Do Rzymu z „Trójką”

W związku z kanonizacją Jana Pawła II „Trójka” organizuje wyjazd do Włoch. Udział może wziąć każdy chętny.

Uczniowie i nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Paczkowie realizują w bieżącym roku projekt edukacyjno-wychowawczy związany z kanonizacją Patrona szkoły – papieża Jana Pawła II.

Jednym z działań, które będzie jednocześnie podsumowaniem projektu, jest pięciodniowa wycieczka do Florencji, Wenecji i Rzymu. Jej uczestnicy odwiedzą m.in. bazylikę św. Piotra oraz grób papieża-Polaka.

Koszt wyjazdu to 980 zł + 45 euro. Wycieczka odbędzie się w dniach 27 czerwca – 2 lipca. Organizatorzy zapraszają do udziału wszystkich chętnych. Kontakt: 608 342 926 (p. Mariusz Kwiecień). Poniżej pełny program wyjazdu.

I dzień

– 16.00 wyjazd; nocny przejazd do Włoch, do Florencji.

II dzień

– Zwiedzanie Florencji z przewodnikiem (m.in.: plac katedralny, Katedra, baptysterium, Plac Republiki, Bazylika Santa Croce, Akademia, kościół Wszystkich Świętych. Po zwiedzaniu czs wolny dla uczestników wycieczki,

– ok. 16.00 – wyjazd z Florencji, przejazd do Fiano Romano lub Monterotondo (miasteczka na obwodnicy Rzymu),

– zakwaterowanie w hotelu, kolacja, odpoczynek.

III dzień

– Śniadanie w hotelu, przejazd do centrum Rzymu,

– ok. 9.30 – zwiedzanie Rzymu z przewodnikiem – m.in. Bazylika św. Pawła za murami, Bazylika św. Piotra, kaplica grobu Jana Pawła II, Bazylika św. Jana na Lateranie, Święte schody, Bazylika Santa Maria Maggiore, spacer po mieście: „Rzym starożytny i barokowy”- Forum Romanum (łącznie około 7 godzin),

– czas do dyspozycji uczestników, powrót do hotelu,

– obiadokolacja, odpoczynek.

IV dzień

– Śniadanie w hotelu, przejazd do centrum Rzymu,

– spacer po Rzymie z przewodnikiem (place i fontanny) – m. in.: Schody Hiszpańskie, Fontanna di Trevi, Plac Navona, Plac Popolo, Zamek św. Anioła, Plac św. Piotra,

– czas wolny na Placu św. Piotra,

– ok. 15.00 – wyjazd z Rzymu, przejazd w okolice Wenecji,

– zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, odpoczynek.

V dzień

– Śniadanie w hotelu,

– ok. 10.00 –krótki rejs statkiem do Wenecji, 11.00-17.00- zwiedzanie Wenecji (m. in. Arsenał, most Rialto, Pałac Dożów, „Most westchnień”, plac i kościół św. Zachariasza, Plac św. Marka, Bazylika św. Marka, czas do dyspozycji uczestników,

– ok. 17.00 – wyjazd z Wenecji,

– ok. 18.00 – powrót do kraju.

VI dzień

-Przyjazd do kraju w godzinach porannych.

Cena obejmuje:

-Przejazd, zakwaterowanie i wymienione w programie posiłki (3XHB)

– Ubezpieczenie, NW, KL, bagaż

– Opłaty miejskie, bilety na statek,

– Opieka pilota podczas trwania wycieczki,

– Usługi miejscowych przewodników,

– Podatek VAT

13 KOMENTARZE

  1. Już niektórych głowa boli. Bardzo dobrze , że organizują i kto chce ten pojedzie, byłem już parę razy z nimi i nie powiem złego słowa. Ci co nie chcą jechać to ich sprawa, ja żałować nie będę.

  2. Często zaglądam na tę stronę aż z drugiego końca Polski, ale czytając Wasze komentarze to się odechciewa. Prosta informacja, zaproszenie do wzięcia udziału w wycieczce, a w komentarzach kłótnie i przekleństwa. Brawo!

  3. “Czy Paczków bankrutuje? Burmistrz: gmina ma się dobrze

    Czy Paczków przeżywa finansową zapaść? W wielu punktach miasta i witrynach sklepów pojawiły się takie informacje firmowane przez paczkowskich przedsiębiorców ” reszta na onet.pl warto przeczytaćnaszego miszcza burmiszcza.

    • Co ma wspólnego wycieczka szkolna z przekazem tej informacji?Jeżeli chcesz pisać aby o tobie nie zapomniano,to wymyśl coś własnego tematycznie związanego z artykułem i pisz rzeczy warte czytania,albo czyń rzeczy warte napisania!

  4. isadeg pisze:Zdjęcia przepiękne, dziękuje za wczeiyckę do mojej ukochanej Wenecji. W latach 90. też robiłam jednodniowe wczeiycki do Wenecji, całą noc w pociągu, dzień spędzałm w Wenecji a następną noc w pociągu. Mile wspominam ten czas, dzięki temu bywałm tam często, kilka razy w roku. Szczegf3lnie podobała mi się Wenecja grudniowa, przypruszona śniegiem, pusta i pełna nostalgii za gwarem turystf3w.Na fotografii się nie znam, ale z doświadczenia wiem że ma to związek z szerokością geograficzną i światłem. Tam jest światło i to dużo !!! Te doświadczenia robią wszyscy fotografując kraje leżące w basenie morza śrf3dziemnego, lub wyspy na oceanie atlantyckim.

Leave a Reply