Mury runęły… [zdjęcia]

7

Zakończył się najtrudniejszy etap wyburzania pofabrycznych budynków Famadu.

Tuż przed godziną 17 runęły najwyższe partie murów narożnego budynku pofabrycznego na skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza i Kopernika. Tym samym zakończył się najtrudniejszy etap prac rozbiórkowych prowadzonych na terenie należącym do niedawna do zakładu Famad.

Po zakończeniu prac związanych z wyburzaniem narożnego budynku ruszyć ma rozbiórka muru przy ul. Sienkiewicza oraz graniczącej z nim hali. Roboty te wymagać będą najprawdopodobniej tymczasowego zamknięcia ruchu na tej ulicy. O postępach prac i utrudnieniach w ruchu drogowym z nimi związanymi będziemy informować na bieżąco.

7 KOMENTARZE

  1. smutny los Polski. Tak się wszyscy cieszyli po wejściu RP do UE. Wybudowali nam sklepy i hale sportową a zlikwidowali przemysł. Ot, Polaczki

  2. Nie zlikwidowali przemysłu bo Famad dalej będzie działał wybudowali nowe hale na drugiej części całego terenu czyli od strony ul.Wojska Polskiego

  3. a gdzie są fabryki mebli, pollena, mleczarnia, zremb, itd? Famadu nie zlikwidowali bo się zawiązała spółka pracownicza. Jedna jaskółka wiosny nie czyni – jak mówi przysłowie. Ogólnie obraz jest tragiczny.

  4. Smutne,że kolejna historia Paczkowa obraca się w gruzy. Gdzie podziały się te czasy „wstrętnego” PRL-u, gdy Paczków szczycił się posiadaniem fabryk i zakładów pracy, a mieszkańcy mogli przebierać w pracy jak w ulęgałkach ?Sznajder, ZREMB, Famad, Zakłady Chemiczne, Betoniarnia, Cegielnia, żeby wymienić tylko te największe to już dzisiaj przeszła historia, miasto wróciło do czasów przedwojennych gdy było nazywane miastem emerytów !

Leave a Reply