Budżet obywatelski po raz drugi

101
Foto: Marcin Rolicki, freeimages.com

Do 8 stycznia można składać wnioski w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Do wykorzystania jest 100 tys. zł.

Od połowy grudnia do najbliższego piątku można składać wnioski w tegorocznej odsłonie Paczkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Podobnie jak w roku ubiegłym, do wykorzystania jest 100 tys. zł.

Środki można przeznaczyć na budowę, modernizację lub remont elementu infrastruktury gminnej. Zgłaszane wnioski muszą być zgodne z prawem, mieścić się w granicach kompetencji gminy oraz być poparte listą minimum 15 osób opowiadających się za wskazanym projektem.

Jak przygotować formularz wniosku?

 1. Projekt składa się na specjalnym formularzu, który możesz pobrać TUTAJ. Otrzymasz go również w Kancelarii Ogólnej UM w Paczkowie.
 2. Pamiętaj, że Twój projekt musi być umiejscowiony na gruntach gminnych, dlatego sprawdź czyją własnością jest teren, na którym ma zostać zlokalizowany projekt.
 3. Oprócz danych zgłaszającego, nazwy projektu, szacunkowego kosztu oraz lokalizacji, w formularzu projektu należy podać opis przedsięwzięcia, czyli co dokładnie zostanie wykonane i w jakim celu.
 4. Do wniosku należy dołączyć szczegółowy kosztorys lub szczegółową kalkulację.
 5. Jeśli posiadasz dodatkowe materiały np. uzyskane zgody, analizy prawne, dokumentację techniczną itp. dołącz je do wniosku w punkcie Dodatkowe informacje.
 6. Nie zapomnij dołączyć do formularza zgłoszenia wniosków listy poparcia dla projektu, która będzie podpisana przez co najmniej 15 mieszkańców Gminy Paczków, którzy ukończyli 18 rok życia.

Wzór listy poparcia dla projektu znajdziesz na stronie Biuletynu Informacji Publicznej.

Jak i gdzie złożyć opracowany projekt?

 1. Osobiście w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miejskiego w Paczkowie,
 2. Pocztą na adres: Urząd Miejski w Paczkowie, Rynek 1, 48-370 Paczków z dopiskiem „Budżet Obywatelski – Projekt”,
 3. W wersji elektronicznej na adres e-mail: budzet.obywatelski@paczkow.pl

Wszelkie szczegółowe informacje dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej w zakładce Budżet Obywatelski 2016. Wnioski można zgłaszać do 8 stycznia 2016 r.  O tym, które przedsięwzięcia zostaną zrealizowane zdecyduje głosowanie.

101 KOMENTARZE

 1. A gdzie te obiecane ścieżki rowerowe z tamtego projektu przy ośrodku „irys” skoro był to wygrany projekt wybrany przez mieszkańców Paczkowa to trzeba się z niego wywiązać, a nie ogłaszać następne Panie Burmistrzu

  • Co wy tu za bzdury piszecie. Przecież kasę na ubiegłoroczny projekt wygrali mieszkańcy Trzeboszowic. To był konkurs! Oni nie marnowali czasu na ploty, tylko zebrali się, dogadali, zagłosowali jak trzeba i kasa poszła na ich boisko. Jak się Marta chcesz rowerem nacieszyć, to razem z tym całym „buhahaha” zróbcie dobry projekt, zbierzcie podpisy, i ludzi do głosowania zmobilizujcie, może wam coś wreszcie w życiu wyjdzie, prócz bezmyślnego plucia…

   Tak to jest dzieciaki, że wygrał taki projekt na który najwięcej osób zagłosowało i to na niego poszła kasa. Tak do waszej wiadomości.

   • z tego co wiem to w 2015 r wygrały dwa projekty min. ściezka rowerowa tylko, że ten własnie projekt nie został zrealizowany w pierwotnej formie. Przyczyna ? może warto zapytać burmistrza ? Dlaczego projekt został wyprany z sensu?

 2. Tak samo jest z ogłaszanymi konkursami przez burmistrza, kandydatów jest kilku, ale wygrywa swój, czyli ten, który pasuje urzędującemu. Żadnych rozmów kwalifikacyjnych, a wnioski tych „przegranych”(czyt.wyru….nych) lądują w koszu na śmieci.

 3. A miało nie być KOLESIOSTWA , naobiecywał, naobiecywał, naczarował Czaruś , PR/pijar ma w jednym paluszku ….człowiek głupi, że się dał nabrać.

