Paczków uczci 1050-lecie Chrztu Polski

16
By Jan Matejko - Ewa Suchodolska, Marek Wrede (1998). Jana Matejki Dzieje cywilizacji w Polsce. Zamek Królewski w Warszawie. ISBN 83-7022-093-2, Public Domain

W niedzielę odbędą się paczkowskie obchody 1050-lecia Chrztu Polski.

W dniach 14-16 kwietnia w Gnieźnie i Poznaniu odbywają się centralne obchody 1050 rocznicy Chrztu Polski. Uroczystości upamiętniające wydarzenia z 966 roku zaplanowano również w Paczkowie.

W najbliższą niedzielę o godz. 11.30 obchody otworzy uroczysta Msza Święta w kościele pw. św. Jana Ewangelisty. Dalsze uroczystości przeniosą się do sali Ośrodka Kultury, gdzie o godz. 12.30 odbędzie się montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 oraz występ grupy teatralnej „Po Prostu”. Uroczystości zakończy koncert chóru „Talis Cantus” z Otmuchowa.

Organizatorem obchodów jest Gmina Paczków oraz Ośrodek Kultury i Rekreacji.

16 KOMENTARZE

  1. Ciekawe co organizuje np. Nysa, Otmuchów, Głuchołazy, Powiat Nyski, Złoty Stok, Kamieniec Ząbkowicki? Sprawdziłem – nic. Dlatego nie nażekajcie że w Paczkowie tylko tyle a może aż tyle

  2. Jak na Paczków to i tak bardzooooo dużo, nie narzekajcie bo i tak większość z was nie wiedziała by że w tych dniach są obchody Chrztu Polski, gdyby nie ta informacja.

  3. tylko na tace dawać grubo bo bida w parafiach a nowe BMW 7 kosztuje ,bo jak nie to nie pójdziecie do nieba hahahahahah ciemnogród!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  4. Paczków zaczyna się zmieniać i to widać, imprezy nowe wydarzenia w końcu coś się dzieje, BRAWO PANIE BURMISTRZU oby tak dalej………

  5. No kto się boi negatywnej prawdy o sobie nic lepszego nie widać stare chodniki , drogi niezrobione, mieszkań brakuje nie mówiąc o dobrze płatnej pracy, a połowa paczkowian pracuje za granicą albo wyjeżdżają z daleka od tego miasta.

Leave a Reply