Jak głosowała Gmina Paczków?

51
Wyniki wyborów do Sejmu na terenie Gminy Paczków. Foto: parlament2015.pkw.gov.pl

Znamy już pełne wyniki wyborów parlamentarnych na terenie gminy Paczków.

Państwowa Komisja Wyborcza podała pełne wyniki niedzielnych wyborów parlamentarnych. Znamy już także wyniki głosowania na terenie naszej gminy.

W wyborach do Sejmu RP w gminie Paczków zwyciężyło Prawo i Sprawiedliwość, które uzyskało poparcie 35,04% głosujących (1516 głosów). Na drugim miejscu znalazła się Platforma Obywatelska, z wynikiem 20,67% (894 głosy). W stosunku do wyników ogólnopolskich, obie partie straciły po kilka procent na rzecz komitetu „KUKIZ’15”, który z wynikiem 17,66% (764 głosów) znalazł się na trzecim miejscu.

Dalej uplasowały się kolejno: Zjednoczona Lewica – 7,26% (314 głosów), PSL – 5,62% (243 głosy), Nowoczesna Ryszarda Petru – 5,32% (230 głosów), KORWIN – 3,58% (155 głosów), Partia Razem – 3,37% (146 głosów), JOW Bezpartyjni – 1,04% (45 głosów), Mniejszość Niemiecka – 0,28% (12 głosów), oraz „Szczęść Boże!” Grzegorza Brauna – 0,16% (7 głosów).

Wyniki wyborów do Sejmu na terenie Gminy Paczków. Foto: parlament2015.pkw.gov.pl
Wyniki wyborów do Sejmu na terenie Gminy Paczków. Foto: parlament2015.pkw.gov.pl
Wyniki wyborów do Sejmu na terenie Gminy Paczków. Foto: parlament2015.pkw.gov.pl
Wyniki wyborów do Sejmu na terenie Gminy Paczków. Foto: parlament2015.pkw.gov.pl

W wyborach do Senatu na terenie Gminy Paczków również zwyciężyło Prawo i Sprawiedliwość. Kandydat tego ugrupowania otrzymał 32,68% głosów (1424). Na kolejnych miejscach znaleźli się kandydaci wystawieni przez komitet „KUKIZ’15” – 26,46% (1153 głosów), PO – 22,30% (972 głosy), Nowoczesna – 9,43% (411 głosów), PSL – 7,43% (324 głosy), Mniejszość Niemiecka – 1,70% (74 głosy).

Wyniki wyborów do Senatu na terenie Gminy Paczków. Foto: parlament2015.pkw.gov.pl
Wyniki wyborów do Senatu na terenie Gminy Paczków. Foto: parlament2015.pkw.gov.pl
Wyniki wyborów do Senatu na terenie Gminy Paczków. Foto: parlament2015.pkw.gov.pl
Wyniki wyborów do Senatu na terenie Gminy Paczków. Foto: parlament2015.pkw.gov.pl

Frekwencja w niedzielnym głosowaniu okazała się wyjątkowo niska w stosunku do ogólnokrajowej. Z 10567 osób uprawnionych do głosowania na ternie naszej gminy karty odebrało 4470 wyborców. Oznacza to, że do wyborów poszło zaledwie 42,30% uprawnionych, podczas gdy średnia krajowa wyniosła 50,92%. Mieszkańcy Gminy Paczków oddali 112 głosów nieważnych.

51 KOMENTARZE

  • Ja i moja rodzina głosowała w pierwszej turze na Tetłaka , ale w drugiej turze głosowałem na Rolkę , bo nie miałem wyboru ! Teraz żałuję . Nam opowiadał , że do PO nie należy ! Już na początek kłamał !
   Pamiętajcie mieszkańcy Paczkowa , nie wierzcie temu człowiekowi !!!!!!!!

 1. Przepraszam pomyliłam się chciałam napisać dobry ale tylko w gadce, załatwianiu wielu nie załatwionych do tej pory spraw a rozkręcać będzie się w nowym roku bo jak z jego gadki wynika w końcu bedzie mógł działać na dobrze zorganizowanym budżecie bo w tym roku był on jeszcze spuścizną po byłej władzy. Dobrze że tylko mu Paczków w głowie a nie coś innego. A żeby lepiej być poinformowanym to trzeba odsłuchać wywiadu z burmistrzem na stronie internetowej radio nysafm.

