Policjanci ratowali żeglarzy niedaleko Ściborza

4
Foto: KPP Nysa

Na Jeziorze Otmuchowskim wywróciła się łódź z dwuosobową załogą. Żeglarzy uratowali policjanci.

 

[ads1]

 

W minioną sobotę funkcjonariusze Sezonowego Ogniwa Służby Wodnej Komendy Powiatowej Policji w Nysie otrzymali informację o wywróconej łodzi żaglowej z dwuosobową załogą na Jeziorze Otmuchowskim. Na miejsce została skierowana załoga pełniąca służbę na policyjnej łodzi motorowej.

– Policjanci podjęli działania poszukiwanie wywróconej łodzi i zlokalizowali ją w okolicy tamy zbiornika. – informuje asp. Rafał Wandzel, oficer prasowy nyskiej komendy. – Funkcjonariusze niezwłocznie podjęli działania ratunkowe i wyciągnęli z wody dwóch żeglarzy, którzy znajdowali się przy wywróconym do góry dnem jachcie, w odległości około 1 km od miejscowości Ścibórz. – relacjonuje.

Mundurowi umieścili „rozbitków” na pokładzie policyjnej łodzi i udzielili niezbędnej pomocy. Pechowi żeglarze, mieszkańcy powiatu opolskiego, byli mocno wyziębieni. Ich jacht został wywrócony przez silny wiatr. Funkcjonariusze udzielili pomocy poszkodowanym przy holowaniu go do brzegu.

4 KOMENTARZE

  1. Czy nie można utworzyc na Paczków24 strony podobnej do tej jak w Nysie : Swięte Krowy w Paczkowie.? Kazdy parkuje jak chce i gdzie chce.Straż Miejska przechodzi koło aut zaparkowanych nieprawidłowo i nie reaguje w ogóle.Trzeba to upubliczniać, robić zdjęcia i może ludziska się nauczą? A Straż Miejska weźmie się do roboty?

Leave a Reply