 4. Zrobili ścieżkę, pożal się Boże jak dla chomika , nic tylko kręcić się w kółko. Tyle osób namawiałam żeby podpisali ten projekt i co ja mam im teraz powiedzieć. Przecież gdyby wszyscy wiedzieli, że to ma tak wyglądać to głosowaliby na coś innego a nie na tą pseudo ścieżkę , która miała być w lesie. Ogrodzenie zmieniali przy hali, tyle zachodu.

 5. aaa miało być tak pięknie, tylko że wyszło jak zawsze…
  rok „pracy” a tu tylko niby poprawiony basen i kilka lamp „eco” aa no i podniesienie podatków…

  wniosek o budowe remizy dla OSP Stary Paczków dalej leży zamknięty w szufladzie więc skończyło sie tylko na obietnicach.

  jak tak dalej będzie to za trzy lata będziemy mieli nowego burmistrza :)

 6. Na pewno wybierzemy sobie NOWEGO BURMISTRZA …nic nie trwa wiecznie!!!! Paczków piękne miasteczko, aż żal wyjeżdżać, ale trudno matki jadą za chleba HAŃBA!!! Pozdrawiam mieszkańców… urzędników NIE! DO SIEGO ROKU KOCHANI ….Pamietajcie Burmistrz musi być NOWY!

 7. Z pustego i Salomon nie naleje.Na wszystko potrzeba pieniędzy.Dajmy czas Burmistrzowi, uważam że i tak dzieje się dużo w porównaniu do poprzednich rządów.

  A projekt Obywatelski? Po co nam scieżki rowerowe, tyle jest pięknych okolic wokół Paczkowa i tam mozna sobie jeździć. Zróbmy cos pożytecznego – może jakieś rondo, w miejscach ruchliwych i niebezpiecznych.Będzie słuzyć każdemu z mieszkańców.

  • to po co składa obietnice których nie jest w stanie zrealizować?
   znów wybraliśmy mniejsze zło, ale w imie czego?

   na remont wieży ratuszowej zaraz znalazły sie fundusze z UE
   albo uzbrajanie działek których i tak nikt nie kupi, bo kto by chciał sie budować w gminie w której nie ma pracy…

   • Mylisz się kolego. Fundusze z UE na remont wieży załatwił jeszcze poprzedni Burmistrz, a obecny jeszcze chyba nie pozyskał żadnych środków unijnych. A miało być tak pięknie.

    • To prawda , remont załatwiał poprzednik i przestańcie przypisywać to temu ! Jak na razie to pozytywów u obecnego brak !

     • No nie coś tam się dzieje. Trochę posprzątano, posadzono parę drzew, postawiono pomniki, podniesiono podatki i opłaty targowe.

     • Już go rozliczacie, dajcie mu czas! Zanim dotrwa do trzeciej kadencji, to na pewno będzie się mógł czymś pochwalić.
      Tak jak poprzednik.

  • „Z pustego i Salomon nie naleje…” Ale na piękne i drogie kalendarze, które rozdawał na lewo i prawo po Paczkowie to miał kasę. Ktoś powie, że to może niewielkie pieniądze w porównaniu do tych potrzebnych na inne inwestycje, ale ziarnko do ziarnka i zbierze się miarka. A poza tym jeżeli już wydrukował to mógł to rozdać poza Paczków w ramach promocji miasta a nie w ramach wazeliny dla mieszkańców Paczkowa. Ludzie głupi nie są i nawet Ci, którzy dostali te kalendarze mówili, że co to za głupi i rozrzutny pomysł.

  • Anonim’Ty jesteś-Po pie,,,dolony .mówisz po co nam te ścieszki to ja ci odpowiadam po to że został wybrany taki projekt przez mieszkańców , i powinien być wykonany.Koniec kropka.