 2. Już niedługo minie rok rządów A.R.
  Jakieś małe podsumowanko ? Czy oprócz krasomówstwa, tzw. tuningu Urzędu Miasta, realizacji rozpoczętych przez „byłych” spraw, coś jeszcze zrobił ? Myślę, że nie zrobił nic ponad to co robili wcześniej rządzący, różnica polega na tym, że ten o tym mówi jak najęty i robi wokół tego kupe zamieszania. Dzięki Bogu „byli” są już byli, ale Panie Przemku mój wybór rok temu osoby na stanowisko burmistrza był ZŁY i teraz to wiem, trzeba było stawiać na Pana. Człowiek uczy się na błędach, a pan R. musi sobie zdawać sprawę z tego, że 3 lata miną baaaaaardzo szybko. Nie pomoże szarmanckie całowanie starszych pań po raczkach, pozory i udawane zainteresowanie sprawami mieszkańców. Jak ktoś nastawia się na mówienie nie słyszy tego co powinien, to znaczy, że generalnie g…no go to obchodzi. Niestety ziarnko do ziarnka i tak właśnie zdobywa się uznanie ludzi.

  • Masz rację niedkończonych bo ta twoja władza poprzednia była tak nieudolna, że to co zaczeła nic nie potrafiła ukończyć… Teraz było trzeba budżet spinać, bo przeciez pan wyczłkowski wydawał lekką reką mnóstwo pieniędzy na „inwestycje” takie jak szatnie sparty paczków które projektował jego kolega po podstawówce patrząc jak to wygląda. Na szczęście już nigdy do stołka burmistrza się nie dopcha, niestety jego opinia w mieście jest tragiczna.. i nie tylko w paczkowie.

    • STANDARD hahaha !!!!!!! ulubione słówko miłościwie nam panującego. A jeśli chodzi o kolesiostwo to na dzień dzisiejszy można mnożyć przykłady, taki jeden szczególnie jest aktywny. Wieść gminna z Urzędu niesie, że już wkrótce zobaczymy go w lepszej roli …założycie się ? uuuuuuuu ale przecież teraz nie ma kolesiostwa.

  • Dlaczego nie było konkursu na dyrektora OKiR? Z tego co liczymy wypada, że kadencja minęła w styczniu, czy lutym 2015 roku? Czyżby pan burmistrz przedłużył umowę na kolejne 5 lat? Jak dla nas obecny się nie sprawdza. Co o tym myślicie? Gdzie wspaniałe Dni Paczkowa, kino oraz głośne festiwale, gdzie szacunek do ludzi i kultura? Niektórzy mówią nawet o mobbingu i niegospodarności… Tak słyszałem.

 3. ogarnij się i czytaj ze zrozumieniem moją wypowiedź a potem zabłyśnij swoją wypowiedzią. Poprzednia władza nigdy nie była moją władzą, dzięki Bogu nadszedł ten dzień kiedy odeszli od koryta, ale to nie znaczy, że mam tępo wierzyć obecnemu. Mało tego, ludzie ciemni nie są i nawet Ci, którzy murem stali za obecnym burmistrzem powoli w szoku i z niedowierzaniem odsuwają się od niego. Takich głosów jest coraz więcej, na razie po cichutku między sobą, ale to dopiero rok.

 4. Ja słyszałem na mieście że wybory w Paczkowie wygrał ” mały Kościółek ” Czy to prawda ? – Jeżeli tak to gratuluję – Widocznie lepiej prowadził kampanię wyborczą lub miał lepszych Spin – Doktorów .

 5. O co chodzi z tą obsesją na puncie kościoła, dajesz coś na tace? nie to pilnuj swojego nosa. Radio ojca Rydzyka dla starszych osób i nie tylko, to super sprawa, tak jak dla kogoś sportowe stadiony na które idą miliony złotych tylko po to żeby chłopaki pobiegali sobie za piłką.
  Dajcie sobie już spokój z tą nagonką na kościół, każdy ma wolny wybór i jak widać wybór Polaków był tym razem inny, czyli wbrew ogólnej opinii Polacy są w większości katolikami.

 6. Szanowna Kobieto ! Czybyś miała aż tak duże problemy z umiejętniścią posługiwania się własnym mózgiem że nie potrafisz odróżnić głoszenia „”Słowa Bożego „- od uprawiania stronniiczej polityki ? Ty szanujesz Ojca Rydzyka – i bardzo dobrze- masz do tego prawo , -Tak ja szanuję zapisy KONSTYTUCJI- zwłaszcza te (jeszcze ! ) które mówią o rozdzielczości Kościoła od Państwa Dlaczego każde wskazanie na ich niieprzestrzeganie jest wg. Ciebie ii Tobie podobnym — NAGONKĄ NA KOŚCI ÓŁ ???????????. Pozdrawiam.

 7. Mój drogi gdyby ludzie uczciwie przestrzegali Prawa Boże to nie musieliby tworzyć własnych. To strasznie proste i czytelne mam nadzieję, że Twój mózg to załapie.

