Operetka na zakończenie festiwalu

3
Jolanta Kremer i Oskar Jasiński, fot. materiały organizatora

Słynna operetka Księżniczka czardasza zakończy tegoroczny festiwal im. Brosiga. Szykuje się prawdziwa uczta dla melomanów.

Przed nami finałowy koncert XI Paczkowskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej im. Moritza Brosiga. Już 5 października będziemy mieli okazję obejrzeć i wysłuchać „Księżniczki czardasza” – słynnej operetki węgierskiego kompozytora Imre Kálmána.

„Księżniczka czardasza” to ogień namiętności i labirynt intryg. Kanwa utworu osnuta jest wokół miłości syna arystokratycznej rodziny austriackiej zbliżonej do dworu cesarskiego do szansonistki z budapeszteńskiego teatrzyku. Młody arystokrata Edwin, zauroczony gwiazdą variété Sylwią zaręcza się z nią w lokalu, w obecności gości. Na taki mezalians nie chcą zgodzić się rodzice Edwina, tym bardziej, że mają dla niego narzeczoną z hrabiowskim rodowodem…

Koncertowa wersja utworu została opracowana i wyreżyserowana przez Jacka Woleńskiego, niezrównanego popularyzatora muzyki, od lat tworzącego wspaniałą atmosferę koncertów paczkowskiego festiwalu, a zarazem jego pomysłodawcę.

Nowa odsłona „Księżniczki czardasza”, mimo że w nieco okrojonym składzie, zawiera wszystkie numery muzyczne, odbywa się w pełnej akcji scenicznej, w kostiumach i z rekwizytami. Na scenie zobaczymy m.in. Jolantę Kremer w roli Sylwii, Annę Leśniewską jako Stasię, Oskara Jasińskiego jako księcia Edwina, Piotra Koprowskiego w roli Boniego oraz samego Jacka Woleńskiego, który wcieli się w Feriego. Artystom akompaniowac będzie Zespół Muzyczny Maes Trio, czyli fortepian, skrzypce oraz klarnet.

Początek koncertu w sobotę 5 października o godz. 17.00 w sali Ośrodka Kultury i Rekreacji.

3 KOMENTARZE

Leave a Reply