  • Przepraszam „2016” – co się dzieje??? Chyba nie wierzysz w to co piszesz, bo nic się nie dzieje.
   Dzieje się tyle że na Dni Paczkowa było najgorzej z możliwych, jaki dyrektor taki burmistrz, na święta nasz rynek wyróżniał się od innych tym, że nic nie miał. Ale za to burmistrz zabrał wszystkich bezRadnych na imprezę pojednawczą na 2 dni zaraz po objęciu stołeczka. To zdecydowana zmiana, poprzednik który był beznadziejny, tego jednak nie zrobił. Ma za to 100% poparcie jak w PRL-u. Jest dobrze – dzieje się szieje

 8. Dlaczego odszedł Pan Robert ( zastępca Burmistrza ) , za dużo widział i taka jest prawda .
  Nie jedne się krzyki i kłótnie słyszało w pracy w Ratuszu !
  I tego właśnie nie wytrzymał Pan zastępca !
  A do tego jeszcze Radę mamy „wybitną ” !
  Pamiętajcie , ostatni bastion Platformy Obywatelskiej jeszcze rządzi Paczkowem !
  Bądźcie mądrzejsi na wyborach !!!!!

 9. Witam wszystkich powiem tylko tak włodarze miasta powinien zostać ktoś kto coś w życiu osiągnął kierował i zarządzał zasobami ludzkimi ktoś kto ma doświadczenie i dla kogo zarządzanie gminą i miastem będzie pasją a nie areną jakiegoś politykowania i spełniania jakiś chorych ambicji posiadania władzy i rzecz najważniejsza ktoś dla kogo bycie burmistrzem jest sposobem na życie i jedynym źródłem utrzymania nigdy nie będzie dobrym gospodarzem bo zawsze będzie od kogoś lub czegoś zależny układy i znajomości trzeba przekuć w dobro dla miasta a nie dla siebie ps historia z uciekającym zastępcą obecnego to jakiś kabaret miły być cuda wianki a tu proszę sam uciekł po roku

 10. Czyli dyktatura hm historia juz wielokrotnie pokazywała jakimi ludźmi są dyktatorzy i jak kończą ps normalnym pracownikom urzędu współczuję a przydupasy poleca razem z dyktatorem

 11. Przecież to jawna klina ze strony wszechpanującego pana burmistrza. Szczegółowy kosztorys inwestorski i kilka dni na jego przygotowanie to jawne przygotowanie prod konkretny projekt. Przecież nikt z OBYWATELI który dowiedział się tuż przed świętami nie będzie w stanie przygotować tych dokumentów nie znając prawa budowlanego i nie mając zielonego pojęcia o kosztorysie. To musi zrobić ktoś z uprawnieniami znający się na rzeczy i z pewnością nie zrobi tego za darmo. Zatem miłościwie nam panujący pan burmistrz robi sobie szopki z obywateli dając takie wymagania.
  A to nie koniec jaj jakie niebawem wyjdą na jaw.
  Pozdrawiam.

 12. Aż trudno uwierzyć co burmistrz wyprawia. Tak ponizyl sołtysa z Kozielna , że ta złożyła rezygnację bo nie z jego opcji teraz pewnie podesle swojego kandydata na soltysa. Ciekawe kiedy wygryzie resztę sołtysów bo tylko ujezdziec i Stary paczkow to jego opcja. Sołtys z ujezdzca robi usługi dla gminnej spółki wodnej a mąż sołtys ze Staregop PaCzkowa ma pracę w wodociagach za kadencji Pana burmistrza bo gdzie indziej by dawno go wywalili wiadomo dlaczego :) i muszą super lizać burmistrzowi. Reszta sołtysów pewnie już niedługo zostanie wygryziona albo będzie im kłody pod nogi rzucał i nic nie załatwią dla wioski żeby mógł pokazać ze nieudolni:)

  • Opinia ostatniej pracy w Opolu naszego Burmistrza to bardzo ważna sprawa ! Popytajcie !Teraz skończyło się Burmistrzowi kolesiostwo z PO w województwie , bo kto inny objął Urząd Marszałkowski i myślę , że też druga kadencja Pana Artura u nas nie przejdzie ! A to , że ” j ” , pisze , że słowo obecnego Burmistrza jest g warte , to prawdziwa prawda !

   • TY MIESZKANIEC I KRYSPIN DAWAJCIE JAKIEŚ REWELACJE NA TEMAT BURMISTRZA BO JESTEŚMY CIEKAWI. A NIE TYLKO SUCHE GADKI SZMATKI. NAPISZCIE COŚ KONKRETNEGO NA TEMAT ROLKI A NIE JAKIEŚ TAM SZCZE GADANIE. CO ON TAM TAKIEGO NAROBIŁ W TYM OPOLU, JAK I DO KOGO ŹLE SIE WYSŁAWIA I ŹLE MÓWI. CO POWIEDZIAŁ BIEDNEJ PANI SOŁTYS ITD. CO TO ZA REWELACJE BĘDĄ W URZEDZIE. A JAK WIECIE TO JESZCZE O BYŁYM NAPISZCZE CO TAM U NIEGO JAK W PKSIE I JAK W NOWEJ FIREMCE. PEWNIE CIĄGNIE KASE.

