A może Ty nie jesteś Polakiem ?

  • A co ma do tego katolicyzm ? Popatrz jak Ukraińcy się modlą , latają do kościoła non stop , przystępują cały czas do komunii a jak tylko wyjdą z kościoła to jest totalna obróbka tyłka !
   Mieszkam na wsi , prawie cała wieś to wysiedleni stamtąd ludzie . Przyjechałem z nad morza i ożeniłem się w tutejszej miejscowości , żyję tu z nimi na co dzień , dopiero poznałem ten naród .
   Jest to enklawa zamknięta i każdy inny Polak to wróg ! Jeżeli są Polakami to dlaczego między sobą mówią po ukraińsku . Można tu wiele mówić .

 10. moja babcie imoja mame ukraincy kcjeli spalic zywcem wlasnym domu potpalili calom wioske musjeli ucjekac dolasu zerwani ze snu tak opowjadala mi moja babcja imama

Leave a Reply