Ogromny sukces paczkowskiej Paczki! [zdjęcia]

6
Wolontariusze i osoby wspierające paczkowski rejon Szlachetnej Paczki. 2015. Foto: archiwum

Niemal 50 rodzin otrzymało pomoc wartą ponad 87 tys. złotych.

Za nami finał piętnastej edycji akcji Szlachetna Paczka. Przez dwa ostatnie dni wolontariusze z paczkowskiego rejonu wspierani przez ludzi dobrej woli rozwozili paczki do rodzin, które zostały włączone do udziału w projekcie. Podczas tegorocznej edycji pomoc powędrowała aż do 46 domów. Wcześniej wolontariusze odwiedzali rodziny znajdujące się w potrzebie, poznawali ich sytuację i konkretne potrzeby. Na tej podstawie stworzono opisy, które trafiły do internetowej bazy. Tam darczyńcy dokonywali wyboru rodzin, dla których przygotowywali pomoc.

Efekty pracy wolontariuszy i odzew zarówno ze strony paczkowian jak i mieszkańców innych miast po raz kolejny okazały się imponujące i przeszły najśmielsze oczekiwania organizatorów. Do niemal 50 rodzin trafiła pomoc o łącznej wartości przekraczającej 87 tys. zł, bijąc tym samym ubiegłoroczny rekord o ok. 20 tys. zł. Paczki dla rodzin w potrzebie z paczkowskiego rejonu przygotowywało niemal 1000 osób. Poza żywnością, środkami czystości, odzieżą i upominkami, darczyńcy, zgodnie ze zgłoszonym zapotrzebowaniem zakupili nawet tak wartościowe prezenty jak węgiel, łóżka, pralki i lodówki, a nawet materiały budowlane czy piec centralnego ogrzewania.

Paczkowski rejon Szlachetnej Paczki, obejmujący nie tylko naszą gminę, ale też Kamieniec Ząbkowicki i Złoty Stok, okazał się jedynym z najaktywniejszych i najefektywniejszych zarówno w skali województwa, ale i całego kraju.

Organizatorzy akcji w imieniu własnym oraz obdarowanych składają gorące podziękowania wszystkim darczyńcom oraz osobom, firmom i instytucjom, bez których akcja nie zakończyłaby się tak wielkim sukcesem. Dzięki ludziom dobrej woli Święta Bożego Narodzenia w wielu domach po raz pierwszy od lat będą pełne radości.

6 KOMENTARZE

 1. Anioł Stróż

  To w czynach ludzi widać rękę Boga,
  W ich dbałości o drugiego człowieka.
  Gdy przyłożą spokój do serc, w których trwoga
  I sprawią, ze trwa słodki sen i strach ucieka.
  Aura boskiej mocy koronuje im głowy,
  W dłonie wkładając jasne światło.
  Nie trwonią miliona słów na czcze mowy,
  Skrzydła anioła mając za swe tło…

 2. „Polska- kraj, w którym uczciwie żyjący szary obywatel musi robić zrzutkę na innego uczciwego obywatela, bo rząd woli sponsorować pobyt przestępców w więzieniu i kolację niejednego polityka, której wartość wynosi tyle, co pensja niejednego Polaka… „

 3. I teraz to zmienimy.Te świnie utuczone na ośmioletnim obżarstwie już zaczynają głośno kwiczeć koryto,koryto, koryto. Zakichani obrońcy demokracji z banków,rad nadzorczych i innych prominentnych posadek .

Leave a Reply