 13. Nuu na tym forum to tylko pociotki bylego i malkontenci wiecznie nie zadowoleni. A szkoda bo po roku dzieje się więcej niż przez ostatnie 16 lat a będzie się dziać jeszcze więcej. ..i to od tego roku bo w minionym pracowali na budżecie poprzednikow.
  Panie ROLKA życzę powodzenia i nie zwracania uwagi na te plugastwa które wypisuje tu kilku postawionych wpływów. Szkoda że nie potrafią się przedstawić. Nawet.
  A teraz czekam na minusy od nich wlasnie!!!

  • Szanowny Panie umiejący się przedstawić „romek”.
   Oto więcej faktów.
   1. Unijnych pieniędzy brak, miały zostać pozyskane na odnowienie rynku przez byłego wiceburmistrza, lecz ambicje aktualnego burmistrza przerosły jego oczekiwania i nici z tych pieniędzy, a i osoba która potrafiła to zrobić też dała sobie spokój
   2. Podatki które miały maleć dla lokalnych przedsiębiorców wzrosły w ostatnim roku dobijając ich jeszcze bardziej (podatki które miały dotrzeć do większych firm zagranicznych dotknęły funkcjonujące większe sklepy lokalnych kupców w największym stopniu – Biedronka zapłaci więcej, bo zarobi w Otmuchowie, Nysie itp, tam gdzie ich nie dobijają, a lokalny sklep typu. Delikatesy niestety będzie płacił więcej)
   3. Zadłużone miasto Paczków w ostatnich dniach zadłużone zostało o kolejny 1 000 000,00 zł (milion złoty) w nie całkiem przejrzysty sposób pozyskania tego kredytu, a miało się oddłużać
   4. Prace dla lokalnej przedsiębiorczości i jej wspieranie mija się z prawdą, bo co takiego przez czas rządów panującego wszem naszego burmistrza wykonał lokalny przedsiębiorca? Budowa nowego cmentarza wykonywana była przez firmy zewnętrzne – gdzie ta praca dla Paczkowian
   5. Co z nielegalnie wykonanymi pracami na nowym cmentarzu który jak się okazało został przez Urząd wykonany niezgodnie z prawem, na terenach rolnych, nieprzekształconych prawnie co naraża nasze miasto na poważne kary

   Można jeszcze mnożyć takie wspaniałe fakty które dzieją się u miłościwie panującego i nieomylnego pana burmistrza Ro.ki.
   Sądzę że niebawem wiele tych faktów ujrzy światło dzienne i wyjdzie na jak żenada jaką uprawia się w Paczkowskim Ratuszu

   • Dziękuję ?a teraz lece doniesc Rolce o tych wpisach pełnych pomowien. I mam nadzieję że zajmie się tym tematem i zlozy sprawę do prokuratury o pomowienia. Bo nic z podanych przez ciebie inf. nie jest prawdą . Masz złych informatorów albo lubisz lubiec mącić. Ale za pomówienia się odpowiada. Tak wiec życzę nocy niespokojnej i nastepnych dni też bo mam nadzieję ze ten jak to piszesz wszechpanujacu zajmie się tym tematem. A pewnie nawet nie wie o tych kretyńskicj wpisach bo zajety jest praca. Dla tej właśnie biednej gminy. ..

    • Witaj przyjacielu. Przytoczyłem parę faktów które oczywiście mogą się nie podobać, bo są przemilczane. Jeżeli uważasz że są to pomówienia – to proszę podaj co dokładnie jest pomówieniem. Napisałem to w 5 podpunktach. Jeżeli jeden z nich jest twoim zdaniem nieprawdziwy – proszę o szczegóły – który.
     Dodam także iż poprzednicy też nie byli święci, poprzednie władze niewłaściwie wykonały prace przy oświetlaniu murów miejskich które w znacznym procencie nie świecą. Projekt był dofinansowany i powinien funkcjonować przez 5 lat, a nie działał już po roku. Zastosowane materiały jak i prace były wykonane z rażącym naruszeniem i miały zupełnie inne przeznaczenie. Tym też nikt nie może się zająć, jest za to od roku temat śmieci, jak to KTOŚ wywoził śmieci na wysypisko.
     Delikatnie mówiąc nieuprzejmość burmistrza i jego zakochanie się z SOBIE jest widoczne i słyszane wszędzie. To nie są pomówienia – to są fakty. Chyba że to ty jesteś adresatem tego tekstu.