  • H3eheheheeheh prawa bożego i co jeszcze? może prawa tego pajaca rydzyka ? Czyżby jedna z tych co daje na tacę tej mafii w sutannach ciezkie pieniądze i prosi o „łąskę”? heheheh mamy niestety niedo… prawo które pozwala żyć tej legalnej maffi bez płacenia podatków.. a potem widzimy budowle wielkości zamków średniowiecznych…

 8. Droga „alu O.K. – załapałem. -ale powiem Ci tak: Pan Bóg stworzył świat , ale nie tak doskonały jakbyśmy wszyscy sobie tego życzyli i pewnie On też. Myślę że uczynił to celowo choćby dlatego że chciał abyśmy i my coś dla tego świata zrobili naprawiając tym samym powstałe przy tworzeniu świata błędy. Dlatego też zaraz po stworzeniu świata ustanowił tzw. ” dziesięć przykazań Bożych” Gdyby były one przestrzegane od momentu ich powstania -być może Jezus nie dokonałby żywota w tak okrutnych mękach na krzyżu !!!!! . Stąpałby zapewne jeszcze przez wile lat po ziemi choćby dlatego wartobyło ustanowić jeszcze inne prawa jak tylko Boskie – zauważ że tylko trzy z dziesięciu przykazań ( 5-te , 7 me , i 8-me ) -podlegają prawu innemu niż Boże . za nieprzestrzeganie wszystkich innych -choć i tych też -jesteśmy już od dziecka straszeni z ambon „piekłem którego nikt nigdy nie widział” co w wielu przypadkach przestało już skutkować Najwyższy czas zastosować inne sposoby nauczania wiary.Uważam ze wszyscy żyjący na ziemi winni przestrzegać prawa(zwłaszcza ta wymieniona przez Ciebie większość)- niezależnie czy napisane było ono ręką Boga czy też ludzką . Pozdrawiam serdecznie !!!!!!!!!!!!!

 9. C.D. Być może Stwórca tego Świata popełnił aż tak wiele błędów przy jego tworzeniu że przeznaczył na to tylko 7-dem dni lub chciał rzeczywiście dać nam szansę na jego naprawianie co czynić miałoby nas lepszymi ludżmi. – Czy spełniliśmy Jego oczekiwania??? Aby się o tym przekonać musielibyśmy bardzo dokładnie przyjżeć się wpierw sobie ,potem wszystkim innym ludziom wśród których przyszło nam żyć na tym padole ” alu ” było mi miło. CZEŚĆ !!!!! MATI VEL IWAN

 10. Co do tego że każdy ma wybór w zupełności się z Tobą zgadzam – Tak – Ja już wybrałem Natomiast co do tacy – mam inne zdanie choćby dlatego że już długo żyję i miałem okazję często widzieć za co płacone były rachunki być może nawet Twoimi pieniążkami ( wspomę tylko kartony z koniakami w Jaworniku ,piwo czy papierosy ) Dlategoteż teraz zbędne pieniażki przesyłam konto pewnej Fundacji która pomaga chorym dzieciom . Uwierz mi proszę że bardzo dobrze się z tym czuję. Tobie radzę zrobić to samo

 11. Bóg stworzył świat idealnym,doskonałym, spójnym, cudownym i kompletnym . Nie ma w nim w pierwotnej wersji żadnych niedokończonych tworów. Dał też człowiekowi wolną wolę i to człowiek sam decyduje co z tym cudem zrobi. Stoisz przed wyborem i ten wybór należy wyłącznie do Ciebie. Nie jestem teologiem, nie studiuję pismo święte, ba nawet uważam, że daleka jestem od bycia katolikiem doskonałym, ale uważam, że coś jest albo czarne albo białe , coś jest dobre albo złe i nic poza tym. Powinniśmy przestać komplikować pewne sprawy i brać przykład z dzieci one właśnie myślą w ten sposób lubię albo nie. Dekalog jest wiecznie żywy i tylko człowiek ma tą wolną wolę i wybór ukraść czy nie, nakłamać czy nie ( media są w tym najlepsze ) zabić, zdradzić, chcieć tego co ma sąsiad czyli zazdrościć itd. itd. Konstytucja, prawo karne, budowlane, cywilne, administracyjne…a wystarczy 10 praw i wszystko załatwione. Polityka z religią, religia z polityką, będą zawsze szły w parze czy tego chcesz czy nie, bo jednym i drugim jest człowiek.

