Sopranistki na scenie OKiR

4
Tercet Sopranissimo

Niedzielny koncert w OKiR. Tercet Sopranissimo wykona najpiękniejsze arie operowe i operetkowe.

 

[ads1]

 

W najbliższą niedzielę 22 stycznia na scenie paczkowskiego Ośrodka Kultury i Rekreacji wystąpi tercet sopranowy Sopranissimo. Trzy śpiewaczki operowe, które, jak zachwalają organizatorzy, własny talent, pracowitość i umiejętności połączyły w niezwykły muzyczny koktajl – urody, wspólnej pasji i harmonii. Każda z nich ma na swoim koncie listę sporych sukcesów i znaczący dorobek artystyczny.

Tercet wykona najsłynniejsze arie operowe i operetkowe w różnych, czasem zaskakujących i nowatorskich aranżacjach. W jego skład wchodzą: Joanna Horodko, Agnieszka Adamczak i Agnieszka Sokolnicka.

Pierwsza z nich to laureatka i finalistka konkursów wokalnych m.in: w Passau i na Sycylii. Od lat występuje jako solistka Teatru Muzycznego w Poznaniu. Śpiewała na scenach teatrów muzycznych i oper w Łodzi, Bydgoszczy, Gdańsku, Szczecinie, Lublinie, Poznaniu, a także Austrii, Holandii, Belgii i Niemiec. 

Agnieszka Adamczak z kolei jest laureatką konkursu Hans Gabor Belvedere w Wiedniu. Występowała na polskich scenach operowych m.in. w Łodzi, Gdańsku, Szczecinie i Poznaniu oraz na międzynarodowych m.in. w Opernhaus Zurich i Opera de Oviedo. Można ją podziwiać również w warszawskim Och-Teatrze u boku Krystyny Jandy w spektaklu Maria Callas Masterclass Terrence Mc Nally.

Trzecia ze śpiewaczek – Agnieszka Sokolnicka – wielokrotnie występowała w teatrach w kraju, m.in. w Poznaniu, Szczecinie, Łodzi, a także za granicą (Lübeck, Braunschweig, Palermo, Lucca, Livorno, Pisa, Ravenna). Jest także laureatką Międzynarodowego Konkursu Kammeroper Schloss Rheinsberg.

Wstęp na niedzielny koncert jest bezpłatny. Darmowe wejściówki można odebrać w biurze Ośrodka Kultury i Rekreacji. Warto się śpieszyć, bowiem liczba miejsc jest ograniczona.

 

4 KOMENTARZE

  1. Dzień przed występem czyli w sobotę – Dom Kultury nieczynny; żadnej informacji – nie wiadomo czy są bilety czy nie ma!!!!!!!!!!Specjalnie przyjechałem z okolicznej wioski.W niedzielę już się nie wybieramy, bo szkoda ryzykować.

  2. Strasznie rozseksowane te panie to stąd tyle charytatywności fundacje ,caritasy, stowarzyszenia a i tak wielki pragmatyczny burdel ograbiają ludzi skąd się da.

Leave a Reply