     • Adresatem tego tekstu, nie jestem ja, „Przyjacielu”, ale przyznam że, burmistrza znam i z tego co wiem, to co tu piszesz nijak ma się do tego, co jest aktualnie wykonywane. Po pierwsze o śmieciach… nie ktoś wywoził śmieci, tylko konkretna firma to robiła. A śmieci w kilku gmin, składowano na terenie naszej gminy. I zdaj sobie sprawę, że także Ty za to płaciłeś. Dzięki temu, że w porę odkryto ten proceder, gmina ma spore oszczędności. i nie umniejszaj wagi temu, bo wpadasz w małostkowość. Po drugie, skąd masz wiedzę, że były wiceburmistrz miał pozyskać środki na remont rynku i o którą jego część ci chodzi? Bo np remont kamienic, w głównej mierz leży w gestii wspólnot,a co do płyty rynku, to poczekaj jeszcze trochę. Po trzecie o podatkach. Idź porozmawiaj z kupcami. Dowiedz się o ile realnie wzrosły ich podatki. Z tego co wiem, i to sobie też możesz sprawdzić choćby na BIP, „mali” kupcy nie odczują podniesienia podatków. Głównie uderzy ta podwyżka w Biedronkę, Eco itp. Sklepy o dużej powierzchni. Więc nie siej tu propagandy, tylko w pierwszej kolejności podaj konkrety. Po czwarte, o tym milionie kredytu pierwszy raz słyszę. Sam jestem ciekaw. Podaj proszę skąd masz to informację i podaj konkretnie na co poszły te pieniądze, oraz jak ta pożyczka wpisuje się w całoroczny budżet gminy. Po piąte -przedsiębiorcy. Z tego co ja wiem, na konkretne prace gmina rozpisuje przetargi. Wygrywa ten co spełnia kryteria i jest najtańszy. Jeśli cmentarz robią „obcy”, to rodzi się pytanie gdzie byli nasi? Co do pracy dla Paczkowian. Chyba się nie łudziłeś, że w przeciągu roku powstanie u nas fabryka Mercedesa. To wymaga lat przygotowań. Projekty, przetargi, kasa..także za pochodząca z kredytów. Żeby coś wyjąć, najpierw trzeba włożyć ;-) Idź do pierwszego z brzegu kupca to ci to wytłumaczy, jak nie pojmujesz. Po piąte. Cmentarz teren rolniczy? Skąd bierzesz tą wiedzę? Podaj namiar na akt prawny w którym to przeczytałeś. Może znalazłeś na BIP? Więc mam prośbę „przyjacielu. Jeśli coś już piszesz na forum, staraj się powołać na konkretne źródło, bądź konkretny przepis, a nie powielaj plotek, bądź własnych domysłów. A jak masz wątpliwości, jak sprawie oświetlenia murów, wejdź na stronę główną, tam jest zakładka „zapytaj burmistrza” i zadaj mu pytanie. Jak go znam to ci odpowie. Mimo wszystko pozdrawiam, za troskę o naszą wspólną gminę.

 14. Same Plotki, pomyje i pomówienia. Żal to czytać. Taka ta Wasza mentalność. Jak tych ludzi z bloku z serialu „ALTERNATYWY 4”. Jak „gospodarz domu, Anioł” wszystkich j…ł, to mu wszyscy do d..py wchodzili, w syfie mieszkali, na siebie wzajemnie donosili, i choć był syf dookoła … było OK. Jak przyszedł nowy i coś chce zrobić, to mu się pokazuje palcem, że jeszcze tu nie zrobione, tą kupę trzeba posprzątać, i broń Boże, nie naszymi rękami. Przecież to on jest od tego. Zamiast bić tutaj pianę, lepiej wejdźcie na stronę paczkowskiego urzędu i zasięgnijcie wiadomości u źródła, a nie siejcie wrogiej propagandy.

  • Biorę pełną odpowiedzialność za to co tutaj piszę, opierając się tylko i wyłącznie na tym, co ja i jeszcze parę osób mieliśmy „przyjemność” doświadczyć.