 12. Jeszcze jeden raz(ostatni) zwracam się do 'ali” Odpowiaidając na zadane przez Ciebie pytanie -czy daję coś na tacę? Ja z racji – Domyśl się (podpowiem Ci -wkonywanego kiedyś zawodu) -miałem okazje widzieć często tzw „Wielebnych” powracających za kierownicami swoich osiołków – często były one rasy zaczynającej się na literę ” M „( podpowiadam MERCEDES ) Bardzo często byli ONI w stanie nie tylko „wkazującym” ,ale wręcz kompletnego upojenia alkocholowego ( a gdzie piąte przykazanie Boże zastanawiałem się wtedy widząc to.) próbują nawet w jednym prrzypadku nie dopuścic do dalszej jazdy -zostałem przez Wielebnego brutalnie odepchnięty od jego” psiołka „Były to najczęściej powroty z tzw Odpustów lub wesel. Dziwimy się często iloscią stawianych przy drogach krzyżom ? proponuje przyjrzeć się zwłaszcza jednemu przy trasie Paczków – Kamieniec Zabk-.przed Byczeniem Z tych miedzy innymi powodów wolę wiedzieć w przeciwieństwie do Ciebie co dzieje się z moimi pieniędzmi . jest to przykład naszej ” własnej woli -i dobrze .Cześć !!!!!!!!

 13. CD. Tylko nie krzycz zaraz „fanaberie ” lub nagonka na Kościółł ( Ja też jestem członkiem tego Kościoła) -i nie takie były moje intencje ale podzielenie się z Tobą kilkoma spostrzeżeniami z sytuacjami z którymi miałem do czynienia za mojego nie krótkiego już przecież życia PAAAAAAAAAAAA!

 14. c.d. TAAAAK . Należymy do tego samego Kościoła -Ja choćby przez szacunek dla decyzji moich rodziców za to że dzięki nim udzielony mi został „Sakrament Chrztu Swiętego „

 15. Rozumiem, że datki na kościół są obowiązkowe, wymuszane, egzekwowane pod groźbą więzienia, ksiądz wyrywa Ci z rąk portfel i zabiera połowę Twojego dobytku przychodząc po kolędzie ? Ja z czymś takim się nie spotkałam wręcz odwrotnie, zdarzyło się , że ksiądz będąc u mnie z kolędą oddał mi moją kopertę. A jeśli chodzi o rządy PiS-u, których tak strasznie boją się „niedowiarki”, to wolę, żeby pieniądze poszły na bardziej szlachetny cel niż szerzenie kultu Nergala, Grodzkiej, Palikota , w ramach ogólnej tolerancji. I co nie chodzisz do kościoła bo ksiądz z Gdańska ma za dużo ? Też mnie to wkurza, ale z tego tytułu nie staję tyłkiem do Boga i obrażam się na niego jak pięciolatek.

  • CO TY PALISZ DZIEWCZYNO ???????????? – Dlaczego nie możesz pojąć że w tym wszystkim co piszę nie chodzi o Kościół ( jest to inny aspekt ) – Nie chodzi też o osobę samego Boga a tylko i wyłącznie chodzi o – JEGO NAMIESTNIKÓW na ziemi ” TEJ ZIEMI !!!!!!!!!!! „

 16. alu miał być już koniec ale powrócę jeszcze na krótko do mojego powyższego komentarza aby szerzej opisać fakt próby uniemożliwieniia dalszej jazdy pijanemu w sztok” wielebnemu” oprócz tego że przy próbie wyjęcia ze stacyjki kluczyków zostałem brutalnie odepchniety i mał o nie zostałem pobity przez tego agresywnego brutala to jeszcze obrzucony zostałem stekiem wyzwisk i słów których nawet ja staram się nie używać ! a ćgdy nawet czasem zdarzyło mi się użyć któregoś z usłyszanych wtedy słów nie omieszkałem o tym powiedzieć przy najbliższej spowiedzi s.w. ( Jestem bardzo ciekawy czy ” Wielebny – uczynił to samo ? Uwierz mi że od tamtej pory nigdy już eięcej nie wyznałem w konfesjonale że zdarzyło mi się używać słów określanych jako przekleństwa . Jaki z tego wniosek ? „Nauka nie poszła w las” A morał ytwórz sobie sama Naprawdę już – ŻEGNAM !!!!!!!!

 17. „alu ” Życzę Ci dużo więcej zmarszczek— Ale nie na twarzy a na mózgu ponieważ uznawałem Cię zawsze za na osobę bardziej inteligentną i mądrzejszą – Pozory mylą . Czesć.

 18. Naprawdę żałuję że będę zmuszony zweryfikowć moje – tak pozytywne zdanie o Tobie. – Cóż – każdy ma przecież wolną wolę Pozdrawiam .

 19. Przepraszam też jeżeli w jakimkolwiek miejscu moich wpisów dokonałem niewłaściwego doboru słów – przez co mogłaś się poczuć urażona Cześć.

 20. kto to ten ,,m;;jakiss leb ma zryty,moze z ksiezmi na obozy jezdzi I mu sie podoba hahahha.pisiry jeszcze bokiem wyjda,nie zapominajcie ze jestescie wszyscy gorszego sortu,i nikt nie bedzie mowil ze biale jest biale.teraz na kolana wszyscy i zdrowaski odmawiac,a rozaniec to w kieszeni zamiast dowodu obowiazkowy

Leave a Reply