TVN w gimnazjum. Szkoła próbuje odzyskać pieniądze

Foto: UM Paczków

Biuro podróży w ostatniej chwili odwołało wycieczkę organizowaną przez gimnazjum. Szkoła na razie bezskutecznie próbuje odzyskać pieniądze uczniów. 

Uczniowie Publicznego Gimnazjum w Paczkowie mieli w czerwcu wyjechać na wycieczkę do Portugalii. W ostatniej chwili organizatorka ze strony biura podróży odwołała jednak wyjazd. Szkoła na razie bezskutecznie próbuje odzyskać wpłacone 40 tys. złotych zaliczki. W sprawie interweniowali reporterzy nadawanego przez stację TVN programu „UWAGA!”.

Na dwa dni przed zaplanowanym wyjazdem, pilotka koordynująca organizację wycieczki poinformowała dyrekcję gimnazjum, że nie była w stanie zarezerwować biletów lotniczych z jednego lotniska w związku z czym grupa musi zostać podzielona. Zgodnie z tym, co przekazała kobieta część osób miała polecieć z Mediolanu, a część z Frankfurtu. W oba miejsca grupy miały dostać się na własną rękę. Ze zrozumiałych względów nauczyciele byli poirytowani.

– We wtorek rano dostałam od pilotki telefon, że te emocje, zdenerwowanie nauczycieli, ona odbiera jako rezygnację z wycieczki. Zamarłam. „Przecież podpisaliśmy umowę, nikt z niczego nie rezygnował!” – opowiada w rozmowie z dziennikarzami tvn-owskiego programu „UWAGA!” dyrektorka szkoły, Justyna Dziasek.

Jak się później okazało, podobna sytuacja spotkała jedną z nyskich szkół, a zgodnie z ustaleniami TVN-u, na tym kontrowersje z udziałem pilotki się nie kończą. Cztery lata temu kobieta, jako przedstawicielka jednego z opolskich biur podróży koordynowała wycieczkę pracowników Elektrowni Opole do Portugalii. Po przybyciu na miejsce pracownicy dowiedzieli się, że nie zapłacono za ich pobyt w hotelach ani za bilety na loty powrotne. Właściciel biura, w którym była zatrudniona Anna P. do dziś bezskutecznie domaga się odzyskania od kobiety 85 tys. zł.

Jak ustalili reporterzy „UWAGI!” Anna P. działa w branży turystycznej od ponad ćwierć wieku. Kobieta zamknęła swoje własne biuro kilka lat temu z powodu niewypłacalności, a jej klienci do dziś nie odzyskali swoich pieniędzy. Po tym epizodzie, kobieta dalej kontynuowała karierę w branży, ale już jako pracownik, a nie właściciel biura turystycznego.

W rozmowie z TVN kobieta zarzeka się, że to nie ona jest organizatorem wycieczek, ale biuro podróży. Jak twierdzi, każda ze stron ma swoje racje, dlatego sprawa została skierowana na drogę postępowania administracyjnego. Zadeklarowała też, że zastosuje się do rozstrzygnięć odpowiednich organów. Od sprawy odcina się także właściciel biura podróży, który nie chciał odpowiadać na pytania dziennikarzy.

Jak relacjonują dziennikarze „UWAGI!” nauczyciele prawdopodobnie pójdą ze sprawą do sądu i mimo, że pilotka twierdzi, że pieniądze zostaną zwrócone, rozważają wytoczenie jej sprawy karnej o wyłudzenie pieniędzy.

Reportaż „UWAGI!” można w całości obejrzeć TUTAJ.

 

20 KOMENTARZE

  1. UWAGA ! DLA WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW PACZKOWA !
    W Paczkowie są osoby które tępią zwierzęta i robią wszystko aby ich się pozbyć .
    Przykładem może być wspólnota mieszkaniowa w Paczkowie przy ul. Armii Krajowej 1, która żąda od ZUKiM-u wydania pisma w sprawie zakazu utrzymywania w mieszkaniu psa czy kota. Lokatorzy nie cierpią zwierząt, jedna z mieszkanek powiedziała że woli trzymać diabła w domu, niż psa co świadczy o tym iż jest człowiekiem bez uczuć, nienawidzi zwierząt i ludzi. Jestem przykładem ich zazdrości i nienawiści czego doświadczyłam z nimi pod jednym dachem. Straciłam jednego psa bo został otruty i boję się o życie kolejnego. Przy takich ludziach strach wychodzić z domu, bo nie wiadomo kiedy można otrzeć się o życie moje czy mojego ukochanego pupila. Przykro mi jest z powodu , iż nikt nie wspiera osób tak prześladowanych jak ja za to, że mam psa. Była już jedna ofiara z czym nie mogę się pogodzić do tej pory, ale któż pomoże dobremu człowiekowi ?

  2. a ja mam prośbę do redakcji wyłączcie te komentarze bo to już niesmaczne się robi nie ma nic wspólnego z artykułami które są godne uwagi .piszecie o kulturze a w tych komentarzach za grosz kultury.

  3. Szkoda że nikt nie zajmie się sprawą wyłudzenia pieniędzy przez organizatora wycieczki w Gimnazjum. Szkoda też że nikt nie zajmie się wyjaśnieniem faktu że od wielu lat władze i część nauczycieli Gimnazjum wiedząc o problemach organizatora i wiecznych nieprawidłowościach podczas wcześniejszych wycieczek w których także brały udział nie notorycznie współpracowali z tą Panią, czy to też zostanie zbadane? Organizacja tych wycieczek była zawsze szyta gruuuuubymi nićmi. Może to w końcu ktoś wyjaśni i zostaną pociągnięci do odpowiedzialności nie tyko organizatorzy …

Leave a Reply