   • A to dobre, „biorę pełną odpowiedzialność”…. Żenada. schronić się za „j” i brać pełną odpowiedzialność… No tak, przyznam. Dość wygodne… Jak chcesz brać pełną odpowiedzialność, to mówisz to co myślisz głośno! Nie mamroczesz coś tam pod noskiem. Napisz konkretnie o co ci chodzi, a nie twórz atmosfery „nieokreślonych ” podejrzeń. Bo to się także pięknie wpisuje w „aferowy klimacik”. To taka piękna polska przypadłość opieprzać kogoś za plecami, bezinteresownie. O, a może burmistrz to twój szef jest? Zawaliłaś kobieto jakiś temacik, dostałaś „zrypkę”, a teraz, wypłakujesz się tu na forum, chcąc odreagować? Jak to jest?

    • Moje anonimowość wynika pewnie z takich samych pobudek co Twoja :-) Pozdrawiam i proszę dalej żyć w swojej szczęśliwej nie wiedzy, ale proszę nie rysować mi na siłę pięknego obrazu naszego cudownego opiekuna, ojca narodu, budowniczego miasta, wyzwoliciela uciemiężonych i jedynego panaceum na wszystkie bolączki tego biednego miasta. Każdy ma prawo interpretować ten obraz z własnej perspektywy.

    • Na szczęście nie jest moim szefem. Jest jednak takie powiedzenie, że „każda władza korumpuje, a władza absolutna korumpuje absolutnie”. Zapoznaj się z protokołami z głosować, wszyscy zawsze są za, nikt się nie wstrzymuje i nikt nie jest przeciw. Oczywiście świadczy to o tych bez-RADNYCH. Wielu z nich było w sporym sprzeciwie do wszechwładnej osoby, ale wystarczył wyjazd integracyjny do Goświnowic (za Twoje także pieniądze) na 2 dni, a woda rozmowna przemówiła do wszystkich. Dzisiaj zatem nikt nie chce się wychylać. Nawet administrator strony PACZKÓW24, który był w ogromnej opozycji do poprzedników jakoś zamilkł

 15. Krytyka jest podstawa demokracji, są jednak tacy który nie życzą sobie jej i robią wszystko by być bezkarnym.
  Powiedzcie – dlaczego od czasu powstania nowej rady i nowego burmistrza brak jest nagrań z sesji rady, a są jedynie protokoły pisane przez podległych pracowników naszej władzy? Poprzednicy nagrywali całą sesję i była ona dostępna – teraz niestety brak jest tej możliwości. Czy to oznacza że ktoś ma coś do ukrycia? Przejrzyjcie na oczy – ludzie.

  • Święte słowa Kryspin. Tylko, czy ty je do końca zrozumiałeś? Krytyka musi opierać się o realne wydarzenia. Zaistniałe fakty. Krytyce można poddać prawdziwe czyny, bądź zaniechania. Nie może ona natomiast wypływać w ukrytych niechęci, zawiści, złej woli, a przede wszystkim ignorancji, i braku wiedzy. Rzekome „fakty” o których piszesz powyżej to są popłuczyny zasłyszanych informacji, które na zasadzie głuchego telefony krążą po mieście. Chcesz być rzetelnym, to podaj mi źródła tych faktów. A co do Mojej „szczęśliwej niewiedzy”, jak napisała „J” nie jestem naiwniakiem, wiem że nikt nie jest bez winy i każdy popełnia błędy. Ja tu też burmistrza nie gloryfikuję, ale szlak mnie trafia, gdy czytam te komentarze, często bezmyślne, niczym nie poparte, przesycone złą wolą, i tą typowo polską chęcią dokopania, byle zabolało…

    • i żeby nie było że podnoszą tylko Biedronce, to taka Biedronka jak pisałem odbije to sobie w Otmuchowie, Nysie itp podobnie jak Eko, tam gdzie włodarze myślą co robią, podwyżka dotyczy firm o pow. 400 metrów, czyli np. Delikatesy, Stodoła, Karolówka itp. tam gdzie powierzchnia to ponad 400 metrów (sądzę że tam może tyle właśnie być). Ci oni się nie liczą, bo ważne że Biedronka i Eko dostaną. Ci właśnie sobie poradzą. Oni jeszcze pewnie tego nawet nie wiedzą …

   • Czy jeszcze życzysz sobie jakieś potwierdzenia? Czy nie wstyd Ci obrażać tych którzy nie zawsze obrażają innych. Burmistrz gra ludźmi w Paczkowie, do niczego się nie nadaje, stworzył sobie prywatny folwark w Urzędzie i zachowuje się jak prostak. Traktuje klientów i petentów jak zło konieczne. Zainteresujcie się jak świetnym doradcą był w Opolu !!! Co znaczył i jak był traktowany !!!
    Nikogo nie chcę obrażać, bo bywają jeszcze na tej stronie ludzie rzeczowi, ale żałośnie słucha się jak ktoś jest kopany i tego nie widzi Panie „myśleć…”

    Sprawa odrolnienia gruntu na którym został wybudowany cmentarz pod nadzorem tego mądrali też z pewnością przejdzie cicho, za to powinien dostać karę i konieczność rozbiórki – ale kto za to zapłaci ??? Podatnicy z Paczkowa (Ty między innymi i szlak mnie trafia że ja też)

 16. czytajac to wszystko powiem tylko tyle, czy ktos sprawdził kiedykowliek czy matka Pana Burmistrza takze jest wzywana do spłaty zaległości w podatku dla gminy tak jak wszysycy, ,którzy otrzymuja zajecia z urzedu skarbowego za 30,50,100 złotych? ona chyba ma wiecej niz 10 000 wiec pytanie jest proste a jego odpoiwiedz pozwoli wszystkim odpowiedziec sobie na to co sie dzieje w gminie i jak postepuje Pan Burmistrz. Bo zwykli szarzy ludzie dostaja zajecia z urzedu skarbowego, a jak wyglada sprawa Pani Rolka? Tutaj dzieki temu sprawdzic mozna jak postepuje nasz włodarz i czy rzeczywscie nasza gmina taka biedna ze duzych pieniedz nie sciaga a od małych

  • Nie ładnie grasz od początku jednak są pewne granice przyzwoitość. Skąd wiesz co zrobił w tej sprawie, pewnie nic nie wiesz bo nie miałeś odwagi zapewne zapytać Rolki. I jeszcze jedno nikt w sieci nie jest anonimowy, nawet jeśli zżucisz odpowiedzialności na panią która ma 80 lat i włamała ci się do komputera zapewne nie będzie dla ciebie miły ew. Proces. Pamiętam z nowin że w naszej gminie był już kiedyś taki bohater jak ty . Warte przemyślenia.

 17. Do myśleć…
  Nie jest tak słodko jak piszesz o przetargach na jakieś zlecone prace dla firm , bo WASZ kumpel Pan SZCZ…..z Kamienicy , ma wszystkie prace , bez przetargów , więc nie kłam !
  Chcecie dawać prace jednemu to Wasza sprawa , ale odbije się to czkawką , a czkawka jest coraz bliżej !

 18. Góral­ska teoria poz­na­nia mówi, że są trzy praw­dy: Świen­ta prow­da, Tyż prow­da i Gówno prowda.
  Na tej jasnej stronie Paczkowa, na razie była Gówno prowda. Może ktoś z was się pofatyguje i zacznie pisać świentom prawdę. Tego życzę z nowym rokiem wszystkim ):

  • Tak czytam i czytam te komentarze i może się wtrącę .Więc odpowiem wielebnemu powyżej .
   Jest tu dużo prawdy ! Wiadomo już , że zastępca Burmistrza odszedł ! I nie dlatego , że nie chciał pomóc naszemu miasteczku , chciał i to bardzo . Ciężko pracował i za dużo wiedział i widział !
   Może kontrole to najlepsza rzecz , jakie mogą zdarzyć się Urzędowi a wtedy zobaczymy , czym pochwali się ” teraźniejszy ” !

 19. Ciekawe skąd ” się wtrące ! ” o tym wie, że zastępca Burmistrza tak bardzo chciał i to bardzo pomóc naszemu miasteczku. Czyżby powiedział to w święta przy wigilijnym stole ?

 20. Ojjjjjjjjjjjj cóż za strata dla naszego pięknego miasta, że taka encyklopedia wiedzy od nas odeszła… co z nami będzie, co to będzie… taki duży pan, nawet nogę potrafi złamać tak nasze „Nowiny …” twierdzą, a tu kilka zrypek od szefa i głowa w piasek… co z nami będzie, co to będzie…

Leave a Reply